Kaip dažyti plaukus su chna ir indigo dažais nepertraukiant oranžinės spalvos

Kaip dažyti plaukus su chna ir indigo dažais nepertraukiant oranžinės spalvos

plaukų palyginimas prieš ir po dažymo chna ir indigo dažais. Šviesesni plaukai kairėje ir tamsesni rudi plaukai dešinėje.plaukų palyginimas prieš ir po dažymo chna ir indigo dažais. Šviesesni plaukai kairėje ir tamsesni rudi plaukai dešinėje.

Jei ieškote alternatyvos chemiškai prisotintiems plaukų dažams arba tiesiog norite žvilgančių, gaivių plaukų, chna gali būti būtent tai, ko ieškote.

Priešingai populiariems įsitikinimams, chna nepadarys jūsų plaukų oranžinės spalvos – žinoma, tinkamai naudojant ir su kai kuriais papildomais ingredientais, kurie padeda kompensuoti šį poveikį.

Mokymasis dažyti plaukus su chna ir indigo dažais yra puikus būdas kontroliuoti savo plaukų būklę, nepriklausant nuo stiprių cheminių dažų.

Tačiau pirmiausia pažiūrėkime, kokie pavojingi yra įprasti plaukų dažai ir kodėl turėtumėte jų bet kokia kaina vengti.

Vėžys ir plaukų dažai

Plaukų dažai yra labai problemiški, ypač kai kalbama apie padidėjusią vėžio riziką. Anot vėžio.gov, „plaukų dažų gaminiuose naudojama daugiau nei 5000 skirtingų cheminių medžiagų, kai kurios iš jų yra kancerogeninės (sukeliančios vėžį) gyvūnams“.

Kad dažai prasiskverbtų į plauko stiebus, odelė (apsauginė danga) turi būti atidaryta, kad chemikalai galėtų pakeisti natūralias plauko stiebo pigmento molekules. Norint pasiekti šį efektą, reikia naudoti stiprias chemines medžiagas.

Plaukų dažų gaminiuose šiandien labiausiai paplitusi cheminė medžiaga yra fenilendiaminai, kurie skiriasi priklausomai nuo norimos spalvos.

Šios sudedamosios dalys kartu su kitais, pavyzdžiui, akmens anglių derva, formaldehidu, eugenoliu (kvapiu), amoniaku, peroksidu ir švino acetatu, yra pagrindiniai organizmo dirgikliai. Jie neigiamai veikia mūsų endokrininę, imuninę, limfinę ir nervų sistemas.

Harvardo universitete atliktas tyrimas atskleidė, kad moterims, kurios dažosi plaukus nuo vieno iki keturių kartų per metus, rizika susirgti kiaušidžių vėžiu padidėja 70% (palyginti su moterimis, kurios niekada nedažė plaukų). Šis tyrimas taip pat parodė, kad moterys, kurios plaukus dažydavo penkis ar daugiau kartų per metus dvigubai didesnė rizika susirgti kiaušidžių vėžiu palyginti su moterimis, kurios niekada nenaudojo plaukų dažų.

Kiti tyrimai rodo, kad plaukų dažų naudojimas yra teigiamai susijęs su padidėjusia rizika susirgti ne Hodžkino limfoma ir daugybine mieloma, 2–4 kartus daugiau nei nenaudojantiems.

Jei tai nėra pakankamai įtikinama, Jeilio mokslininkai 2008 metais nustatė, kad moterims, kurios dažydavo plaukus 6–9 kartus per metus, rizika susirgti limfoleukemija yra 60 % didesnė. Taip!

Laimei, yra saugesnių alternatyvų.

Henna plaukų dažai

Mano pagrindinis produktas, skirtas plaukų spalvai koreguoti po saulės juos šviesinančio visą vasarą, yra Morrocco Method Dark Brown Henna.

Naudoju šį produktą jau keletą metų, o rezultatai yra puikūs!

Puikus chna dalykas yra tai, kad ji yra 100% natūrali ir nesunaikina jūsų plaukų.

Sintetiniai plaukų dažai atveria plauko odelę, kuri yra išorinis mūsų plaukų sluoksnis, suteikiantis žvilgesio. Dažant plaukus dažnai sumažės blizgesys, o plaukai bus labiau trapūs ir pažeisti (ypač jei reguliariai dažomi metai iš metų).

Kita vertus, chna tiesiog nudažo kiekvieno atskiro plauko išorę ir palaipsniui išblunka per vieną ar šešis mėnesius. Henna yra dažiklis, paruoštas iš augalo Lawsonia inermistaip pat žinomas kaip hina arba „chna“.

Vasarą mano plaukai tampa šviesūs, todėl naudoju tamsiai rudą chną, sumaišytą su indigo, kad vasarai pasibaigus sugrąžinčiau pradinę spalvą.

Indigo yra natūralus dažiklis, gaunamas iš augalo Indigofera tinctoria. Indigo yra sodrios ir tamsiai mėlynos spalvos. Kartu su chna dažai suteikia plaukams sodrios rudos spalvos.

Kaip dažyti plaukus su chna ir indigo dažais

Jei norite išmokti dažyti plaukus chna ir indigo dažais, nedažydami oranžinės spalvos, turėsite įsigyti amlos miltelių. Amla padeda atvėsinti raudonus ir oranžinius tonus ir pailgina chna buvimo ant jūsų plaukų laiką. Amla taip pat suteikia jūsų plaukams drėgmės ir švelnumo (premija!).

Norėjau nudažyti plaukus tamsiai ruda spalva, bet Morrocco Method taip pat turi variantų, kaip dažyti plaukus šviesiai rudais, vidutiniškai rudais, šviesiai blondiniais, raudonais ir juodais.

Jei naudojate amlos miltelius oranžiniams ir raudoniems plaukų atspalviams sumažinti, nenaudokite juodosios arbatos, citrinų sulčių ar obuolių sidro acto (sudedamųjų dalių, kurios naudojamos nepridedant amlos).

Štai instrukcijos, kuriomis naudojau dažydamas plaukus tamsiai rudos chna iš Morrocco metodu su Amla milteliais. Tai gali atrodyti šiek tiek plati, bet verta!

 1. Nurodytą dieną skirkite bent keturias valandas plaukams dažyti chna. Aš visada palieku savąjį ilgiausią rekomenduojamą laiką (4 valandas).
 2. Vakare prieš dažydami plaukus išleiskite visą chna turinį į dubenį. Įpilkite 1 šaukštą amlos tamsiai rudiems plaukams (skirtingi kiekiai reikalingi kitoms plaukų spalvoms) ir maišykite vandenyje, kol gausite konsistenciją, panašią į jogurto. Ant viršaus uždėkite sarano arba bičių vaško plėvelę ir palikite 8–12 valandų.
 3. Kitą rytą ištuštinkite indigo miltelių maišelį į a atskiras dubuoir sumaišykite su vandeniu, kol gausite jogurto konsistenciją.
 4. Indigo mišinį sumaišykite su chna mišiniu ir gerai išmaišykite.
 5. Iššukuokite plaukus ir būtinai patepkite aliejumi aplink ausis ir plaukų liniją. Tai gali būti bet kokios rūšies aliejus, bet aš siūlau simondsijų arba Morrocco Method Euro Oil aliejų. Tai neleis dažams nudažyti jūsų odos.
 6. Užmaukite pirštines ir nupjaukite dalis plaukų. Aš tiesiog naudoju pirštines, kad susemčiau ir įtryniau chna į mažas plaukų vietas. Dariau tai tol, kol visa galva buvo padengta chna!
 7. Įdėkite plaukus į plaukų guminę juostą, o tada užsidėkite dušo kepuraitę.
 8. Palikite dažus 1-4 valandas. Aš leidžiu sau sėdėti ilgiausią rekomenduojamą laiką – keturias valandas.
 9. Išplaukite dažus, kol pamatysite, kad vanduo nubėgs skaidrus. Nepilkite muilo į plaukus. Tiesiog išskalaukite jį pagal savo galimybes. Tada galite įpilti dar šiek tiek Euro Oil į savo plaukus, kol jie dar drėgni, kad suteiktumėte dar daugiau drėgmės ir blizgesio, kai kitą dieną išplaunate plaukus.
 10. Kitą dieną galite nusiprausti po dušu ir plauti plaukus švelniu šampūnu ir kondicionieriumi.

Tai viskas! Galite pastebėti, kad jūsų plaukai iš pradžių yra šiek tiek tamsesni, palyginti su praėjus savaitei po dažymo, bet tai normalu. Mano plaukai beveik atrodo juodi kitą dieną po dažymo, bet po antro ir trečio plovimo tai greitai sumažėja, o būtent tada pradeda formuotis tamsiai ruda spalva.

Kadangi visada noriu su jumis pasidalinti tuo, kas man tinka, bendradarbiauju su Morrocco Method, kad jums būtų lengviau išbandyti tą pačią chną, kurią naudoju aš. Man pavyko susitarti dėl specialaus pasiūlymo tik jums.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

JUMS TAIP PAT GALI PATIKTI