Vibrogimnastika: kulnų trenkimas į grindis

Vibrogimnastika: kulnų trenkimas į grindis

Šiuolaikiniame pasaulyje mūsų sveikatai ir gyvenimo kokybei įtakos turi fizinio aktyvumo trūkumas. Naudojamės automobiliais ir liftais, darbe dažniausiai sėdime prie kompiuterių, retai randame laiko nueiti į sporto salę. Kaip kompensuoti fizinio aktyvumo trūkumą, tuo pačiu išjudinti visą organizmą ir pradėti „užsnūdusius“ medžiagų apykaitos procesus, neišeinant iš namų ir vos per penkias minutes per dieną? „Fantastinis!” – sakys skeptikai. Tuo tarpu šis paprastas pratimas žinomas nuo praėjusio amžiaus antrosios pusės. Prisiminkime sovietų mokslininkų pasiekimus! Paprasčiausią vibracinės gimnastikos techniką sukūrė sovietų akademikas Aleksandras Mikulinas, knygos „Aktyvus ilgaamžiškumas“ autorius. Pratimas susideda iš aktyvaus kulnų smūgiavimo į grindis, dėl to kūne susidaro vibracijos, kaip ir bėgiojant ar einant. Mankštą dėl savo paprastumo ir prieinamumo gali atlikti net vyresnio amžiaus ir dėl tam tikrų priežasčių silpnos sveikatos žmonės.

Vibracinės gimnastikos nauda kūnui:

  • Veninės kraujotakos gerinimas
  • Medžiagų apykaitos procesų aktyvinimas
  • Raumenų atpalaidavimas nuo pieno rūgšties pertekliaus
  • Kapiliarinės kraujotakos aktyvinimas, kraujo krešulių prevencija
  • Limfinės sistemos aktyvinimas, užkertant kelią limfos stagnacijai
  • Skilimo produktų pašalinimas ląstelių lygiu

Reguliariai atlikdami tokį purtymą, skatinate aktyvų kraujo judėjimą venose, taip pašalindami kraujo krešulius prie venų vožtuvų ir atliekų sankaupas. Kratymas yra veiksminga vidaus organų ligų, tokių kaip tromboflebitas ir infarktas, profilaktika ir gydymas.

Kaip atlikti vibracinės gimnastikos pratimą

  1. Atsistokite tiesiai, pakilkite ant kojų kamuoliukų, pakelkite kulnus ne aukščiau kaip 1 centimetrą nuo grindų.
  2. Staigiai nusileiskite ant kulnų, trenkdami į grindis. Sustingęs veninis kraujas iš apatinių galūnių plūstels į širdį ir iš jos grįš prisotintas deguonimi ir maistinėmis medžiagomis.
  3. Ritmiškai, 1 dūžio per sekundę dažniu, kulnais trenkite į grindis 30 kartų.
  4. Pailsėkite 5-10 sekundžių.
  5. Atlikite dar 30 kulnų smūgių.
  6. Norint pagerinti organizmo funkcionavimą, rekomenduojama atlikti 60 smūgių ciklą iki penkių kartų per dieną.

Nebūkite per daug uolūs, smūgio jėga neturi būti tokia, kad skaudėtų galvą ar net stuburą. Tokios vibracijos, kurias sukuriame eidami ar bėgiodami, yra fiziologinės ir neturėtų sukelti diskomforto. Nereikia pakelti kulnų nuo grindų daugiau nei 1 centimetrą. Tai neduos jokios papildomos naudos ir tik padidins pėdų įtampą. Nebūk dažnas. „Vieno kulnų smūgio per vieną sekundę“ ritmiškumą pateisina fiziologija. Kraujas kraujagyslėmis juda tam tikru greičiu, jam reikia laiko suteikti ląstelėms deguonies ir maistinių medžiagų bei pašalinti iš jų anglies dvideginį ir skilimo produktus, kurie virsta veniniais.

Kvėpavimo vibracijos pratimai vidaus organams

Puikus pratimas ryte suaktyvinti vidaus organų darbą. Pabudę, neišlipę iš lovos, giliai įkvėpkite. Tvirtai suspauskite lūpas ir iškvėpkite per jas orą stipriais stūmimais. Įsitikinkite, kad diafragma ir pilvo raumenys vibruoja, jų vibracija persiduos į vidaus organus. Tai negali būti paprasčiau, daryk tai ir būk sveika!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

JUMS TAIP PAT GALI PATIKTI