7 patarimai, padėsiantys išlikti tinkami per šventes

7 patarimai, padėsiantys išlikti tinkami per šventes

Moteris rašo užrašus treniruočių aprangoje, bandanti išlikti tinkama per atostogas

Oras darosi vis traškesnis, lapai keičia spalvas, o daugelyje parduotuvių jau galima įsigyti kalėdinių dekoracijų ruošiantis šventėms. Tačiau tiems, kurie stengėsi gerinti savo sveikatą, artėjantis atostogų sezonas gali jaustis šiek tiek įtemptas, nes jie nenori prarasti savo kūno rengybos.

7 patarimai, kaip išlikti fiziškai tinkamam per atostogas

Jei nerimaujate, ar per atostogas išliksite tinkami ir sveiki, pateikiame septynis patarimus, kurie gali padėti jums patekti į kitą pusę su minimaliu rūpesčiu ir rūpesčiu.

1. Sukurkite tvarkaraštį naudodami tam tikrą judėjimo kambarį

Atostogoms įsibėgėjus, jūsų įprasta mankšta gali patekti į chaosą. Kadangi viskas svyruoja nuo svarbių darbo projektų iki šeimos atostogų įsipareigojimų, kuriuos reikia įvykdyti, sunku rasti laiko mankštai. Laimei, dauguma šventinių vakarėlių ir renginių toli gražu nėra paskutinės minutės reikalai.

Taigi, tarkime, kad turite dalyvauti vaikiškame žaidime, jūsų socialinė grupė rengia šventinį vakarėlį ir jūsų laukia keli vėlyvieji darbo vakarai – viskas per vieną savaitę. Numatykite laiką, kurį šie dalykai realiai užima, ir sukurkite tos savaitės treniruočių tvarkaraštį.

Paprastai nerekomenduočiau sudaryti savaitinių mankštų tvarkaraščių – mėnesiniai yra veiksmingesni, kai treniruotės priskiriamos įprastiniam laikui ir savaitės dienoms, – tačiau įpusėjus atostogų sezonui reikalai turi išlikti lankstūs.

Išlikdami lankstūs ir rasdami laiko mankštai tarp kitų savo įsipareigojimų, galite užtikrinti, kad skirsite laiko mankštai.

2. Atmeskite mąstymą „viskas arba nieko“.

Tam, kad treniruotėse taptumėte lankstesni, taigi ir mažiau streso, išmokite atmesti mąstymą „viskas arba nieko“. Toks mąstymas rodo, kad turite laikytis griežtų praktikų rinkinio arba jums nepavyko ir turėtumėte pasiduoti.

Tai tiesiog juokinga.

Vien todėl, kad praleidote vieną ar dvi treniruotes, dar nereiškia, kad turėtumėte nustoti mankštintis iki atostogų. Tas pats pasakytina ir apie mitybos įpročius per šventes. O kas, jei per tą vakarėlį suvalgytumėte kokį nors papildomą pyragą? Tai nereiškia, kad kitą dieną negalėsite valgyti sveikiau.

3. Praktikuokite sąmoningo valgymo įpročius

Kad padėtumėte neatsilikti nuo savo mitybos įpročių per šventes, galbūt norėsite praktikuoti sąmoningos mitybos įpročius. Sąmoningai valgydami užsiimate tuo, ką vartojate, ir išlaikote supratimą apie tai, kaip jaučiatės, o tai gali padėti išvengti nemalonaus persivalgymo. Keletas būdų, kaip pradėti įtraukti sąmoningus mitybos įpročius:

  • Apsvarstykite, ar iš tikrųjų esate alkanas, ar valgote siekdami kažko kito, pavyzdžiui, sumažinti stresą.
  • Sutelkite dėmesį į valgomo maisto ar gėrimų tekstūrą, skonius, kvapus ir išvaizdą.
  • Vertinkite maistą valgydami. Jei jis buvo naminis, būtinai pagirkite gamintoją.
  • Valgykite lėtai, kad galėtumėte įvertinti, kada esate sotus.
  • Valgydami venkite blaškymosi. Stenkitės neužkandžiauti kalbėdamiesi, kad žinotumėte, ką ir kiek valgote.

Dabar šis supratimas nėra skirtas jūsų bausti, ir jūs tikrai turėtumėte pasimėgauti šventiniais skanėstais, kad išvengtumėte pernelyg didelių apribojimų. Tačiau būdami atidesni maistui, galėsite geriau mėgautis ir neleisti sau skausmingai pasisotinti.

4. Sutelkite dėmesį į jums patinkančius pratimų tipus

Kad padėtumėte laikytis savo sveikatos ir kūno rengybos tikslų, šventiniu laikotarpiu atkreipkite dėmesį į mėgstamas mankštas. Tikimės, kad jau užsiimate treniruotėmis, kurios jums patinka, bet mes visi darome tam tikras treniruotes dėl naudos, o ne todėl, kad jas visada mylime.

Pavyzdžiui, aš nemėgstu naudoti savo elipsės namuose. Bėgau maratonus, mėgaujuosi savo bėgimo takelio treniruotėmis, tačiau elipsėje yra kažkas, ko negaliu atsilikti. Tačiau mano žmona mėgsta rodyti bet kokius pasirodymus, kuriuos šiuo metu žiūri, ir gali be problemų atlikti valandą ar daugiau elipsės pratimų.

Kadangi šventiniu laikotarpiu laikytis treniruočių rutinos bus sunkiau, būsite labiau motyvuoti rasti laiko mankštai, jei užsiimate mankšta, kurią iš tikrųjų mėgstate.

5. Drėkinkite, hidratuokite ir būtinai hidratuokite

Tinkamai hidratuotas per visą atostogų sezoną gali turėti didelės įtakos jūsų bendrai sveikatai. Viena vertus, pakankamas vandens kiekis yra labai svarbus jūsų energijos lygiui ir bendrai smegenų veiklai.

Visi kavos ir energetiniai gėrimai neprilygsta tinkamam vandens kiekiui, kurio reikia jūsų organizmui, kad jis tinkamai veiktų. Bet koks yra tinkamas vandens kiekis?

Na, bendra taisyklė yra aštuonios 8 uncijos stiklinės vandens, o tai atitinka 2 litrus arba pusę galono. Tačiau dauguma žmonių ne taip atidžiai matuoja vandens suvartojimą. Geras būdas padidinti hidrataciją – su savimi turėti tvirtą vandens buteliuką ir gurkšnoti vandenį visą dieną.

6. Pasiruoškite treniruotis keliaujant

Kelionės dažnai siejamos su atostogomis. Kai keliaujate per atostogas, gali būti sunku neturėti įprastos įrangos ar sporto salės. Tačiau šiek tiek pasiruošę galite rasti būdų treniruotis.

Viena vertus, jei sportuojate tinklinėje komercinėje sporto salėje, galbūt norėsite sužinoti, ar jie turi savo sporto salių filialą, į kurį keliaujate į šį atostogų sezoną. Jei taip, būtinai patikrinkite, ar nėra kelionės bilieto. Tokiu būdu galėsite lengvai mankštintis būdami išvykę. Taip pat galite sugalvoti kai kurias treniruotes, kurias galite atlikti nenaudodami įrangos, pvz., jogos ir pagrindinio pilateso, arba tik žemos įrangos, pvz., bėgimo batų ir šiltų treniruočių drabužių.

7. Nesijaudinkite per šventinį valgymą

Galiausiai, šventiniu laikotarpiu sklando daugybė mitų apie žalingą maistą. Per šventes gali būti daug įnirtingo valgymo, su daugybe maisto produktų, gėrimų ir skanėstų, kurių kitu metų laiku nesame linkę valgyti.

Natūralu, kad dėl šio šventinio valgymo žmonės gali jaustis išsipūtę ir prislėgti, nes juose gausu vartojimo reikmenų, kurių paprastai nemėgsta. Tačiau šie jausmai nereiškia faktinio svorio padidėjimo.

Remiantis tyrimais, per atostogų sezoną vidutinis svorio padidėjimas buvo 0,81 svaro (0,37 kg). Nors laikui bėgant tai gali pablogėti, jei nebus kontroliuojama, vargu ar verta priaugti mažiau nei kilogramą. Taigi būkite malonūs sau per šventes ir neatsisakykite sveikų įpročių vien todėl, kad per šventes šiek tiek persivalgėte.

Įtraukę šiuos patarimus į savo atostogų tvarkaraštį, galite padėti palaikyti savo bendrą sveikatą ir savijautą per šventes ir pradėti sausio mėnesį, vis dar siekdami savo kūno rengybos tikslų.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

JUMS TAIP PAT GALI PATIKTI