Unikalus laikysenos koregavimo, nugaros sveikatos gerinimo ir visų vidaus organų veiklos gerinimo metodas – japonų gydytojo Fukutsuji metodas. Jei norite atsikratyti nemalonių pojūčių stuburo srityje, žymiai pagerinti laikyseną, pašalinti kelis centimetrus nuo juosmens ir net šiek tiek paaugti, japoniškas metodas kaip tik jums. Neabejotinas metodo pranašumas yra jo prieinamumas – kiekvienas savo namuose turi rankšluostį ir grindis. Merginos ir berniukai – nemokamai!
Japoniškas Fukutsuji metodas – kaip jis veikia
Internetas mėgsta tai vadinti japonišku svorio metimo metodu, tačiau tai, mūsų nuomone, nėra visiškai teisinga. Daktaras Fukutsuji pirmiausia atkreipė dėmesį į teisingą skeleto kaulų padėtį – jis pastebėjo, kad laikui bėgant daugeliui žmonių hipochondrijos ir dubens kaulai skiriasi, todėl vizualiai neryškus juosmuo ir nukaręs pilvas (nepamirškite apie mitybos klaidas ir nepakankamą fizinė veikla). Be to, spaustukai slanksteliuose atima kelis mūsų ūgio centimetrus. Tai yra, jei stuburą patrauksime į iš pradžių teisingą padėtį, šiek tiek ištempdami, mes automatiškai pastatysime dubens kaulus ir hipochondriją. Jie savo ruožtu sugrąžins į savo vietą vidaus organus, kurie veiks energingiau. Kaip šalutinis, bet labai malonus efektas yra susiaurintas juosmuo ir tonizuotas pilvas.
Kam rekomenduojama atlikti pratimą?
- Kad visi sveiki žmonės nesunkiai išlaikytų normalią nugaros būklę.
- Tiems žmonėms, kurie patiria diskomfortą ir skausmą įvairiose stuburo vietose.
- Tie, kurie turi prastą laikyseną, kurie slampinėja.
- Tiems, kurie nori atsikratyti pilvo ir susiaurinti juosmenį.
Kam metodas yra kontraindikuotinas
Jei turite sunkią skoliozę, rimtų problemų su klubo sąnariais ir osteochondrozę, prieš pradėdami užsiėmimus pasitarkite su specialistu. Nėščioms moterims taip pat reikia kreiptis į gydytoją.
Kaip atlikti
Iš esmės japoniškas metodas yra statinio tempimo variantas. Jūs gulite ant kieto paviršiaus tam tikroje padėtyje. Iš pirmo žvilgsnio paprasčiau ir negali būti.
- Paruoškite volelį: sandariai susukite rankšluostį ir pritvirtinkite tvirtu siūlu ar virve. Galite naudoti paruoštus volelius – pavyzdžiui, medinius kadagius. Kai kurie žmonės kočėlą apvynioja rankšluosčiu. Svarbu, kad gautumėte tankų maždaug 10 cm skersmens volelį. Renkantis volelio skersmenį, protinga sutelkti dėmesį į savo jausmus, galite pradėti nuo plonesnio.
- Sėdėti ant lygaus, kieto paviršiaus šiuo atveju yra idealus sprendimas.
- Uždėkite atramą tiesiai už sėdmenų
- Švelniai atsigulkite ant nugaros, laikydami atramą. Jis turėtų būti po apatine nugaros dalimi per visą kūną, tiesiai po bamba. Patikrinti teisingą padėtį lengva: nuo bambos šonuose pirštais nubrėžkite vertikalią liniją žemyn iki rankšluosčio.
- Išskėskite kojas maždaug 25-30 cm, o pėdas „klubuokite” taip, kad didieji pirštai liestų vienas kitą.
- Pakelkite ištiestas rankas ir padėkite jas ant grindų virš galvos, delnais žemyn.
- Mažieji delnų pirštai taip pat turėtų liesti vienas kitą.
- Atsigulame penkias minutes.
- Labai atsargiai, lėtai atsistojame ant šonų. Geriau iš karto nešokti, o stovėti keturiomis išlenkta nugara.
- Atminkite, kad jūsų slanksteliai užėmė naują padėtį ir išsitempė, pasirūpinkite jais! Po pratimo porą valandų nekelkite svarmenų.
Padėtis gana nepatogi, jei sunku ištęsti visas penkias minutes iš karto, gulime kiek galime. Reguliari kasdienė praktika padidins vykdymo laiką iki reikiamų penkių minučių. Jei jaučiate problemų viršutinėje nugaros dalyje, perkelkite volelį po pečių ašmenimis. Įdėję volelį šonkaulių pradžioje, galite greitai susiaurinti juosmenį. Svarbiausia pradėti ir padaryti! Išbandykite šį pratimą mėnesį ir rezultatai jus nustebins, garantuojame.