Dantų tiesinimas breketais

Dantų tiesinimas breketais

Breketai yra įrenginiai skirti taisyti susisukusius dantis ar neteisingą žandikaulio padėtį, vadinamą nekorektišku sąkandžiu.

Nors breketus dažniausiai renkasi paaugliai, suaugusiems taip pat vis dažniau reikia jų paslaugų vėlesniame gyvenimo tarpsnyje.

Šie įrenginiai gaminami iš metalo, keramikos, vielos bei medžiagos, su kuria jie tvirtinami prie dantų. Už breketų diegimą atsakingas ortodontas – specialistas šioje srityje.

Breketų efektyvumas gali skirtis atsižvelgiant į asmenų amžių, gydymo pradžios laiką ir nustatytus gydymo tikslus.

Breketų tipai

Jūsų ortodonto rekomenduojama breketų rūšis priklauso nuo kelių veiksnių, tokių kaip jūsų amžius ir ar turite viršužandį, be to, ar jūsų dantys yra kreivi. Breketai yra individualiai pritaikyti kiekvienam žmogui pagal jo poreikius.

Klasikiniai breketai, į kuriuos dauguma žmonių pirmiausia pagalvoja, yra pagaminti iš metalinių kabliukų, iš kurių kiekvienas klijuojasi prie atskiro danties. Lankstusis laidas daro spaudimą jūsų dantims ir žandikauliui, o elastingos O-formos gumytės jungia lankstų laida su kabliukais.

Šis lankstusis laidas reguliariai reguliuojamas, kai jūsų dantys lėtai juda į norimą padėtį, o elastingos gumytės keičiamos ortodonto vizitų metu.

Visos breketų rūšys:

  1. Metaliniai breketai: Tai tradiciniai breketai, kurie dažniausiai yra pagaminti iš nerūdijančio plieno. Jie tvirtinami prie dantų paviršiaus ir sujungiami lankeliu.
  2. Keraminiai breketai: Jie panašūs į metalinius breketus, tačiau yra pagaminti iš keraminio arba porcelianinio medžiagos, kuri suteikia jų spalvai panašumą į dantų spalvą. Todėl jie yra mažiau pastebimi.
  3. Lingvaliniai breketai: Šie breketai yra panašūs į metalinius, tačiau jie yra pritvirtinami dantų vidinėje pusėje, todėl yra ne pastebimi. Nors estetiškai jie atrodo gerai, jie gali būti šiek tiek mažiau patogūs.
  4. Skaidrūs breketai (Invisalign ir panašūs): Vietoje tradicinių breketų šioje sistemoje naudojamos skaidrios, beveik nematomos plastikinės kandikliai ( dantų kapos ), kurios pakeičiamos kas kelias savaites, kol pasiekiamas pageidaujamas rezultatas. Jie yra populiarūs tarp suaugusiųjų dėl jų diskretiškumo.
  5. Šelfinio raizinio breketai: Šiuo metodu naudojami specialūs breketai, kurie yra mažesni už įprastinius breketus ir leidžia dantims judėti natūraliau.

Kaip breketai judina dantis

Breketai judina jūsų dantis ilgą laiką nuolat juos spaudžiant. Dėl šio spaudimo jūsų žandikaulio forma palaipsniui prisitaiko.

Mes dažnai manome, kad mūsų dantys tiesiogiai susiję su mūsų žandikauliu, todėl sunku įsivaizduoti, kaip jie gali judėti. Tačiau po jūsų dantenų yra membrana, kurią supa kaulai ir kurioje įsišakniję jūsų dantys. Ši membrana reguliuoja jūsų dantų padėtį ir reaguoja į spaudimą, kurį breketai daro dantims.

Dedant breketus skausmas nėra sukeliamas ir jų uždėjimui gali prireikti nuo vienos iki dviejų valandų. Gali jaustis šiek tiek nemaloniai pirmąją savaitę po to, kai jums uždedami breketai. Kiekvieną kartą, kai jūsų breketai reguliuojami ortodonto, galite jaustis šiek tiek nemaloniai kelias dienas.

Kronšteino sukibimas

Po to, kai jūsų dantys yra švarūs ir sausi, keraminiai, plastikiniai ar iš nerūdijančio plieno kabliukai pritvirtinami prie jūsų dantų naudojant klijus. Kabliukų pritvirtinimas gali sukelti diskomfortą, bet tai nesukelia skausmo.

Šie kabliukai leidžia tolygiai taikyti spaudimą jūsų dantims. Jie yra sujungti ir apjuosti laidais, kurie gaminami iš nerūdijančio plieno, nikelio titano ar vario titano.

Breketų juostos

Elastinės gumytės, vadinamos O-žiedais arba ligatūromis, yra dedamos ant kabliukų, kai jie jau yra ant jūsų dantų. Jos padidina spaudimą žandikauliui ir yra būdingos daugumai tradicinių breketų gydymo metodų.

Breketų tarpinėlės

Tarpikliai gaminami iš guminių juostelių ar metalinių žiedų. Per vizitą jūsų ortodontas gali juos įdėti tarp jūsų molių.

Tarpikliai stumia jūsų žandikaulį į priekį, pridedant erdvės galinėje burnos dalyje. Jie taip pat sukuria vietą jūsų breketams, jei burnos galas per siauras ir juos sunku tinkamai priderinti.

Ne visiems reikia tarpiklių. Paprastai jie naudojami tik vieną ar dvi savaites.

Arkos laidai

Lankstieji laidai sujungia kabliukus ant jūsų dantų. Jie yra mechanizmas, per kurį taikomas spaudimas, kad jūsų dantys pereitų į norimą padėtį. Lankstieji laidai gali būti pagaminti iš nerūdijančio plieno, taip pat iš nikelio titano ar vario titano.

Ar skauda užsidėjus breketus?

Kai jums dedami breketai, neturėtumėte jausti skausmo. Tačiau po pradinio uždėjimo ir per bei po reguliavimo, gali būti juntamas diskomfortas.

Breketai gali sukelti tarsi nuobodų skausmingumą ar pulsavimą. Jei jums skauda po breketų uždėjimo, galite vartoti vaistą nuo skausmo, tokį kaip ibuprofenas (Advil), kad sumažintumėte skausmą.

Breketų kainos

Metalinių breketų kaina

Tai yra tradiciniai breketai, kurie paprastai yra pigiausi. Jų kaina gali svyruoti nuo 500 iki 1000 eurų už vieną žandikaulį.

Keraminių breketų kaina

Jie yra mažiau matomi nei metaliniai breketai, bet gali būti brangesni. Kaina gali svyruoti nuo 700 iki 1300 eurų už vieną žandikaulį.

Dantų tiesinimo kapų kaina

Tai yra beveik nematomi korektoriai, kurie yra populiarūs tarp suaugusiųjų. Jų kaina gali būti nuo 2000 iki 5000 eurų ar daugiau.

Be to, kainos gali didėti priklausomai nuo to, ar reikalinga abiejų žandikaulių korekcija, kiek laiko bus reikalinga gydymui ir kiti veiksniai.

Norint gauti tiksliausią informaciją, geriausia kreiptis į vietinę odontologijos kliniką arba ortodontą, kad gautumėte naujausią ir konkretų pasiūlymą pagal jūsų poreikius.

Taip pat reikėtų nepamiršti, kad kas 6 mėnesius yra reikalinga reguliari burnos higiena, kurios vidutinė kaina svyruoja nuo 60 iki 100 eurų. Taip pat jums bus paskiriami vizitai kas tris mėnesius, o vizito kaina gali svyruoti nuo 70 iki 200 eurų už vieną apsilankymą.

3 thoughts on “Dantų tiesinimas breketais

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

JUMS TAIP PAT GALI PATIKTI