Pranzikvantelis

Pranzikvantelis

Pranzikvantelis yra vaistas, skirtas gydyti Schistosoma sp. (kraujo kirmėlės) ir Fasciola hepatica (kepenų kirmėlės). Šis vaistas yra tablečių pavidalu ir gali būti įsigytas tik pagal gydytojo receptą. Prazikvantelis veikia paralyžiuodamas kirminus ir natūraliai pašalindamas juos per išmatas. Kirminų infekcijos, tokios kaip šistosomozė ir klonorchiazė, dažniausiai atsiranda dėl šių kirminų poveikio plaukiant arba valgant gyvūnus iš užteršto vandens. Kirminas užpuls žarnyną arba kepenis.

Prazikvantelis prekės ženklas: Biltricidas.

Kas yra Prazikvantelis?

Grupė Antivirusinis (priešlaikinis)
Kategorija Receptiniai vaistai
Pranašumai Įveikimas Schistosoma sp. ir Fasciola hepatica .
Vartoja Suaugusiesiems ir 4 metų ir vyresniems vaikams
Prazikvantelis nėščioms ir maitinančioms motinoms B kategorija: Tyrimai su gyvūnais neparodė jokios rizikos vaisiui, tačiau kontroliuojamų tyrimų su nėščiomis moterimis nėra. Todėl prieš vartodami prazikvantelį nėštumo metu būtinai pasitarkite su gydytoju. Prazikvantelis gali patekti į motinos pieną. Jei maitinate krūtimi, nevartokite šio vaisto prieš tai nepasitarę su gydytoju.
Vaisto forma Tablėtė

Įspėjimai prieš vartojant Prazikvantel

  • Nevartokite prazikvantelio, jei esate buvę alergiški prazikvanteliui arba jo sudedamosioms dalims.
  • Prieš pradėdami vartoti prazikvantelį, būkite atsargūs, jei sergate akių cisticeroze (parazitinė akies infekcija).
  • Pasakykite gydytojui, jei sirgote kepenų ar blužnies liga, inkstų ir širdies ritmo sutrikimais, traukuliais ir smegenų cisticerkoze (parazitinė smegenų infekcija).
  • Vartodami prazikvantelį nevartokite alkoholinių gėrimų, nes tai gali sustiprinti šalutinį mieguistumo poveikį.
  • Pasakykite gydytojui, jei vartojate rifampino antibiotikus. Prazikvantelio negalima vartoti kartu su šiuo vaistu.
  • Pasakykite gydytojui, jei vartojate vaistus, vitaminus, papildus ar vaistažoles, kad būtų galima koreguoti prazikvantelio dozę.
  • Prazikvantelis gali turėti įtakos motinos pieno kiekiui. Nežindykite kūdikio tiesiogiai iki 3 dienų po šio vaisto vartojimo.
  • Prazikvantelis gali sukelti mieguistumą ir galvos svaigimą. Išgėrę šio vaisto, nevairuokite ir nevaldykite sunkios įrangos.
  • Jei yra alerginė reakcija vaistams arba perdozavimas, nedelsdami kreipkitės į gydytoją.

Prazikvantelio dozavimas ir naudojimo taisyklės

Gydytojas pritaikys prazikvantelio dozę pagal paciento būklę. Paprastai vaisto dozė yra 20-60 mg / kg, net 1-3 kartus per dieną. Šis vaistas skiriamas tik 1 dieną. Pauzė tarp dozių yra mažiausiai 4-6 valandos. Prazikvantelio vaikams iki 1 metų dažniausiai nerekomenduojama, o prazikvantelio dozės vaikams bus koreguojamos atsižvelgiant į sąlygas.

Kaip vartoti Prazikvantelį Teisingai

Prieš vartodami laikykitės gydytojo nurodymų ir perskaitykite informaciją, išspausdintą ant prazikvantelio pakuotės. Prazikvantelis vartojamas valgant, tarp dozių turint 4-6 valandų pertrauką arba gydytojo nurodymu. Nurykite tabletę, užsigerdami stikline vandens. Prazikvantelį vartokite pagal gydytojo nurodytą dozę, net jei jaučiatės geriau. Nedidinkite arba nemažinkite dozės nepasitarę, nes tai gali vėl sukelti infekciją. Tam tikrais atvejais gydytojas gali patarti padalyti tabletes pagal paciento svorį ir būklę. Būtinai supjaustykite planšetinį kompiuterį pagal dydį, kad nauda būtų optimali. Pamiršus išgerti prazikvantelio, patartina tai padaryti nedelsiant, jei pertrauka nuo kito vartojimo grafiko nėra per arti. Jei jis artimas, nekreipkite dėmesio į tai ir nedvigubinkite dozės. Venkite valgyti ar gerti greipfrutų sulčių vartojant prazikvantelį, nes tai gali padidinti šalutinio poveikio riziką.

Prazikvantelio sąveika su kitais vaistais

Toliau pateikiamos kai kurios sąveikos, kurios gali atsirasti vartojant prazikvantelį su tam tikrais vaistais:

  • Padidėja mirtino šalutinio poveikio rizika, jei vartojama kartu su rifampinu, karbamazepinu, fenitoinu, fenobarbitaliu ar deksametazonu.
  • Padidėja prazikvantelio šalutinio poveikio rizika, kai jis vartojamas kartu su cimetidinu, chlorokvinu, eritromicinu, ketokonazolu ir itrakonazolu.

Prazikvantelio šalutinis poveikis ir pavojai

Kai kurie šalutiniai poveikiai, kurie gali atsirasti pavartojus Prazikvantel, yra šie:

  • Mieguistumas, galvos svaigimas ir nuovargis.
  • Pykinimas, vėmimas ir pilvo skausmas.
  • Nėra apetito.
  • Kūno skausmai.
  • Per didelis prakaitavimas.
  • Galvos skausmas.

Šis šalutinis poveikis turi būti lengvas ir laikinas. Jei šalutinis poveikis nepagerėja, kreipkitės į gydytoją. Nedelsdami kreipkitės į gydytoją, jei pasireiškė sunkus šalutinis poveikis, pavyzdžiui:

  • Karščiavimas.
  • Traukuliai.
  • Nereguliarus širdies ritmas (aritmija).
  • Išmatose yra kraujo.
  • Alerginės reakcijos vaistams, tokios kaip bėrimas, niežulys, stiprus galvos svaigimas ir pasunkėjęs kvėpavimas.
2 thoughts on “Pranzikvantelis
    1. Laba diena, Irena,
      Prazikvantelis yra plačiai naudojamas antiparazitinis vaistas, skirtas daugelio rūšių helmintų, įskaitant jautinį kaspinuotį (Taenia saginata), gydymui. Šio vaisto vartojimo instrukcija turėtų būti pridedama prie vaisto, tačiau pateiksiu Jums bendrą informaciją, kaip jis dažniausiai vartojamas:

      Dozavimas: Prazikvantelio dozė priklauso nuo paciento svorio ir užsikrėtimo tipo. Suaugusiems žmonėms ir vaikams paprastai skiriama vienkartinė dozė, kuri dažniausiai yra 5-10 mg/kg kūno svorio. Gydytojas gali nustatyti tikslų dozavimą.

      Vartojimas: Vaistas vartojamas burna, ir jį geriausia vartoti su nedideliu kiekiu maisto, kad būtų sumažintas skrandžio dirginimas.
      Prazikvantelis dažniausiai yra tablečių pavidalu.

      Galimi šalutiniai poveikiai: Kai kurie galimi šalutiniai poveikiai gali būti galvos skausmas, pykinimas, pilvo skausmai, karščiavimas ar alerginės reakcijos. Jei pasireiškia rimti simptomai, rekomenduojama kreiptis į gydytoją.

      Atsargumo priemonės: Prieš pradedant vartoti prazikvantelį, svarbu informuoti gydytoją apie bet kokias kitas ligas ar vartojamus vaistus, kad būtų išvengta vaistų sąveikos.

      Įprasta, kad prieš skiriant gydymą prazikvanteliu, atliekama išsami sveikatos patikra, įskaitant ir kompiuterinę diagnostiką, kaip jūsų atveju. Vis dėlto, rekomenduoju pasitarti su gydančiu gydytoju dėl specifinio gydymo plano ir dozavimo, atsižvelgiant į jūsų sveikatos būklę ir diagnozę.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

JUMS TAIP PAT GALI PATIKTI