Temazepamas

Temazepamas

Temazepamas yra vaistas, vartojamas nemigos simptomams gydyti o tai reiškia, kad sunku užmigti arba neužmigti kietai. Be to, temazepamas taip pat gali būti skiriamas kaip raminamoji priemonė prieš chirurginę procedūrą.

Temazepamas vartojamas tik pagal gydytojo receptą ir paprastai vartojamas tik trumpą laiką, maždaug 1-2 savaites.

Šie vaistai apima raminamuosius vaistus, kurie vartojami suaugusiems. Temazepamas koreguoja cheminių medžiagų disbalansą žmonių, sergančių nemiga, smegenyse, o tai turi raminamąjį poveikį.

Apie Temazepamą

Grupė Raminamieji – benzodiazepinai
Vaisto tipas Receptiniai vaistai
Pranašumai Nemigos simptomų įveikimas
Vartoja Suaugęs
Vaisto forma Kapsulė
Nėštumo ir maitinimo krūtimi kategorijos X kategorija: Tyrimai su eksperimentiniais gyvūnais ir žmonėmis parodė nenormalias vaisiaus būklę arba pavojų vaisiui. Šios kategorijos vaistai yra kontraindikuotini moterims, kurios yra arba gali pastoti. Šie vaistai gali prasiskverbti į motinos pieną, todėl jie gali turėti nepageidaujamą poveikį žindomiems kūdikiams.

Įspėjimas:

 • Prieš pradėdami vartoti šį vaistą, pasakykite gydytojui, jei esate alergiškas tam tikriems vaistams ar sudedamosioms dalims.
 • Pasakykite gydytojui, jei sergate arba sergate inkstų liga, kepenų liga, kvėpavimo ar plaučių ligomis, psichikos sutrikimais ir alkoholizmu ar piktnaudžiavimu narkotikais.
 • Pasitarkite su gydytoju, jei vartojate kitų vaistų, įskaitant nereceptinius vaistus, papildus ir vaistažoles, arba kai ruošiatės atlikti medicinines procedūras, pvz., operaciją.
 • Vartodami temazepamą, nevairuokite transporto priemonės ir nenaudokite variklio.
 • Perdozavus, nedelsdami kreipkitės į gydytoją.

Temazepamo dozavimas

Temazepamo dozė skiriasi priklausomai nuo numatomo naudojimo. Nemigai įveikti suaugusieji vartoja 7,5-30 mg dozę vieną kartą per dieną prieš miegą. Tuo tarpu pagyvenusiems žmonėms dozė yra 5 mg vieną kartą per parą, prieš einant miegoti.

Jei temazepamas prieš operaciją vartojamas kaip raminamoji priemonė, suaugusiems skiriama 20-40 mg, o vyresnio amžiaus žmonėms – 10-20 mg. Šis vaistas vartojamas 1 valandą prieš operaciją.

Tinkamas Temazepamo vartojimas

Visada būtinai vartokite temazepamą pagal gydytojo dozę. Nedidinkite vaisto dozės dvigubai be gydytojo žinios.

Temazepamas gali sukelti priklausomybę. Todėl svarbu visada vartoti šį vaistą pagal gydytojo nurodytą dozę. Be to, nesidalykite šiuo vaistu su kitais, net jei turite tuos pačius simptomus.

Piktnaudžiavimas temazepamu gali sukelti perdozavimą iki mirties. Be to, šio vaisto pardavimas ar davimas kitiems be gydytojo recepto yra neteisėtas.

Norėdami stebėti būklės eigą ir įsitikinti, kad vaistas veikia tinkamai, vartodami šį vaistą reguliariai pasitarkite su gydytoju. Įprastas tyrimas taip pat padės gydytojui sužinoti apie šalutinį vaisto poveikį.

Nenustokite vartoti šio vaisto be gydytojo žinios. Taip siekiama išvengti abstinencijos simptomų, tokių kaip raumenų mėšlungis, drebulys, elgesio sutrikimai, haliucinacijos ar traukuliai.

Jei būklė pagerėjo, gydytojas, prieš nutraukdamas gydymą, palaipsniui sumažins temazepamo dozę, kad neatsirastų abstinencijos simptomų.

Temazepamo sąveika

Temazepano vartojimas su tam tikrais vaistais gali sukelti žalingą poveikį. Temazepamas gali padidinti šalutinio poveikio, pvz., kvėpavimo sutrikimų, galvos svaigimo ir mieguistumo, riziką vartojant šiuos vaistus:

 • Skausmą malšinančių vaistų, pvz kodeinas arba oksikodonas .
 • Migdomieji vaistai arba vaistai nuo nerimo, pvz., alprazolamas, lorazepamas arba zolpidemas.
 • Hipoalerginiai vaistai, pvz cetirizinas arba difenhidraminas .

Atpažinkite Temazepamo šalutinį poveikį

Yra keletas šalutinių poveikių, kurie gali atsirasti pavartojus temazepamo, įskaitant:

 • Mieguistumas dienos metu
 • Galvos skausmas
 • Pykinimas
 • Apetito praradimas
 • Atminties praradimas
 • Drebulys ir žingsniai tampa nestabilūs

Be to, temazepamas taip pat gali sukelti alergines reakcijas. Alergijos simptomai gali būti niežulys, lūpų ir veido patinimas, dusulys. Nedelsdami kreipkitės į gydytoją, jei pasireiškė bet kuris iš šių simptomų.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

JUMS TAIP PAT GALI PATIKTI