Abilify vaistai

Abilify yra antipsichozinis vaistas. Jis veikia keisdamas cheminių medžiagų veikimą smegenyse. Abilify vartojamas suaugusiųjų ir ne jaunesnių nei 13 metų vaikų psichozės, įskaitant šizofreniją, simptomams gydyti. Abilify taip pat vartojamas vienas arba su nuotaiką stabilizuojančiu vaistu I tipo bipoliniam sutrikimui (manijos depresijai) gydyti suaugusiesiems ir ne jaunesniems kaip 10 metų vaikams. Abilify vartojamas kartu su vaistais nuo depresijos suaugusiųjų didžiajam depresiniam sutrikimui gydyti. Abilify taip pat vartojamas mažiausiai 6 metų vaikams Tourette sutrikimui gydyti ir su autistiniu sutrikimu susijusiems simptomams (dirglumui, agresyvumui, nuotaikų kaitai, pykčio priepuoliams ir savęs žalojimui) gydyti.

Įspėjimai

Abilify nepatvirtintas vyresnio amžiaus žmonėms, sergantiems su demencija susijusia psichoze. Žmonėms, sergantiems depresija ar psichikos ligomis, gali kilti minčių apie savižudybę. Kai kuriems jauniems žmonėms gali padaugėti minčių apie savižudybę pirmą kartą pradėjus vartoti vaistą depresijai gydyti. Nedelsdami pasakykite gydytojui, jei turite kokių nors staigių nuotaikos ar elgesio pokyčių arba galvojate apie savižudybę. Nustokite vartoti Abilify ir nedelsdami kreipkitės į gydytoją, jei atsiranda šie simptomai: karščiavimas su raumenų sustingimu ir greitas širdies plakimas; nekontroliuojami raumenų judesiai; staiga atsirandantys simptomai, tokie kaip tirpimas ar silpnumas, stiprus galvos skausmas ir regėjimo, kalbos ar pusiausvyros sutrikimai. Jei vartojate ir antidepresantų, nenutraukite jų vartojimo staiga.

Prieš pradėdami vartoti šį vaistą

Jei esate alergiškas aripiprazolui, Abilify vartoti negalima. Abilify gali padidinti mirties riziką vyresnio amžiaus žmonėms, sergantiems su demencija susijusia psichoze, ir nėra patvirtintas šiam vartojimui. Kad šis vaistas būtų saugus, pasakykite gydytojui, jeigu:

 • širdies sutrikimai ar insultas;
 • aukštas arba žemas kraujospūdis;
 • diabetas (jums ar šeimos nariui);
 • traukuliai; arba
 • mažas baltųjų kraujo kūnelių (WBC) kiekis.

Žmonėms, sergantiems depresija ar psichikos ligomis, gali kilti minčių apie savižudybę. Kai kuriems jauniems žmonėms gali padaugėti minčių apie savižudybę pirmą kartą pradėjus vartoti vaistą depresijai gydyti. Būkite budrūs dėl nuotaikos ar simptomų pokyčių. Jūsų šeima ar globėjai taip pat turėtų stebėti staigius jūsų elgesio pokyčius. Šio vaisto skystoje formoje (geriamajame tirpale) yra cukraus. Prieš pradėdami vartoti Abilify geriamąjį tirpalą, pasakykite gydytojui, jei sergate cukriniu diabetu. Aripiprazolas gali sukelti padidėjusį cukraus kiekį kraujyje (hiperglikemiją). Jei sergate cukriniu diabetu, atidžiai patikrinkite cukraus kiekį kraujyje. Šio vaisto burnoje suirusioje tabletėje gali būti daugiau nei 3 miligramai fenilalanino vienoje tabletėje. Prieš pradėdami vartoti Abilify Discmelt, pasakykite gydytojui, jei sergate fenilketonurija (PKU). Antipsichozinių vaistų vartojimas paskutinius 3 nėštumo mėnesius gali sukelti rimtų problemų naujagimiui. Nedelsdami pasakykite gydytojui, jei pastojote. Nenutraukite vaisto vartojimo be gydytojo patarimo. Jei esate nėščia, jūsų vardas gali būti įtrauktas į nėštumo registrą, kad būtų galima stebėti aripiprazolo poveikį kūdikiui. Paklauskite gydytojo, ar žindyti saugu vartojant šį vaistą.

Kaip turėčiau vartoti Abilify?

Abilify vartokite tiksliai taip, kaip nurodė gydytojas. Vykdykite visas recepto etiketėje pateiktas instrukcijas ir perskaitykite visus vaistų vadovus arba instrukcijų lapus. Gydytojas kartais gali pakeisti dozę. Abilify galima vartoti valgio metu arba nevalgius. Nurykite įprasta tabletė nesmulkinti, nekramtyti ir nelaužyti. Neskaldykite burnoje suyranti tabletė. Atidžiai išmatuokite skystą vaistą. Naudokite pateiktą dozavimo švirkštą arba vaisto dozės matavimo prietaisą (ne virtuvinį šaukštą). Išimkite burnoje suyrančią tabletę iš pakuotės tik tada, kai būsite pasiruošę vartoti vaistą. Įdėkite tabletę į burną ir nekramtydami leiskite jai ištirpti. Nurykite keletą kartų, kol tabletė ištirps. Jei reikia, galite gerti skysčio, kuris padės nuryti ištirpusią tabletę. Jūsų gydytojas turės reguliariai tikrinti jūsų pažangą. Jeigu vartojate ir antidepresantų, nenutraukite jų vartojimo staiga, nes gali atsirasti nemalonių simptomų. Prieš nustodami vartoti antidepresantą, pasitarkite su gydytoju. Laikyti kambario temperatūroje nuo drėgmės ir karščio. Gebėti skystis po atidarymo galima vartoti iki 6 mėnesių, bet ne pasibaigus vaisto etiketėje nurodytam tinkamumo laikui.

Kas atsitiks, jei praleisiu dozę?

Išgerkite vaistą kuo greičiau, bet praleiskite praleistą dozę, jei jau beveik laikas vartoti kitą dozę. Nevartokite dviejų dozių vienu metu. Išsipildykite receptą prieš visiškai pasibaigus vaistui.

Kas atsitiks, jei perdozuosiu?

Kreipkitės į greitąją medicinos pagalbą Perdozavimo simptomai gali būti mieguistumas, vėmimas, agresyvumas, sumišimas, drebulys, greitas arba lėtas širdies susitraukimų dažnis, traukuliai (traukuliai), silpnas arba paviršutiniškas kvėpavimas, alpimas arba koma.

Ko turėčiau vengti vartojant Abilify?

Venkite per greitai keltis iš sėdimos ar gulimos padėties, nes gali svaigti galva. Venkite vairuoti ar užsiimti pavojinga veikla, kol nežinosite, kaip šis vaistas jus paveiks. Galvos svaigimas ar mieguistumas gali sukelti kritimus, nelaimingus atsitikimus ar sunkius sužalojimus. Venkite gerti alkoholį. Gali pasireikšti pavojingas šalutinis poveikis. Vartodami Abilify galite būti jautresni labai karštoms sąlygoms. Venkite perkaisti ar dehidratuoti. Gerkite daug skysčių, ypač karštu oru ir fizinio krūvio metu.

Abilify šalutinis poveikis

Gaukite skubios medicinos pagalbos, jei turite alerginės reakcijos į Abilify požymiai: dilgėlinė; sunkus kvėpavimas; veido, lūpų, liežuvio ar gerklės patinimas. Nedelsdami pasakykite gydytojui, jei atsirado naujų ar staigių nuotaikos ar elgesio pokyčių, įskaitant naują ar sunkesnę depresiją ar nerimą, panikos priepuolius, miego sutrikimus arba jei jaučiatės impulsyvus, irzlus, susijaudinęs, priešiškas, agresyvus, neramus, aktyvesnis ar kalbus arba galvojate apie savižudybę ar savęs žalojimą. Nedelsdami kreipkitės į gydytoją, jei turite:

 • stiprus susijaudinimas, baimė ar neramumas;
 • trūkčiojantys ar nekontroliuojami akių, lūpų, liežuvio, veido, rankų ar kojų judesiai;
 • kaukę primenanti veido išvaizda, rijimo sutrikimai, kalbos sutrikimai;
 • traukuliai (traukuliai);
 • sunki nervų sistemos reakcija – labai sustingę (standarti) raumenys, aukšta karščiavimas, prakaitavimas, sumišimas, greitas ar netolygus širdies plakimas, drebulys, jausmas, kad galite apalpti;
 • mažas kraujo ląstelių skaičius – karščiavimas, šaltkrėtis, gerklės skausmas, silpnumas, lengvos mėlynės, neįprastas kraujavimas, purpurinės arba raudonos dėmės po oda; arba
 • didelis cukraus kiekis kraujyje – padidėjęs troškulys, padažnėjęs šlapinimasis, burnos džiūvimas, vaisių kvapas iš burnos.

Vartojant šį vaistą, gali padidėti seksualinis potraukis, neįprastas potraukis lošti ar kitoks stiprus potraukis. Pasitarkite su gydytoju, jei taip atsitiktų. Dažniausias Abilify šalutinis poveikis gali būti:

 • neryškus matymas;
 • padidėjęs seilėtekis arba seilėtekis;
 • raumenų sustingimas;
 • nekontroliuojami raumenų judesiai, drebulys, nerimas, neramumo jausmas;
 • svorio priaugimas;
 • pykinimas, vėmimas, vidurių užkietėjimas;
 • padidėjęs arba sumažėjęs apetitas;
 • galvos skausmas, galvos svaigimas, mieguistumas, nuovargis;
 • miego sutrikimai (nemiga); arba
 • peršalimo simptomai, tokie kaip nosies užgulimas, čiaudulys, gerklės skausmas;

Tai nėra visas šalutinių poveikių sąrašas ir gali atsirasti kitų. Kreipkitės į savo gydytoją dėl medicininės konsultacijos dėl šalutinio poveikio.

Kokie kiti vaistai paveiks Abilify?

Abilify vartojimas kartu su kitais vaistais, kurie sukelia mieguistumą arba lėtina kvėpavimą, gali sukelti pavojingą šalutinį poveikį arba mirtį. Kartais nesaugu vienu metu vartoti tam tikrus vaistus. Kai kurie vaistai gali paveikti kitų vartojamų vaistų koncentraciją kraujyje, todėl gali padidėti šalutinis poveikis arba sumažėti vaistų veiksmingumas. Daugelis vaistų gali sąveikauti su aripiprazolu. Tai apima receptinius ir nereceptinius vaistus, vitaminus ir vaistažoles. Čia išvardytos ne visos galimos sąveikos. Pasakykite gydytojui apie visus kitus vartojamus vaistus.

Populiarūs DUK

Ar Abilify sukelia svorio padidėjimą?

Nors buvo nustatyta, kad Abilify (aripiprazolas) priauga mažiau svorio nei kiti netipiniai antipsichoziniai vaistai, yra įrodymų, kad kai kuriems žmonėms jis gali smarkiai priaugti svorio, o žmonėms, kurie kartu vartoja jį nuo depresijos, gali padidėti svoris. kiti antidepresantai. Šalutinis poveikis, pvz., svorio padidėjimas, gali būti pakankamai reikšmingas, kad kai kurie žmonės nutrauktų Abilify vartojimą, net jei jis gerai valdo simptomus. Skaityti toliau

„Vraylar“ ir „Abilify“ – kaip juos palyginti?

Abilify (aripiprazolas) ir Vraylar (kariprazinas) yra priskiriami netipiniams antipsichoziniams vaistams. Jie padeda gydyti psichikos sveikatos sutrikimus, tokias kaip šizofrenija, bipolinis sutrikimas ir kaip papildomas depresijos gydymas. Abilify tiekiamas kaip ilgai veikiančios injekcijos ir geriamoji forma (tabletė, tirpalas), o Vraylar yra geriamoji kapsulė. Skaityti toliau

Ar Abilify sukelia priklausomybę nuo azartinių lošimų?

Po Abilify patvirtinimo gautos pacientų ataskaitos rodo, kad kai kuriems žmonėms atsirado priklausomybė nuo lošimų. Dėl to gali kilti stiprus potraukis lošti ir negalėjimas suvaldyti šio potraukio. Daugumai žmonių šis poveikis grįžtamas sumažinus dozę arba nutraukus vaisto vartojimą. Skaityti toliau

Kuo skiriasi „Abilify“ ir „Abilify Maintena“?

Pagrindiniai „Abilify“ ir „Abilify Maintena“ skirtumai yra tai, kaip jos tiekiamos, kaip jos administruojamos, FDA patvirtintas naudojimas ir išlaidos. Jų abiejų sudėtyje yra veikliosios medžiagos aripiprazolo, netipinio antipsichozinio vaisto, ir jie yra patvirtinti šizofrenijos ir bipolinio sutrikimo gydymui. Skaityti toliau

Kaip veikia Abilify MyCite?

Geriamoji tabletė Abilify MyCite (aripiprazolas) yra įmontuota su praryjamu Proteus jutikliu, kuris leidžia pacientams ir, jei jiems suteikta prieiga, gydytojams ir slaugytojams stebėti Abilify vaisto suvartojimą išmaniajame telefone arba internetiniame portale. Sistema siunčia pranešimą iš piliulės jutiklio į nešiojamą paciento pleistrą, kuris vėliau perduodamas į įrenginį. Skaityti toliau

Kodėl turėtumėte vartoti aripiprazolą ryte?

Aripiprazolas yra vienas iš tų vaistų, kurie kai kuriems žmonėms gali sukelti mieguistumą, o kitiems – nemigą (negalėjimą užmigti). Aripiprazole Actavis geriau vartoti ryte, ypač jei jis neleidžia miegoti naktį. Tyrimai taip pat rodo, kad jo vartojimas naktį gali antagonizuoti D2 dopamino receptorius ir sutrikdyti insulino išsiskyrimo 24 valandų ritmą, o tai gali sustiprinti medžiagų apykaitos sutrikimus. Skaityti toliau

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

JUMS TAIP PAT GALI PATIKTI