KINIŠKO TIKIO ARBATA

KINIŠKO TIKIO ARBATA

Kiniško tikmedžio arbata yra žolelių gėrimas, naudojamas lieknėjimui ir į gydyti vidurių užkietėjimą. Kinietiško tikmedžio arbata tiekiama užplikytos arbatos pavidalu, kurią gali vartoti suaugusieji ir vaikai.

Kininio tikmedžio lapuose arba sennos lapuose yra vidurius laisvinančių glikolozidų antrakinono junginių, kurie gali paskatinti tuštinimąsi ir gydyti vidurių užkietėjimą dėl skaidulų trūkumo.

Maža to, manoma, kad kininio tikmedžio lapų arbata taip pat naudinga didinant ištvermę, prižiūrint odą, palaikant organizmo skysčių balansą, gydant hemorojus ir žarnyno kirmėles.

Kinijos tikmedžio arbatos prekės ženklai: Kininis tiko, Laurico Kininio tiko lapai + Stevia Dip, Kininio tiko žolelių arbatos maišelis.

Kas yra kiniško tikmedžio arbata?

Grupė Nemokamas vaistas
Kategorija Vaistažolių preparatai, vidurius laisvinantys vaistai ir lieknėjimo arbata
Pranašumai Sklandus tuštinimasis
Vartoja Suaugusieji ir vaikai
Nėštumo ir maitinimo krūtimi kategorijos N kategorija: dar neįtraukta į kategorijas. Kol kas nežinoma, ar senna lapų turinys patenka į motinos pieną, ar ne. Jei esate nėščia arba maitinate krūtimi, prieš vartodami vaistus, kurių sudėtyje yra šių ingredientų, pasitarkite su gydytoju.
Vaisto forma Arbatos lapeliai

Įspėjimas prieš vartojant kiniško tikmedžio arbatą

 • Kininio tikmedžio lapų arbatos nerekomenduojama vartoti nėščioms ir žindančioms moterims, taip pat moterims, kurioms yra mėnesinės. Prieš vartodami kiniško tikmedžio arbatą, pasitarkite su gydytoju apie riziką ir naudą.
 • Nevartokite kiniško tikmedžio arbatos ilgiau nei dvi savaites. Jei sunku tuštintis, kreipkitės į gydytoją.
 • Jei kenčiate nuo virškinimo, kepenų ir širdies ligų, prieš vartodami kiniško tikmedžio arbatą pasitarkite su gydytoju.
 • Nedelsdami nutraukite arba sumažinkite Kinijos tikmedžio arbatos vartojimą, jei atsiranda mėšlungio ar pilvo skausmo simptomų.
 • Venkite kiniško tikmedžio arbatos vartoti kartu su kitais vaistais, įskaitant papildus ir kitus augalinius vaistus, kad išvengtumėte vaistų sąveikos pavojaus.
 • Jei pavartojus kininio tikmedžio arbatos pasireiškė alerginė reakcija ar perdozavote, nedelsdami kreipkitės į gydytoją.

Kiniško tikmedžio arbatos dozavimas ir naudojimo taisyklės

Kiniško tikmedžio arbatą naudokite pagal tai, kaip ji nurodyta ant pakuotės. Paimkite 1 arbatinį šaukštelį kininio tikmedžio lapų ir įdėkite į stiklinę. Supilkite karštu vandeniu ir palikite keletą minučių pastovėti, kol paruduos. Arbatos lapams filtruoti naudokite filtrą ir iš karto suvartokite vandenį, kai jis šiltas. Kiniško tikmedžio arbatą galima gerti du kartus per dieną.

Kaip teisingai vartoti kiniško tikmedžio arbatą

Daugelis žmonių mano, kad vaistažolių vartojimas visada yra saugus dėl natūralių ingredientų. Tai ne visai tiesa, nes vaistažolių preparatai nepraeina testavimo stadijos, kaip gydytojų vaistai. Todėl šalutinis poveikis ir vaistų sąveika nėra tiksliai žinomi.

Prieš pradėdami vartoti vaistus ar vaistažoles, geriau pasiteirauti savo gydytojo. Nenustokite vartoti vaistų, kuriuos skiria gydytojas, prieš tai nepasitarę.

Jei turite antsvorio, laikykitės sveikos mitybos, pakankamai ilsėkitės ir reguliariai mankštinkitės, kad numestumėte svorio. Pasikonsultuokite su mitybos specialistu, kad nustatytumėte maisto modelius ir tipus, atitinkančius jūsų būklę.

Vidurių užkietėjimą taip pat galima įveikti valgant maistą, kuriame yra daug skaidulų, geriant daug vandens ir didinant fizinį aktyvumą. Jei vidurių užkietėjimas nepalengvėja per 2 savaites, nedelsdami kreipkitės į gydytoją.

Kiniško tikmedžio arbatos sąveika su kitais vaistais

Yra keletas vaistų sąveikos, kurioms kyla pavojus, jei kiniško tikmedžio arbata vartojama su tam tikrais vaistais, įskaitant:

 • Hipokalemija, jei vartojama kartu su digoksinu ir diuretikais.
 • Kraujavimas, vartojant kartu su varfarinu.

Kinijos tikmedžio arbatos šalutinis poveikis ir pavojai

Kininio tikmedžio lapų arbata arba senna lapai gali sukelti šalutinį poveikį, jei vartojama per daug. Šie šalutiniai poveikiai apima:

 • Pykinimas
 • Pilvo skausmas
 • Sąnarių skausmas ir raumenų mėšlungis
 • Viduriavimas

Nedelsdami nustokite vartoti kininio tikmedžio lapų arbatą ir pasikonsultuokite su gydytoju, jei pajusite aukščiau išvardytus šalutinius poveikius.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

JUMS TAIP PAT GALI PATIKTI