Kas yra akių sifilis?

Kas yra akių sifilis?

Dabartinės sifilio epidemijos JAV metu gydytojai sulaukia vis daugiau pacientų, turinčių neįprastų regėjimo ir akių simptomų dėl lytiniu keliu plintančių infekcijų.

2024 m. sausio mėn. CDC ataskaitoje teigiama, kad daugiau nei 207 000 amerikiečių buvo diagnozuotas sifilis – didžiausias skaičius nuo šeštojo dešimtmečio.

Pasak Mayo klinikos, sifilis yra bakterinė infekcija, kuri paprastai plinta per lytinius santykius ir dažniausiai pasireiškia neskausmingomis opos, kurios platina ligą. Nors ji dažnai nepastebima, CDC teigia, kad svarbu kreiptis į gydytoją, kad infekcija neperžengtų į kitą, pavojingesnę stadiją.

Negydoma infekcija gali sukelti akių sifilio atvejus.

Pasak Klivlendo, bendrieji akių sifilio simptomai yra raudonos akys, dėmės regėjime (akių plūduriavimas), akių skausmas, jautrumas šviesai, nenormalūs akių judesiai, neryškus matymas arba regėjimo praradimas, akių pažeidimai ir neskausmingos akies voko opos. Klinika.

2024 m. balandžio 24 d. Epidemijos žvalgybos tarnybos konferencijoje mokslininkai pristatė naują tyrimo išvadą, kad praėjusiais metais Čikagoje buvo daugiau nei dvi dešimtys atvejų su tokiais simptomais, o trečdalis šių atvejų buvo ankstyvosiose infekcijų stadijose. CNN praneša.

Nors regėjimo praradimas yra simptomas, kuris gali būti siejamas su sifiliu, jis paprastai pastebimas tik daug vėliau.

„Teikėjai tikrai turi daugiau tikrintis ir žinoti, kad tai yra tai, ką mes matome”, – CNN sakė tyrimo vadovė dr. Amy Nham, dirbanti su Čikagos visuomenės sveikatos departamentu.

Tyrime teigiama, kad dažniausiai pasitaikantys simptomai, apie kuriuos praneša pacientai, buvo galvos skausmas, asmenybės pokyčiai, pakitusi psichinė būklė ir akių problemos, pvz., regėjimo praradimas, jautrumas šviesai ar akių patinimas.

„Jie nėra patys specifiškiausi simptomai, todėl labai svarbu, kad paslaugų teikėjai atliktų tinkamą patikrinimą ir klaustų pacientų dėl rizikos veiksnių”, – pridūrė Nhamas.

Be to, CDC atvejo ataskaita, paskelbta 2023 m. lapkritį, taip pat atskleidė penkis akių sifilio atvejus Mičigane, visų moterų, turinčių bendrą vyrų seksualinį partnerį.

Visoms penkioms 40-60 metų moterims buvo diagnozuotas akių sifilis po to, kai pranešė apie simptomus, įskaitant neryškų matymą, galvos skausmą, klausos praradimą, dvigubą regėjimą, akių plūduriavimą ir jautrumą šviesai.

„Pacientai yra labai nustebinti, o dauguma pasauliečių negalvoja apie sifilį, susijusį su akimis”, – sakė Amerikos oftalmologijos akademijos atstovas dr. Rahul Khurana. ŠIANDIEN. „Negydomas akies sifilis yra pražūtingas, nes gali sukelti aklumą.

Khurana papasakojo, kad pacientai paprastai gydomi intraveniniu antibiotiku 10-14 dienų ir vaistais nuo uždegimo. Jis paragino akių gydytojus išlaikyti „didelį įtarimų indeksą” ir atmesti sifilį, kai pacientai turi akių uždegimą.

„Kadangi bendruomenėje daugėja lytiškai plintančių ligų ir sifilio, manau, visi turėtų tai žinoti”, – pridūrė Khurana.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

JUMS TAIP PAT GALI PATIKTI