Allegra

Allegra

Allegra yra antihistamininis preparatas, mažinantis natūralaus cheminio histamino poveikį organizmui. Histaminas gali sukelti čiaudulį, niežėjimą, ašarojančias akis ir slogą. Allegra vartojamas suaugusiųjų ir vaikų sezoninės alergijos (šienligės) simptomams gydyti. Allegra taip pat vartojamas suaugusiųjų ir vaikų odos niežėjimui ir dilgėlinei, kurią sukelia būklė, vadinama lėtine idiopatine dilgėline, gydyti. Allegra taip pat gali būti naudojama tikslams, kurie nėra išvardyti šiame vaistų vadove.

Įspėjimai Allegra vaistų vartojimui

Prieš pradėdami vartoti Allegra, pasitarkite su gydytoju arba vaistininku, jei esate alergiškas bet kokiems vaistams arba sergate inkstų liga. Nevartokite Allegra su vaisių sultimis (pvz., obuolių, apelsinų ar greipfrutų). Gali būti ir kitų vaistų, galinčių paveikti Allegra. Pasakykite gydytojui apie visus vartojamus vaistus. Tai apima receptinius, nereceptinius, vitaminų ir vaistažolių produktus. Nepradėkite naujų vaistų, nepranešę savo gydytojui. Nustokite vartoti Allegra ir gaukite skubią medicinos pagalbą, jei manote, kad išgėrėte per daug vaistų arba turite kokių nors iš šių alerginės reakcijos požymių: dilgėlinė; sunku kvėpuoti; veido, lūpų, liežuvio ar gerklės patinimas. Pasakykite gydytojui, jei pradėjus vartoti Allegra simptomai nepalengvėjo arba pablogėja. Niekada nevartokite daugiau nei rekomenduojama dozė.

Prieš pradėdami vartoti šį vaistą

Paklauskite gydytojo arba vaistininko, ar saugu vartoti Allegra, jei esate alergiškas bet kokiems vaistams arba sergate inkstų liga. Nežinoma, ar Allegra pakenks negimusiam kūdikiui. Pasakykite gydytojui, jei esate nėščia arba planuojate pastoti vartodama šį vaistą. Nežinoma, ar feksofenadinas patenka į motinos pieną, ar gali pakenkti slaugančiam kūdikiui. Nevartokite šio vaisto, nepranešę savo gydytojui, jei žindote kūdikį. Allegra tabletės ir kapsulės gali būti naudojamos sezoniniams alergijos simptomams gydyti vaikams, kurie yra ne jaunesni kaip 6 metų. Allegra geriamoji suspensija (skysta) gali būti naudojama vaikams nuo 2 iki 11 metų. Gydant lėtinę idiopatinę dilgėlinę, skystis gali būti naudojamas vaikams nuo 2 mėnesių amžiaus. Neduokite šio vaisto vaikui be gydytojo patarimo. Šiame vaiste gali būti fenilalanino ir jis gali būti žalingas, jei sergate fenilketonurija (PKU).

Allegra įspėjimai apie nėštumą ir žindymą (daugiau informacijos)

Susiję/panašūs vaistai

prednizonas, hidroksizinas, flutikazonas į nosį, montelukastas, cetirizinas, loratadinas, prometazinas

Kaip vartoti Allegra?

Vartokite Allegra tiksliai taip, kaip nurodyta etiketėje arba kaip nurodė gydytojas. Nenaudokite didesniais ar mažesniais kiekiais arba ilgiau nei rekomenduojama. Įprastą tabletę išgerkite pilna stikline vandens. Nenaudokite kitokio tipo skysčių. Prieš matuodami dozę, geriamąją suspensiją (skystį) gerai suplakite. Kad įsitikintumėte, jog gavote tinkamą dozę, matuokite skystį pažymėtu matavimo šaukštu arba vaistinėlėmis, o ne įprastu valgomuoju šaukštu. Jei neturite dozės matavimo prietaiso, paprašykite vaistininko. Norėdami vartoti feksofenadino geriamąsias skaidomas tabletes (Allegra ODT):

 • Laikykite tabletę lizdinėje plokštelėje, kol būsite pasiruošę vartoti vaistą. Atidarykite pakuotę ir nuplėškite foliją nuo tabletės lizdinės plokštelės. Nespauskite tabletės per foliją, nes galite ją sugadinti.
 • Sausomis rankomis išimkite tabletę ir įdėkite ją į burną. Jis iškart pradės tirpti.
 • Neprarykite visos tabletės. Nekramtydami leiskite jam ištirpti burnoje.
 • Nurykite keletą kartų, kol tabletė ištirps. Jei pageidaujate, galite gerti skysčio, kuris padės nuryti ištirpusią tabletę.

Allegra suyrančią tabletę išgerkite nevalgius, mažiausiai 1 valandą prieš valgį arba 2 valandas po valgio. Pasakykite gydytojui, jei pradėjus vartoti Allegra simptomai nepalengvėjo arba pablogėja. Niekada nevartokite daugiau nei rekomenduojama dozė. Laikykite Allegra kambario temperatūroje nuo drėgmės ir karščio. Vaistų buteliuką laikykite sandariai uždarytą.

Išsami Allegra dozavimo informacija

Kas atsitiks, jei praleisiu dozę?

Allegra naudojama, kai reikia. Jei vartojate dozavimo grafiką, praleiskite praleistą dozę. Nereikia vienu metu vartokite dvi dozes.

Kas atsitiks, jei perdozuosiu?

Kreipkitės į greitąją medicinos pagalbą arba skambinkite Poison Help linija 1-800-222-1222. Perdozavimo simptomai gali būti burnos džiūvimas, galvos svaigimas ar mieguistumas.

Ko turėčiau vengti?

Nevartokite Allegra su vaisių sultimis (pvz., obuolių, apelsinų ar greipfrutų). Dėl šių sulčių jūsų organizmas gali sunkiau pasisavinti feksofenadiną. Venkite vartoti antacidinių vaistų 2 valandas prieš arba po Allegra vartojimo. Nenaudokite. Allegra tuo pačiu metu kaip antacidiniai vaistai, kurių sudėtyje yra magnio ar aliuminio. Prieš vartodami kitus vaistus nuo kosulio ar peršalimo, kurių sudėtyje gali būti panašių medžiagų, pasitarkite su gydytoju arba vaistininku.

Allegra šalutinis poveikis

Gaukite skubios medicinos pagalbos, jei turite kokių nors iš šių alerginės reakcijos į Allegra požymių: dilgėlinę; sunku kvėpuoti; veido, lūpų, liežuvio ar gerklės patinimas. Nustokite vartoti Allegra ir kreipkitės į gydytoją, jei karščiuojate, atsiranda šaltkrėtis, kūno skausmai, kosulys ar kiti gripo simptomai. Mažiau rimtas Allegra šalutinis poveikis gali būti:

 • pykinimas, viduriavimas, skrandžio sutrikimas;
 • menstruacijų spazmai;
 • mieguistumas, nuovargio jausmas;
 • galvos skausmas; arba
 • raumenų ar nugaros skausmas.

Tai nėra visas šalutinių poveikių sąrašas ir gali atsirasti kitų. Kreipkitės į savo gydytoją dėl medicininės konsultacijos dėl šalutinio poveikio. Galite pranešti apie šalutinį poveikį FDA adresu 1-800-FDA-1088.

Allegra šalutinis poveikis (daugiau informacijos)

Kokie kiti vaistai paveiks Allegra?

Prieš pradėdami vartoti šį vaistą, pasakykite gydytojui, jei reguliariai vartojate kitus mieguistuosius vaistus (pvz., vaistus nuo peršalimo ar alergijos, raminamuosius, narkotinius vaistus nuo skausmo, migdomuosius vaistus, raumenų atpalaiduojančius vaistus ir vaistus nuo traukulių, depresijos ar nerimo). Jie gali padidinti mieguistumą, kurį sukelia Allegra. Pasakykite gydytojui apie visus kitus vartojamus vaistus, ypač:

 • ketokonazolas (Nizoral); arba
 • eritromicinas (EES, EryPed, Ery-Tab, Erythrocin, Pediazole).

Šis sąrašas nėra išsamus ir kiti vaistai gali sąveikauti su Allegra. Pasakykite gydytojui apie visus vartojamus vaistus. Tai apima receptinius, nereceptinius, vitaminų ir vaistažolių produktus. Nepradėkite naujų vaistų, nepranešę savo gydytojui.

Allegra vaistų sąveika (daugiau informacijos)

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

JUMS TAIP PAT GALI PATIKTI