Remiantis nauju tyrimu Seksualinės medicinos žurnalas, partnerio turėjimas gali apsaugoti nuo depresijos Peyronie liga sergančius vyrus, o depresijos istorija ir aukštesni Peyronie ligos klausimyno (PDQ) balai gali numatyti depresiją.
Peyronie liga – tai būklė, kai varpoje susidaro rando audinys arba apnašos, dėl kurių jis sulinksta ir sutrumpėja. Dėl varpos kreivės prasiskverbimas gali būti sunkus arba skausmingas, o kartais tai gali sukelti erekcijos sutrikimą.
Galbūt nenuostabu, kad Peyronie liga paveikia ne tik seksualinę funkciją, bet ir gali turėti didelės įtakos psichinei sveikatai bei santykiams. Ankstesniuose tyrimuose Peyronie liga sergantys vyrai pranešė apie savigarbos, socialinės izoliacijos, veiklos nerimo, santykių problemų ir stigmatizavimo problemas. Vienas iš tokių tyrimų parodė, kad Peyronie sergančių pacientų depresija serga iki 50 proc.
Šiame tyrime, kuriame dalyvavo 408 vyrai, kurie ieškojo gydymo nuo Peyronie ligos didelės apimties seksualinės medicinos praktikoje, ištyrė veiksnius, kurie gali numatyti šių pacientų depresiją. Kiekvienas pacientas užpildė tris tyrimo klausimynus: PDQ, kuris įvertina fizinių ir psichologinių Peyronie ligos simptomų sunkumą, Epidemiologinių tyrimų centro depresijos skalę (CES-D) ir savigarbos ir santykių (SEAR) klausimyną.
Naudodami 16 ar didesnį CES-D balą kaip vidutinio sunkumo ar sunkios depresijos ribą, mokslininkai nustatė, kad 110 iš 408 tyrime dalyvavusių vyrų (27 %) sirgo klinikine depresija. Tai yra mažiau nei 50% ankstesnio tyrimo rodiklis, tačiau autoriai pripažino, kad kitame tyrime buvo naudojamas 14 ar didesnis CES-D ribinis balas, rodantis depresiją.
Nebuvo reikšmingų skirtumų tarp pacientų, sergančių depresija ir nesergančių depresija, vidutinis vyrų amžius, vidutinė trukmė, serganti Peyronie liga, ar sudėtingų deformacijų dažnis (pvz., smėlio laikrodžio formos deformacija, virš 60 laipsnių ir pan.)
Nors vidutinis varpos kreivumo laipsnis buvo didesnis depresija sergančių vyrų grupėje, skirtumas nebuvo kliniškai reikšmingas, o tai reiškia, kad mažai tikėtina, kad jis turėtų pastebimą poveikį pacientams, gyvenantiems realiame pasaulyje, nedalyvaujant tyrime.
Autoriai nustatė, kad aukštesni PDQ balai ir depresijos istorija buvo susiję su didesniu vyrų depresijos lygiu tyrimo metu. Kita vertus, vyrai, turintys aukštesnius SEAR balus, buvo mažiau linkę sirgti depresija.
Įdomu tai, kad 74% vyrų, sergančių depresija, turėjo partnerius, o 84% vyrų be depresijos turėjo partnerius. Štai kodėl autoriai teigia, kad partnerio turėjimas iš dalies gali apsaugoti Peyronie liga sergančius vyrus nuo depresijos, tačiau norint paremti šią išvadą, reikės atlikti tolesnius tyrimus.
Jei sergate Peyronie liga ir kovojate su depresija, veiklos nerimu, socialine izoliacija ar santykių problemomis, pasitarkite su savo sveikatos priežiūros paslaugų teikėju apie jūsų vietovėje turimus psichikos sveikatos išteklius.