Vaisingų dienų skaičiuoklė



Kaip naudotis vaisingų dienų skaičiuokle?

Norint sužinoti vaisingas dienas, tereikia pasirinkti paskutinių mėnesinių pradžios datą, nustatyti vidutinį ciklo trukmę ir paspausti „Apskaičiuoti vaisingiausias dienas“. Jūsų ciklo trukmė yra dienų skaičius tarp mėnesinių, skaičiuojant nuo pirmosios mėnesinių dienos iki kitų mėnesinių pradžios dienos.

Tuomet gausite informaciją apie artėjančias vaisingas datas. Tai tik gairė, padedanti suprasti, kada galite būti labiausiai vaisinga.

Vaisingų dienų skaičiuoklė

Ką daryti, jei mano mėnesinės yra nereguliarios?

Jei negalite tiksliai nustatyti savo ciklo ir apskaičiuoti, kada turėtų prasidėti mėnesinės, tai gali reikšti, kad jūsų mėnesinės yra netaisyklingos. Tai gali apsunkinti ovuliacijos datos nustatymą. Tačiau yra kitų būdų, kaip įskaityti galimą ovuliacijos laikotarpį, pavyzdžiui, stebint makšties gleivių pokyčius, naudojant ovuliacijos testus ar matuojant kūno temperatūrą. Apie tai pateikiama daugiau informacijos toliau.

Kada geriausias laikas pastoti?

Norint padidinti nėštumo tikimybę, svarbu susitikti vaisingus kiaušinėlius su spermatozoidais kuo dažniau. Labiausiai vaisinga esate keletą dienų per ciklą aplink ovuliaciją, kai išleidžiamas kiaušinis.

Vidutiniškai, per menstruacinį ciklą yra 6 dienos, kai lytiniai santykiai gali lemti nėštumą. Tai dažnai vadinama „vaisinguoju langeliu“, kuris apima 5 dienas prieš ovuliaciją ir pačią ovuliacijos dieną.

Kai kuriems žmonėms pastoti pavyksta labai greitai, tuo tarpu kitiems tai gali užtrukti šiek tiek ilgiau. Mes turime daugiau informacijos apie tai, kiek laiko gali užtrukti pastojimas.

Kaip veikia menstruacinis ciklas?

Jūsų ciklas prasideda pirmąją mėnesinių dieną ir tęsiasi iki kitų mėnesinių pradžios dienos.
Vidutiniškai tai trunka 28 dienas, bet normalu, jei ciklas tęsiasi nuo 21 iki 40 dienų. Tuo pačiu metu pradeda bręsti kiaušinėliai kiaušidėse. Ovuliacijos metu kaklelio gleivės tampa skystesnės ir skaidresnės, kad spermos lengviau pasiektų išleistą kiaušinėlį. Maždaug 12 iki 16 dienų prieš kitų mėnesinių pradžią iš kiaušidžių išleidžiamas kiaušinėlis (ovuliacija). Jei ovuliacijos metu arba per kitas 24 valandas yra spermos, kiaušinėlis gali būti apvaisintas. Jeigu kiaušinėlis nebuvo apvaisintas, jis yra absorbuojamas organizmo, hormonų lygis krenta, ir gimdos gleivinė atmetama. Tai yra kitų mėnesinių pradžia.

Koncepcija ir lytiniai santykiai

Reguliarūs lytiniai santykiai (kas 2 iki 3 dienas) yra viskas, ko daugumai žmonių reikia norint pastoti. Jei esate jaunesni nei 40 metų ir mylėjotės reguliariai nenaudodami kontracepcijos, per metus turite 80% tikimybę pastoti.

Norint padidinti nėštumo galimybę, siekite turėti reguliarius lytinius santykius per visą ciklą, kad būtų galima tikėtis, jog ovuliacijos metu bus laukiantys kokybiški spermatozoidai. Atminkite, jei mylėjotės per 7 dienas prieš ovuliaciją, pastoti įmanoma, nes spermatozoidai gali išgyventi moters kūne iki 7 dienų ir apvaisinti kiaušinėlį, kai jis yra išleidžiamas.

Tęskite lytinius santykius ir ovuliacijos metu, nes ir tuo metu galite pastoti. Po šio laiko jūsų vaisingumo laikotarpis tame cikle baigsis.

Kaip pastebėti ovuliacijos požymius?

Ovuliacija paprastai įvyksta maždaug 12 iki 16 dienų prieš kitų mėnesinių pradžią, todėl svarbu žinoti savo ciklo trukmę prieš pradedant bandyti pastoti.

Galbūt niekada nesate pagalvoję, kada per savo ciklą galėtų įvykti ovuliacija, ir jei naudojote hormoninę kontracepciją, pavyzdžiui, tabletes, kurį laiką neturėjote natūralaus menstruacinio ciklo.

Kaip pirmą žingsnį, užsirašykite dienoraštyje datas, kada turite mėnesines. Tada galite suskaičiuoti, kiek dienų praėjo nuo pirmosios mėnesinių dienos iki kitų mėnesinių, kad nustatytumėte savo ciklo trukmę.

Jei norite nustatyti, kada ovuliuojate, galite pabandyti kelis metodus, tokius kaip stebėti pokyčius kaklelio gleivėse ir kūno temperatūroje ar naudoti ovuliacijos testų rinkinius.