Penki ekspertai pasakoja apie mankštos naudą

Penki ekspertai pasakoja apie mankštos naudą

Daugelis iš mūsų žino, kad reguliari fizinė veikla gali sustiprinti raumenis, deginti riebalus ir sumažinti širdies ligų riziką. Tačiau, pasak Jeilio medicinos mokyklos ekspertų, daugelis mankštos privalumų neapsiriboja fizine forma ir širdies ir kraujagyslių sveikata. Penki Jeilio vidaus ligų skyriaus specialistai nuo infekcinių ligų iki alergijos ir imunologijos aptaria, kodėl mankšta yra optimalios sveikatos pagrindas.

1. Pratimai pakeičia atsparumą insulinui.

Geraldo I. Shulmano, medicinos mokslų daktaro, medicinos (endokrinologijos) ir ląstelių ir molekulinės fiziologijos profesoriaus, Howardo Hugheso medicinos instituto tyrėjo emerito ir Jeilio diabeto tyrimų centro direktoriaus, George’o R. Cowgill’o atlikti tyrimai parodė kad pratimai gali pakeisti raumenų atsparumą insulinui. „Atsparumas insulinui skeleto raumenyse yra pagrindinis 2 tipo diabeto, riebiųjų kepenų ligų, širdies ligų ir su nutukimu susijusių vėžio patogenezės veiksnys”, – sakė Shulmanas, kuris rekomenduoja kasdienę mankštą, kad pagerintų kardiometabolinę sveikatą. „Taip pat daugėja įrodymų, kad atsparumas insulinui gali būti Alzheimerio ligos progresavimo veiksnys.

2. Pratimai padeda atsigauti po infekcijos.

Pasak medicinos mokslų daktaro Scotto Robertso (infekcinių ligų), mankšta gali sumažinti blogų rezultatų riziką, kai atsiranda infekcijų. „Daugelio infekcijų, tokių kaip gripas, COVID-19 ir RSV, atveju gretutinės ligos, tokios kaip nutukimas, diabetas ir prasta kvėpavimo takų sveikata, yra pagrindinės sunkios ligos priežastys”, – sakė jis. „Pratimai gali padėti sumažinti šią riziką ir padidinti greito pasveikimo tikimybę.

3. Pratimai stiprina imunitetą.

Yra įrodymų, kad lengvi ar vidutinio sunkumo aerobiniai pratimai, tokie kaip vaikščiojimas ar bėgiojimas, gali padėti imuninei sistemai veikti geriau, sako medicinos mokslų daktarė Elise Liu, medicinos (reumatologijos, alergijos ir imunologijos) instruktorė. „Žmonės, kurie reguliariai mankštinasi, serga rečiau nei sėdintys”, – sakė ji. „Taip gali būti todėl, kad buvo įrodyta, kad kelių tipų imuninės ląstelės veikia geriau netrukus po treniruotės.”

4. Pratimai prisideda prie sveiko žarnyno.

Įrodymai rodo, kad mankšta skatina įvairesnį žarnyno mikrobiomą ir padidina butirato, trumpos grandinės riebalų rūgščių, kurios gali užkirsti kelią ligoms, kiekį, teigia medicinos mokslų daktaras, medicinos (virškinimo ligų) docentas Avlinas Imaeda. „Butiratas yra vienas iš pagrindinių kuro, kurio reikia storosios žarnos ląstelėms augti, dalytis ir išlikti sveikoms, o didesnis butirato kiekis gali sumažinti uždegiminės žarnyno ligos sunkumą ir storosios žarnos vėžio riziką, taip pat bendrą uždegimą. ” Ji pasakė.

5. Pratimai gerina miegą.

Mankštinimasis dienos metu gali padėti miegoti naktį, pažymi medicinos (geriatrinės medicinos) docentė, medicinos mokslų daktarė Brienne Miner. „Pratimai yra išorinis jūsų cirkadinio laikrodžio signalas, siunčiantis fiziologinę žinutę, leidžiančią jūsų smegenims ir kūnui žinoti, kada laikas pabusti, o ne kada laikas miegoti”, – sakė ji. „Tvirtas ir reguliarus cirkadinis laikrodis leidžia reguliariau ir atkuriamiau miegoti. Reguliarus fizinis aktyvumas taip pat prisideda prie geresnės fizinės ir psichinės sveikatos, sumažindama miego problemų atsiradimo riziką ir galbūt pagerindama esamas miego problemas, sakė Mineris.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

JUMS TAIP PAT GALI PATIKTI