Vitaminai ir mineralai, reikalingi sveikiems dantims

Vitaminai ir mineralai, reikalingi sveikiems dantims

Mityba, kurioje gausu vitaminų ir mineralų, gali natūraliai sustiprinti dantų emalį ir apsaugoti dantis nuo maisto ir gėrimų, kurie sukelia dantų eroziją.

Kalcis

Kalcis yra vienas iš svarbiausių mineralų sveikiems dantimsnes stiprina emalį ir padeda stiprinti kaulus. Pieno produktai yra svarbus kalcio šaltinis, kaip ir yra žalios lapinės daržovės, pupelės, lašiša ir migdolai.

Vitaminas D

Vitaminas D yra dvigubai svarbus, nes tai ne tik padidina mineralų tankį, o padeda įsisavinti, transportuoti ir nusodinti kalcį kauluose, laikančiuose dantis. Kai kurie pieno produktai ir grūdai yra vitamino D, bet jis taip pat gali būti gaminamas natūraliai veikiami saulės spindulių.

Kalis

Kaliskaip ir vitaminas D, padeda pagerinti kaulų tankį. Bananai yra žinomiausias kalio šaltinis, tačiau jo taip pat galime rasti pomidorai, jūros dumblių ir avokado kriaušė.

Fosforas

Fosforas vaidina svarbų vaidmenį dantų sveikatai, nes natūraliai apsaugo ir atkuria dantų emalį. Geriausius fosforo šaltinius galima rasti maisto produktuose, kuriuose gausu baltymų, pvz mėsa, vištiena, žuvis, jūros žuvis ir kiaušiniai.

Vitaminas A

Vitaminas A yra pagrindinė maistinė medžiaga išlaikyti sveikas dantenas ir mineralizuoti dantų emalį. Taip pat apsaugo nuo burnos džiūvimo ir padeda greitai išgydyti bet kokią burnos traumą. Dauguma maisto produktų, kurių sudėtyje yra vitamino A, yra oranžinės spalvos, todėl nesunku tai atsiminti apelsinai, abrikosai, moliūgai ir morkos yra potencialūs maisto produktai, kurių sudėtyje yra vitamino A.

Vitaminas K

Vitaminas K veikia kaip skydas, nes padeda blokuoti kaulus ardančias medžiagas. Vitamino K trūkumas gali sulėtinti organizmo gijimą ir padidinti kraujavimo tikimybę. Mes galime jį rasti žalios lapinės daržovėstoks kaip lapiniai kopūstai, jūros dumblių ir špinatų. Kiti puikūs šaltiniai yra petražolės, Brokoliai ir Briuselio kopūstai.

Vitamino C

Vitaminas C stiprina dantenas ir burnos gleivinę. Jis apsaugo nuo dantenų uždegimo, ankstyvos dantenų ligos fazės ir gali užkirsti kelią dantų slinkimui.. Citrininiai vaisiai yra daug vitamino C, bet jų taip pat galima rasti bulvės ir žaliose lapinėse daržovėse.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

JUMS TAIP PAT GALI PATIKTI