Kodėl mano dantenos tapo purpurinės?

Kodėl mano dantenos tapo purpurinės?

Paprastai dantenos yra rausvos, tačiau kartais atsiranda juodų ar tamsiai rudų žymių arba jos gali tapti raudonos arba violetinės spalvos. Tai gali sukelti įvairūs dalykai, kurių dauguma nėra kenksmingi. Tačiau kartais purpurinės uždegusios dantenos arba dantenos su juodomis dėmėmis gali rodyti rimtesnį nusiskundimą.

Veiksniai, turintys įtakos dantenų spalvai

Melaninas

Daugeliui žmonių, kurių dantenos yra tamsios arba nevienodo pigmento, atsakas gali būti tiesiog melanino buvimas. Kai turime daug melanino, mūsų odos atspalviai būna tamsesni. Melaninas leidžia odai įdegti, o trūkumas sukelia jos deginimą. Didelis melanino kiekis sukelia tamsią arba netaisyklingą dantenų pigmentaciją.

Rūkymas

Tabakas taip pat gali pakeisti dantenų spalvą. Šis procesas žinomas kaip Rūkalių melanozė. Dantenos gali pasidaryti violetinės arba rudos spalvos. Šis pokytis taip pat gali paveikti gomurį ir vidinę skruostų pusę. Be to, kadangi tabakas yra kenksmingas, purpurinės arba rudos gumos gali būti a dantenų ligos ar net burnos vėžio požymis.

Periodontitas

Periodonto ligos yra pagrindinė priežastis, kodėl dantenos įgauna rudą spalvą. Šiai būklei pablogėjus, dantenos gali uždegti ir pakeisti išvaizdą. Violetinė spalva yra tik ženklas. Dantenų ligos, jei negydomos, gali sukelti gilias infekcijas, kurios pažeidžia ne tik dantenų audinį, bet ir dantis bei dantenas laikančius kaulus.

Ką daryti, jei mano dantenos keičia spalvą

Svarbu, kad bet kokius Jūsų dantenų išvaizdos pokyčius įvertintų odontologas, kad būtų atmesta galima patologija arba būtų ieškoma gydymo sprendimų, jei šios patologijos jau egzistuoja.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

JUMS TAIP PAT GALI PATIKTI