Telmisartanas

Telmisartanas

Telmisartanas yra vaistas, naudojamas gydyti hipertenzija arba aukštas kraujo spaudimas. Papildomai, šis šikšnosparnis taip pat naudojamas širdies priepuolio rizikai sumažinti arba insultas.

Šis vaistas atpalaiduoja ir plečia kraujagysles, kad kraujotaka būtų sklandesnė. Tokiu būdu sumažės kraujospūdis. Telmisartanas priklauso ARB vaistų klasei.

Prekės ženklas : Micardis

Apie Telmisartaną

Grupė ARB
Vaisto tipas Receptiniai vaistai
Pranašumai Hipertenzijos (aukšto kraujospūdžio) įveikimas
Vartoja Suaugęs
Vaisto forma Tablėtė
Nėštumo ir maitinimo krūtimi kategorijos D kategorija: Yra teigiamų įrodymų apie pavojų žmogaus vaisiui, tačiau gaunamos naudos dydis gali būti didesnis už riziką, pavyzdžiui, sprendžiant gyvybei pavojingas situacijas.

Kol kas nežinoma, ar šis vaistas gali patekti į motinos pieną. Todėl krūtimi maitinančios motinos pirmiausia turėtų pasitarti su gydytoju.

Įspėjimas:

 • Prieš pradėdami vartoti telmisartaną, pasakykite gydytojui, jei esate alergiškas tam tikriems vaistams ar sudedamosioms dalims.
 • Būkite atsargūs vartodami šį vaistą, jei sergate inkstų liga, kepenų liga, širdies liga, diabetu, tulžies ligomis, dideliu kalio kiekiu kraujyje (hiperkalemija) arba esate dehidratuotas.
 • Prieš pradėdami vartoti telmisartaną, pasakykite gydytojui, jei vartojate vaistus, papildus ar kitus augalinius produktus.
 • Prieš atlikdami operaciją ar dantų priežiūrą, pasakykite gydytojui, jei vartojate šį vaistą.
 • Prieš pradėdami vartoti šį vaistą, pasakykite gydytojui, jei vartojate kalio papildų, nes šis vaistas gali padidinti kalio kiekį kraujyje.
 • Vartodami telmisartaną nevairuokite, nevaldykite mechanizmų ir neužimkite veiklos, kuriai reikia didelio budrumo, nes šie vaistai gali sukelti galvos svaigimą.
 • Pajutę perdozavimo simptomus, nedelsdami kreipkitės į gydytoją.

Telmisartano dozavimas

Telmisartaną gali vartoti tik suaugusieji. Hipertenzijai ar aukštam kraujospūdžiui įveikti skiriama 20-80 mg dozė 1 kartą per parą. Tuo tarpu širdies priepuolių ir insultų profilaktikai vartojama 80 mg dozė 1 kartą per dieną.

Tinkamas Telmisartano vartojimas

Visada vartokite telmisartaną pagal gydytojo nurodytą dozę. Šį vaistą galima vartoti tiek prieš valgį, tiek po jo.

Pamiršus pavartoti telmisartano, patariama jį išgerti nedelsiant, jei dar nėra per arti kitos dozės. Bet jei kita dozė yra arti, nekreipkite dėmesio į praleistą dozę. Nedidinkite telmisartano dozės dvigubai pagal kitą schemą, kad pakeistumėte ankstesnę dozę.

Telmisartaną reikia vartoti tol, kol baigsis arba per gydytojo nurodytą laiką. Nenutraukite telmisartano vartojimo, net jei būklė pagerėjo, kad vaisto poveikis būtų maksimalus.

Vartojant šį vaistą, pacientai skatinami laikytis sveiko gyvenimo būdo. Be to, reguliariai atlikite kraujo tyrimus, kad stebėtumėte galimą šalutinį poveikį, pvz., sutrikusią inkstų funkciją ar hiperkalemiją.

Telmisartano sąveika

Jei telmisartanas vartojamas su kitais vaistais, gali pasireikšti keli sąveikos poveikiai. Sąveikos poveikis gali būti:

 • Vartojant kartu su aliskirenu, padidėja inkstų sutrikimų, hiperkalemijos ir hipotenzijos rizika.
 • Padidėjęs kalio kiekis kraujyje, jei vartojama kartu su AKF inhibitoriai (toks kaip kaptoprilis arba lizinoprilis ) ir kontraceptines tabletes, kurių sudėtyje yra drospirenonas .
 • Padidėjęs kraujospūdis arba atsiradę širdies nepakankamumo simptomai, jei jie vartojami kartu su vaistais nuo peršalimo, taip pat su nesteroidiniais vaistais nuo uždegimo (pvz., ibuprofenu ar diklofenakas ).

Telmisartano šalutinis poveikis

Yra keletas šalutinių poveikių, kurie gali atsirasti pavartojus telmisartano, įskaitant:

 • Galvos svaigimas ar galvos svaigimas, ypač pabudus.
 • Gripo simptomai, tokie kaip silpnumas ir kosulys.
 • Sutrikusi inkstų funkcija.
 • Virškinimo sutrikimai, tokie kaip pykinimas, skrandžio skausmas ir viduriavimas.

Ne visi pacientai patiria šį šalutinį poveikį. Šalutinis poveikis išnyks, kai organizmas prisitaikys prie vaisto. Tačiau jei šalutinis poveikis tęsiasi ar net pablogėja, nedelsdami kreipkitės į gydytoją.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

JUMS TAIP PAT GALI PATIKTI