Neseniai iškelta uogienių ir kitų naminių ruošinių tema sukėlė tikrą visuomenės susidomėjimą. Na, o jei taip, tai ir toliau džiaugiamės galėdami kalbėti apie savo eksperimentus ir atradimus konfiture-džemas-uogienė kryptimi. Taigi, šiandien tai bus obuolių ir svarainių uogienė. Bet ne paprasti, o su cinamonu ir aguonomis. Neįprastas tiek išvaizda, tiek skoniu, gali nustebinti net išrankiausią ragautoją.
Obuolių uogienės su svarainiais ir aguonomis receptas
Ingridientai:
- Svarainiai – 300 g.
- Obuoliai – 940 g.
- Cukrus – 360 g.
- Aguonos -1,5 a.š.
- Cinamonas – 2 lazdelės
- Paruošimo laikas: 1 valanda (išankstinis vaisių užpilimas) + 35 minutės (virti)
- Kiekis: 900 ml. uogienė
Kaip apsigaminti obuolių uogienę su svarainiais ir aguonomis
Pradėkime virti:
- Svarainius ir obuolius nulupkite ir išimkite šerdį.
- Nuluptus vaisius supjaustome nedideliais kubeliais ir dedame į puodą, kuriame virsime uogienę.
- Įdėkite cinamono lazdeles (patartina dėti į patį susmulkintų vaisių gilumą) ir suberkite cukrų.
- Palikite kambario temperatūroje 1 valandai, kad obuoliai ir svarainiai duotų sulčių.
- Keptuvę perkelkite ant ugnies ir kepkite ant vidutinės ugnies be dangčio pusvalandį, retkarčiais pamaišydami ir nugriebdami putas.
- Iš uogienės išimkite cinamono lazdeles ir suberkite aguonas. Virkite dar 5-7 minutes, tada nukelkite nuo ugnies.
- Paruoštą uogienę atvėsinkite ir supilkite į švarius stiklainius. Laikyti tamsioje vietoje kambario temperatūroje, šio preparato nereikia šaldyti.
Sveikos mitybos ekspertė ir sertifikuota mitybos specialistė, besispecializuojanti subalansuotos mitybos sprendimuose siekiant sveikatos tikslų, tokių kaip svorio metimas, energijos atstatymas ar geresnė bendra savijauta. Šiuo metu Agnė yra pagrindinė mitybos skilties autorė sveikatingumo platformoje „Sveikatos Rūmai“.
Agnė baigė maisto mokslų ir mitybos bakalauro studijas Vilniaus universitete, o vėliau įgijo magistro laipsnį Londono Karalienės Marijos universitete, kur gilinosi į mitybos planavimą ir metabolizmo valdymą. Studijų metu ji dalyvavo moksliniuose tyrimuose, kurie analizavo, kaip mitybos pokyčiai gali paveikti ilgalaikę sveikatą.
Jos straipsniuose ir rekomendacijose akcentuojamas praktinis ir į žmogų orientuotas požiūris į sveiką mitybą. Agnė tiki, kad sveikas maistas neturi būti sudėtingas ar brangus, todėl ji specializuojasi paprastų, lengvai pritaikomų patarimų dalijimu, kurie padeda siekti ilgalaikių rezultatų.
Agnė yra sukaupusi didelę patirtį dirbdama su žmonėmis, norinčiais koreguoti savo mitybą metant svorį, valant organizmą ar paprasčiausiai stiprinant imunitetą. Jos tikslas – padėti žmonėms atsisakyti kraštutinių dietų ir atrasti tvarų bei malonų mitybos būdą.
Kai ji nerašo straipsnių ar nesupažindina skaitytojų su naujausiais mitybos tyrimais, Agnė mėgsta gilintis į sveikatos ir maisto ryšį, tyrinėti mitybos mitus ir mokytis naujų būdų, kaip maistas gali padėti jaustis geriau kasdien.