Vyrų skausmas šlapinantis

Vyrų skausmas šlapinantis

Gydytojai skausmą ir deginimą šlapinantis vadina dizurija. Dažniausiai diskomfortas atsiranda dėl šlapimo takų uždegimo.

 

Kodėl vyrams atsiranda skausmas šlapinantis?

Skausmas ir deginimas šlapinimosi metu vadinamas dizurija. Šie simptomai gali pasireikšti bet kam, nepriklausomai nuo lyties ar amžiaus, tačiau dažniausiai juos patiria moterys nuo 20 iki 50 metų amžiaus. Skausmingas šlapinimasis vyrams dažniausiai yra susijęs su šlapimo takų infekcijomis. Faktas yra tas, kad šlapimas paprastai yra sterilus – jame nėra bakterijų. Bet jei patogenas patenka į šlapimo pūslę ar šlaplę, gali išsivystyti uždegimas. Priklausomai nuo infekcijos šaltinio vietos, išskiriamas šlapimo takų uždegimas (uretritas), šlapimo pūslės uždegimas (cistitas) arba abiejų derinys (urocistitas). Tačiau kai kuriais atvejais uždegimo ir skausmo priežastis yra mechaninis šlapimo takų gleivinės pažeidimas, pavyzdžiui, dėl šlapimtakio ar traumos. Taip pat skausmo ir deginimo priežastis gali būti neoplazmos – cistos, polipai ir navikai – šlapimo pūslėje ar šlaplėje. Jie trukdo šlapimo nutekėjimui, sukelia uždegimą ir daro spaudimą nervų galūnėms, sukeldami diskomfortą. Kitos galimos dizurijos priežastys:

  • Intersticinis cistitas yra lėtinė šlapimo pūslės liga;
  • spindulinis cistitas – dubens navikų spindulinės terapijos komplikacijos;
  • alergija;
  • tam tikrų vaistų (imunosupresantų, skausmą malšinančių, kraujospūdį normalizuojančių vaistų) vartojimas;
  • prostatos liaukos patologijos (prostatitas, sklerozė ir prostatos vėžys).

Šlapimo takų infekcijos (UTI)

Pagrindinė šlapimo takų infekcijų priežastis yra bakterijos, kurios gali atakuoti bet kurią šlapimo sistemos dalį – nuo ​​inkstų iki šlaplės. Dažnos UTI:

  • uretritas – šlaplės (šlaplės) infekcija;
  • cistitas – šlapimo pūslės uždegimas;
  • pielonefritas – inkstų uždegimas.

Be skausmo ir deginimo gali pasireikšti ir kiti simptomai: dažnas noras šlapintis, aukšta temperatūra, drumstas šlapimas, kartais nemalonus kvapas, šono ar nugaros skausmas.

Lytiniu keliu plintančios infekcijos (LPI)

Seksualinės infekcijos, tokios kaip chlamidija, gonorėja, trichomonozė ar pūslelinė, taip pat gali sukelti šlapimo takų uždegimą ir sukelti skausmą bei deginimą šlapinantis. Papildomi simptomai skiriasi priklausomai nuo patogeno tipo. Įprastų LPI simptomai:

  • gonokokinė infekcija (gonorėja) – perštėjimas, deginimas ir skausmas šlapinantis, kartu su gausios pūlingos išskyros. Be to, vyras gali skųstis skausmu lytinių santykių metu (dispareunija), dažnu šlapinimusi, skausmu tarpvietėje, spinduliuojančiu į tiesiąją žarną;
  • trichomonozė – niežulys ir deginimas dažniausiai būna nedideli ir dažniausiai atsiranda po lytinių santykių. Be skausmo ir deginimo, atsiranda pilkai geltonos skystos išskyros. Taip pat gali atsirasti skausmas tarpvietėje, spinduliuojantis į tiesiąją žarną, skausmas lytinių santykių metu, retai – eroziniai ir opiniai bėrimai varpos galvutėje bei kraujas spermoje (hematospermija);
  • chlamidija – diskomfortas šlapinantis, kartu su išorinės šlaplės angos paraudimu ir patinimu, ryte atsiranda gleivinės išskyros;
  • herpes virusinė infekcija – ant lytinių organų atsiranda drumsto turinio bėrimai (burbuliukai ar pūslelės), kuriuos niežti, aplink juos paburksta oda. Skausmą ir deginimą šlapinantis lydi nemalonaus kvapo išskyros.

Taip pat skausmo priežastis šlapinantis gali būti užaugusios oportunistinių mikroorganizmų kolonijos, tokios kaip ureaplazma, mikoplazma ar Candida grybai. Paprastai jie nedideliais kiekiais yra Urogenitalinės sistemos mikrofloroje ir nedaro jokios žalos. Tačiau sutrikus mikroflorai, organizmas praranda kontrolę dėl sąlyginių ligų sukėlėjų skaičiaus ir išsivysto ureaplazmos (ureaplazmozės) arba mikoplazmos (mikoplazmozės) infekcija, kandidozė (pienligė) ir kt. Daugybė oportunistinių mikroorganizmų pradeda kenkti Urogenitalinių takų gleivinei, ją dirgina ir sukelia uždegimus.

Urolitiazė

Urolitiazė, arba urolitiazė, yra lėtinė liga, kurios metu inkstuose ir šlapimo takuose susidaro akmenų (akmenų).

Sergant urolitiaze, šlapime atsiranda nuosėdų, iš kurių vėliau susidaro akmenys.

Paprastai urolitiazė pasireiškia be reikšmingų simptomų, tačiau tik tada, kai akmuo yra mažas. Žmogus gali pastebėti deginimo pojūtį ir padažnėjusį šlapinimąsi, nes šlapimo pūslės sienelės palaipsniui tampa vis labiau dirginamos.

 

Kai akmuo pradeda judėti išilgai šlapimtakio, atsiranda ryškūs simptomai: aštrus skausmas (taip pat vadinamas inkstų diegliais) šone, apatinėje nugaros dalyje ir pilvo apačioje. Tai atsiranda dėl sutrikusio šlapimo nutekėjimo iš inksto į šlapimo pūslę. Dėl to inksto pyelocaliceal sistema perpildoma šlapimu ir plečiasi, padidėja slėgis inkstų dubenyje, sutrinka kraujotaka organo viduje.

Traumos ir svetimkūniai

Skausmas šlapinantis gali atsirasti ir dėl šlapimo takų gleivinės pažeidimo. Pavyzdžiui, sportuojant ar po nelaimingo atsitikimo susižalojus lytinius organus, gali užsidegti šlapimo takų audiniai, o tai lems skausmingą šlapimo pūslės ištuštėjimą.

Dėl bet kokių sumušimų, sužalojimų ar lytinių organų nudegimų reikia kreiptis į gydytoją.

Taip pat skausmas šlapinantis gali būti stebimas po medicininių procedūrų, pažeidžiančių šlaplę. Pavyzdžiui, paėmus įbrėžimą iš šlaplės. Kasant, urogenitalinis zondas liečiasi su šlaplės gleivine, ją dirgina ir gali palikti mikroskopinius pažeidimus. Iš karto po biomedžiagos paėmimo analizei iš šlaplės gali išsiskirti nedideli kraujo lašeliai, šlapinimasis gali tapti skausmingas 3–5 dienas.

Jei skausmas po urogenitalinės grandymo išlieka ilgiau nei 3–5 dienas, reikia kreiptis į gydytoją

Seksualinio eksperimento metu svetimkūniai dažniausiai patenka į šlaplę. Nelygūs kraštai ar dideli daiktai gali sužaloti gleivinę ir sukelti skausmą bei perštėjimą, kuris sustiprėja šlapinantis (šlapimui patekus į pažeistą gleivinę).

Tūriniai navikai

Augalai šlaplėje, pavyzdžiui, navikai, cistos ar polipai, gali daryti spaudimą jautrioms nervų galūnėms ir sukelti diskomfortą šlapinantis. Polipai – gerybiniai navikai, kurie yra šlapimo pūslės arba šlaplės gleivinės išaugos. Jų būna įvairių – nuo ​​mikroskopinių iki kelių centimetrų siekiančių. Polipai gali blokuoti normalų šlapimo nutekėjimą, kraujuoti arba sudirginti gleivinę, sukeldami uždegimą. Dėl to žmogus jaučia dažną norą šlapintis, skausmą ir deginimą ištuštinant šlapimo pūslę. Cistos – skysčiu užpildyti „maišeliai“, susidarantys ant gleivinės. Paprastai jie atsiranda tose vietose, kur dėl infekcinio uždegimo ar sužalojimo užsikemša liauka. Kaip ir polipai, cistos gali sutrikdyti šlapimo nutekėjimą, sužaloti gleivinę, išprovokuoti vietinį uždegimą, sukelti skausmą šlapinantis. Piktybiniai navikai, kaip taisyklė, sukelia nuolatinį apatinės pilvo dalies skausmą, kuris sustiprėja šlapinantis. Tokių navikų pavojus yra tas, kad jie gali labai greitai augti ir metastazuoti į kitus organus bei audinius.

Prostatos ligos

Skausmas ir deginimas šlapinimosi metu, kartu su susilpnėjusia šlapimo srove, dažnai pastebimi sergant prostatos liaukos ligomis.

 

Prostatitas – prostatos liaukos uždegimas. Yra dvi prostatito formos: ūminis ir lėtinis. Ūminis prostatitas atsiranda staiga ir yra sunkus. Jei simptomai išlieka ilgiau nei 3 mėnesius arba išnyksta arba vėl atsiranda, jie kalba apie lėtinį prostatitą. Skausmas šlapinimosi metu labiau būdingas ūminiam procesui. Lėtiniais atvejais pacientai skundžiasi deginimo pojūčiu tarpvietėje ir šlaplėje, lytinės funkcijos sutrikimu, padidėjusiu nuovargiu. Prostatos uždegimą gali sukelti tos pačios bakterijos, kurios sukelia šlapimo takų infekcijas ar lytiniu keliu plintančias infekcijas. Tačiau kartais prostatitas išsivysto dėl sąstingio, kurį sukelia sėdimas darbas, mažas fizinis aktyvumas ir žalingi įpročiai (rūkymas ir lėtinis piktnaudžiavimas alkoholiu).

Prostatos sklerozė – paskutinė uždegiminių prostatos ligų stadija. Ilgalaikio uždegiminio proceso fone normalų audinį pradeda keisti standus jungiamasis audinys (pluoštinis). Dėl to geležis negali atlikti savo funkcijos, vyras tampa nevaisingas. Dažni patologijos simptomai yra dažnas noras šlapintis, silpna šlapimo srovė, skausmas ir skausmas, nepilno šlapimo pūslės ištuštinimo pojūtis. Pastebima seksualinė disfunkcija, spermoje gali atsirasti kraujo.

GPH – prostatos audinio proliferacija. Priežastis, kodėl prostata padidėja, nežinoma. Tačiau patologija yra tokia dažna, kad ji diagnozuojama 90% vyresnių nei 80 metų vyrų. Būdingi prostatos adenomos simptomai – sunkumai pradedant šlapintis, kuriuos gali lydėti skausmas ar „įgėlimai“; jausmas, kad šlapimo pūslė nėra visiškai ištuštinta; silpnas arba lėtas šlapimo nutekėjimas. Prostatos vėžys – normalaus ląstelių dalijimosi sutrikimo pasekmė, dėl kurios susidaro navikas. Navikas gali augti ir trukdyti normaliam šlapimo nutekėjimui. Pacientai, sergantys prostatos vėžiu, praneša apie dažną norą šlapintis, o proceso pradžioje turi pasitempti, kad atsirastų srovelė. Be to, jie skundžiasi skausmu ir deginimu ejakuliacijos ir šlapinimosi metu.

Androloginės patologijos

Kartais pastebimas deginimo pojūtis šlapinantis, kai balanopostitas – apyvarpės ir varpos galvutės uždegimas, atsirandantis infekcinių ligų metu. Be deginimo, pacientai jaučia stiprų skausmą ir nepakeliamą niežėjimą. Skausmas ir mėšlungis taip pat atsiranda, kai epididimitas – prielipo uždegimas, kurį sukelia lytiniu keliu plintančios infekcijos. Be to, pacientai skundžiasi stipriu lytinių organų patinimu ir jų paraudimu.

Alergija

Skausmas šlapinantis gali būti alergijos pasekmė – lytinių organų dirginimas. Taip dažnai nutinka keičiant ploviklius arba naudojant lubrikantus su kvapikliais ir dažikliais. Dažni dirgikliai, sukeliantys deginimą ir skausmą šlapinantis:

  • parfumuotas muilas ar gelis intymiai higienai;
  • skalbimo milteliai arba audinių minkštiklis.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

JUMS TAIP PAT GALI PATIKTI