Kontrastinis dušas sveikatai ir energijai

Kontrastinis dušas sveikatai ir energijai

Kontrastinis dušas, kaip paprasta, prieinama ir efektyvi technika bendram kūno stiprinimui ir atjauninimui, buvo naudojama jau seniai. Ši gerai žinoma grūdinimo sistema, naudojant temperatūros pokyčius, duoda puikių rezultatų kovojant su antsvoriu, didinant paties organizmo apsaugą. Be to, pradėję dieną kontrastiniu dušu, gausite žudantį žvalumo ir energijos užtaisą visai dienai!

Kaip veikia kontrastinis dušas

Paprasta, reguliariai maudydamiesi po dušu, pakaitomis trumpais intervalais įjungiate karštą ir šaltą vandenį. Mes veikiame per odą, kuri yra didžiausias organas, visą kūną. Susitraukus nuo šalto vandens ir plečiant nuo karšto vandens, treniruojamos kraujagyslės. Pagerėja kraujotaka. Dėl tokio „sukratymo“ organizmas suaktyvėja, pradedami kovos su patogeninėmis bakterijomis ir virusais procesai. Toks grūdinimas taip pat teigiamai veikia širdies ir kraujagyslių sistemos veiklą.

Kontrastinis dušas svorio netekimui

Svoris mažėja dėl mūsų organizmo reakcijos į temperatūros skirtumus. Reaguodamas į šaltį ir karštį, organizmas „suaktyvina“ medžiagų apykaitą ir aktyvina limfinę sistemą. Panaikinus limfos sąstingį, pašalinamas skysčių perteklius ir suskaidomos riebalų atsargos. Jei naudojate stipriai spaudžiamą vandens srovę (garsusis Charcot dušas), į celiulito atsikratymo programą galite įtraukti kontrastinį dušą. Be to, susiaurėjus ir išsiplėtus poroms oda tampa elastingesnė, išnyksta nelygumai ir raukšlės, padidėja turgoras.

Kaip nusiprausti po kontrastiniu dušu

Čia rekomenduojama sutelkti dėmesį į savo jausmus. Jei norite reguliariai įvesti šią procedūrą į mūsų gyvenimą, ji neturėtų mums sukelti kančių. Pirmiausia geriau naudoti vidutinę temperatūrą, neperšaldyti kūno lediniu vandeniu ir nenuplikyti verdančiu vandeniu. Paprastai procedūra susideda iš 3-5 kintamosios temperatūros metodų. Pirmiausia įjungiame karštą vandenį, po 15-30 sekundžių pakeičiame į šaltą. Čia praverčia tęstinumo ir laipsniškumo taisyklės. Mes visada vėsiname kūną iš apačios į viršų! Visada pirmiausiai ant kojų pilame šaltą vandenį, o srovę palaipsniui keliame iki galvos. Jei ryte prausiamės kontrastiniu dušu, procedūrą užbaigiame šaltu vandeniu. Jei vakare karšta, tai padės greičiau užmigti. Po dušo galite patrinti kietu rankšluosčiu, kad sustiprintumėte poveikį kraujagyslėms.

„90 sekundžių“ pabudimo ir veiklos metodas

Rytiniam energingumui ir miego likučių „nukratymui“ jie sugalvojo „90 sekundžių“ sistemą. Tris kartus pasikeitus temperatūrai – nuo ​​šaltos (30 sekundžių), į karštą (30 sekundžių) ir vėl šaltą (30 sekundžių) – organizmas patiria savotišką šoką ir tampa aktyvesnis, kad galėtų greitai prisitaikyti prie pokyčių. temperatūros sąlygomis. Pasitrynę kietu rankšluosčiu ir esate linksmi bei pasiruošę naujai dienai!

Kontrastinis dušas: kontraindikacijos

Kaip ir bet koks poveikis organizmui, šis grūdinimo būdas turi absoliučias ir santykines kontraindikacijas. Absoliutus – tokios sąlygos, kai kontrastinis dušas draudžiamas nuo žodžio „absoliučiai“:

  • Piktybiniai navikai
  • Sunkios kraujagyslių ligos, tokios kaip tromboflebitas, sunki hipertenzija, smegenų kraujotakos sutrikimas
  • Širdies ligos
  • Uždegiminės vidaus organų ligos
  • Krūtinės angina
  • Menstruacijų laikotarpis
  • Nėštumas

Šį metodą turėtumėte naudoti atsargiai, jei sergate šiomis ligomis:

  • Venų varikozė (šalčio ir karščio poveikis turi būti švelnus, labai atsargus, šaltas vanduo naudojamas ilgiau nei karštas)
  • Osteochondrozė (kietėjimo nenaudojame paūmėjimo metu)

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

JUMS TAIP PAT GALI PATIKTI