Šlapimo pūslės skausmas: 11 dažnų priežasčių

Šlapimo pūslės skausmas: 11 dažnų priežasčių

Šlapimo pūslės skausmas paprastai yra UTI arba sudirginimo dėl cistų ar inkstų akmenų požymis. Jį taip pat gali sukelti gimdos ar žarnyno uždegimas. Norėdami sužinoti, kas sukelia šlapimo pūslės skausmą, turėtumėte stebėti kitus simptomus, tokius kaip kraujas šlapime, skausmas šlapinantis, karščiavimas ar išskyros iš makšties ar varpos. Gydyti reikia taip, kaip nurodė šeimos gydytojas, nors ginekologas ar urologas gali nustatyti ir šlapimo pūslės skausmo priežastis bei paskirti gydymą.

 

Pagrindinės šlapimo pūslės skausmo priežastys yra šios:

1. Šlapimo takų infekcija (ŠTI)

UTI gali paveikti šlapimo pūslę, šlaplę arba sunkesniais atvejais inkstus. Tai dažniausia šlapimo pūslės skausmo priežastis. Paprastai šį skausmą lydi kiti simptomai, pavyzdžiui:

  • Dubens skausmas arba šlapimo pūslės skausmas šlapinantis
  • Iš tikrųjų dažnas noras šlapintis mažais kiekiais
  • Kraujo buvimas šlapime
  • Šlapinimosi skubumas
  • Šlaplės ar šlapimo pūslės skausmas sekso metu
  • Žemo laipsnio karščiavimas

Nors UTI dažniausiai serga moterys, jos taip pat gali pasireikšti bet kokio amžiaus vyrams. Jei pastebėjote bet kokius UTI simptomus, nedelsdami kreipkitės į gydytoją. Jei negalite greitai susitarti dėl susitikimo, turėtumėte eiti į greitosios pagalbos skyrių, kad galėtumėte įvertinti ir atlikti testus. Sužinokite daugiau apie įprastus UTI simptomus.

Kaip gydyti: Jei UTI patvirtinama, gydytojas greičiausiai paskirs antibiotikų (pvz., norfloksacino, sulfos ar fosfomicino. Nuskausminamieji vaistai, pvz., acetaminofenas, ir priešuždegiminiai vaistai, pvz., ibuprofenas, gali būti naudojami skausmui ir diskomfortui sumažinti. Be to, pasveikus, svarbu išgerti bent 2 l vandens per dieną ir palaikyti gerą lytinių organų higieną Spanguolių arbata – puiki namų gynimo priemonė, galinti padėti natūraliai gydyti šią infekciją. P

2. Skausmingos šlapimo pūslės sindromas

Skausmingas šlapimo pūslės sindromas arba intersticinis cistitas yra šlapimo pūslės gleivinės uždegimas arba dirginimas. Priežastis nėra gerai žinoma ir gali pasireikšti tiek vyrams, tiek moterims. Šis sindromas yra susijęs su tokiais simptomais kaip:

  • Šlapimo pūslės skausmas
  • Deginimas ar skausmas šlapinantis
  • Sunku šlapintis
  • Skausmas sekso metu
  • Noras šlapintis kelis kartus per dieną ir visą naktį

Šie simptomai sunkėja ir gerėja ir dažnai painiojami su šlapimo takų infekcija. Daugelis žmonių dėl to gydomi antibiotikais, nors jie nereikalingi ir neveiksmingi. Šią būklę turėtų ištirti gydytojai, jei simptomai yra nuolatiniai ir pasikartojantys. Kai kuriems žmonėms simptomus gali sukelti vartojant tokias medžiagas kaip cigaretės, kava, juodoji arbata ar rūgštus maistas, taip pat psichologiniai veiksniai. Kaip gydyti: Analgetikai ar priešuždegiminiai vaistai gali būti naudojami simptomams palengvinti, nors svarbu gydyti tokias priežastis kaip stresas ar nerimas psichoterapija ar meditacija. Taip pat turėtumėte vengti bet kokių medžiagų, kurios gali sukelti paūmėjimą.

3. Neurogeninė šlapimo pūslė

Neurogeninė šlapimo pūslė – tai atsipalaidavimo ir kontakto su šlapimo pūslė bei šlapimo takais disfunkcija, kurią sukelia neurologinės ligos. Tai gali sukelti šlapimo nelaikymą, nepilno ištuštinimo jausmą ir daugeliu atvejų šlapimo pūslės skausmą. Ši būklė gali būti suskirstyta į hipoaktyvią (kai šlapimo pūslė negali savo noru susitraukti) arba hiperaktyvią (kai šlapimo pūslė yra pernelyg jautri ir lengvai susiliečia). Tai gali sukelti skubų šlapinimąsi netinkamu laiku ir dažniausiai pasireiškia moterims.

Kaip gydyti: Neurogeninė šlapimo pūslė gydoma atsižvelgiant į kiekvieno žmogaus simptomus. Kai kuriems gali būti naudinga fizioterapija, vaistai (pvz., oksibutinas ar tolterodinas), kateterizacija arba, kai kuriais atvejais, chirurgija.

4. Inkstų akmenys

Inkstų akmenys gali kauptis bet kur šlapimo takuose, pavyzdžiui, inkstuose, šlapimtakiuose, šlapimo pūslėje ar šlaplėje. Jis gali sukelti skausmą praeinant ir blokuoti šlapimo nutekėjimą. Skausmas dėl inkstų akmenų yra stiprus ir yra susijęs su krauju šlapime ir pykinimu. Skaitykite daugiau apie inkstų akmenų simptomus ir kaip jie gali pasireikšti.

Kaip gydyti: Gydymas skiriamas atsižvelgiant į akmens dydį ir vietą. Tai gali būti konservatyvi ir apima tik stebėjimą, arba gali apimti akmenų šalinimo operaciją. Svarbu išlaikyti hidrataciją išgeriant apie 2 litrus vandens per dieną. Tai gali padėti pašalinti akmenis ir išvengti galimų inkstų komplikacijų. Sužinokite daugiau apie inkstų akmenų gydymą ir jų atsiradimo priežastis.

5. Endometriozė šlapimo pūslėje

Endometriozė yra lėtinė uždegiminė būklė, kurią sukelia nenormalus endometriumo ląstelių augimas už gimdos ribų. Dažniausiai jis pažeidžia kiaušides arba kiaušintakius, tačiau endometriumo ląstelės taip pat gali implantuotis šlapimo pūslės viduje arba išorėje. Endometriozė šlapimo pūslėje gali sukelti šlapimo pūslės skausmą, kai šlapimo pūslė pilna, taip pat dirginimą, dažną šlapinimąsi, skubėjimą šlapintis, skausmą, deginimą šlapinantis ar dubens skausmą. Sužinokite daugiau apie endometriozės simptomus ir kaip jie gali paveikti šlapimo pūslę, žarnas ar kiaušides.

Kaip gydyti: Endometriozę turėtų gydyti ginekologas, kuris gali skirti kontraceptines priemones, spiralę, priešuždegiminius vaistus, kad sumažintų mėšlungį, ar net operaciją sunkesniais atvejais.

6. Šlapimo pūslės akmuo

Šlapimo pūslės akmuo gali susidaryti šlapimo pūslėje, kai šlapime yra mineralų, tokių kaip kalcis, šlapimo rūgštis, amonio fosfatas, magnis ir (arba) cistinas. Šie kristalai gali pradėti lipti kartu nesukeldami jokių simptomų. Tačiau šlapimo pūslės akmenys gali sudirginti šlapimo pūslę arba net blokuoti šlapimo nutekėjimą. Tokios situacijos gali sukelti šlapimo pūslės skausmą, sunkumą ar negalėjimą šlapintis ir padažninti šlapinimąsi. Kaip gydyti: Gydymą turėtų orientuoti urologas, kuris gali rekomenduoti padidinti vandens suvartojimą, kad pašalintų mažus šlapimo pūslės akmenis. Didesniems akmenims pašalinti gali prireikti chirurginių procedūrų, pvz., AC cistolitolapaksijos ar cistolitotripsijos.

7. Šlapimo pūslės vėžys

Šlapimo pūslės vėžys yra susijęs su piktybiniu naviku, kuris gali paveikti vidinį šlapimo pūslės sluoksnį arba šlapimo pūslės raumenis. Pirmieji simptomai dažniausiai yra kraujas šlapime arba nuo raudonos iki oranžinės spalvos šlapimas. Vėžiui vystantis gali pradėti ryškėti kiti simptomai, pavyzdžiui, silpna šlapimo srovė, šlapimo pūslės skausmas, sunkumas ar negalėjimas šlapintis, apatinės nugaros dalies skausmas, silpnumas ir svorio mažėjimas be jokios aiškios priežasties.

Kaip gydyti: Turėtumėte kreiptis į onkologą, kad pradėtumėte gydymą, kuris gali apimti kateterio įdėjimą, operaciją, chemoterapiją ar spindulinę terapiją.

8. Prostatos anomalijos

Vyrų šlapimo pūslės skausmas gali būti prostatos anomalijų, pvz., uždegimo (pvz., prostatito), infekcijų, padidėjusios prostatos ar prostatos vėžio, požymis. Kiti simptomai, kurie gali atsirasti dėl prostatos problemų, yra sėklidžių arba varpos skausmas, skausmas tarp kapšelio ir išangės, skausmas šlapinantis, silpna šlapimo srovė, kraujas šlapime ir (arba) kraujas spermoje.

Kaip gydyti: Prostatos anomalijų gydymą turėtų skirti urologas ir jis skirsis priklausomai nuo pagrindinės priežasties. Gydytojas gali skirti analgetikų ir priešuždegiminių vaistų simptomams palengvinti, taip pat antibiotikų, jei yra infekcija. Sergant prostatos vėžiu, gydymas gali apimti spindulinę terapiją, pakaitinę hormonų terapiją arba chemoterapiją.

9. Vaistų vartojimas

Kai kurie vaistai, ypač chemoterapija, naudojama vėžiui gydyti (pvz., ifosfamidas, ciklofosfamidas arba BCG), gali sukelti šlapimo pūslės audinių dirginimą, cistitą ar UTI. Tai gali sukelti skausmą ar diskomfortą šlapimo pūslėje, deginimą šlapinantis, kraujavimą šlapinantis, karščiavimą ar šaltkrėtį. Be to, chemoterapija gali sumažinti bendrus organizmo apsaugos mechanizmus, o tai padidina UTI riziką.

Kaip gydyti: Turėtumėte pasikonsultuoti su už gydymą atsakingu onkologu, kuris gali skirti skausmą malšinančių vaistų simptomams palengvinti ir antibiotikų kovai su infekcija.

10. Šlapimo pūslės kateterizacija

Šlapimo pūslės kateteris yra lankstus vamzdelis, kuris per šlaplę įkišamas į šlapimo pūslę, kad nutekėtų šlapimas. Paprastai jis skiriamas ūminiam ar lėtiniam šlapimo susilaikymui palengvinti, nors taip pat gali būti nurodytas šlapimo pūslės ištuštinimas prieš operaciją arba po jos, leisti šlapimo pūslės vaistus arba stebėti tikslų šlapimo išsiskyrimą. Tačiau ilgalaikis kateterių naudojimas gali padidinti komplikacijų, tokių kaip UTI, riziką. Tai gali sukelti šlapimo pūslės skausmą, bendrą negalavimą ar karščiavimą.

Kaip gydyti: Kateterio sukeltos UTI gydymą turi stebėti šeimos gydytojas arba urologas. Atsižvelgdamas į įvertinimą, gydytojas gali skirti antibiotikų kovai su infekcija, analgetikų ar priešuždegiminių vaistų, padedančių sumažinti skausmą ir sumažinti karščiavimą, arba net pakeisti ar pašalinti kateterį.

11. Organų uždegimas dubens srityje

Kai kurių dubens organų uždegimas gali sukelti pilvo skausmą, kuris spinduliuoja į kitas sritis. Tai gali sukelti šlapimo pūslės skausmo pojūtį. Pagrindinės uždegiminės sąlygos, galinčios sukelti šį jausmą, yra dubens uždegiminė liga, IBS arba dubens raumenų ar sąnarių uždegimas.

Kaip gydyti: Turėtumėte pasikonsultuoti su urologu arba ginekologu, kad nustatytumėte pagrindinę šlapimo pūslės vėžio priežastį ir pradėtumėte specifinį gydymą, priklausomai nuo pagrindinės priežasties.

Ar šlapimo pūslės skausmas gali būti nėštumas?

Paprastai šlapimo pūslės skausmas nerodo nėštumo. Nepaisant to, nėščios moterys turi didesnę riziką susirgti UT, sukeliančia šlapimo pūslės skausmą, todėl žmonės dažniausiai tai sieja. Nėštumo metu šlapime paprastai būna didesnė baltymų koncentracija, todėl moterys šioje fazėje labiau linkusios vystytis UTI. Nėštumo metu jaučiamas šlapimo pūslės skausmas paprastai yra įprastų su nėštumu susijusių kūno pokyčių rezultatas, ypač trečiąjį trimestrą. Skausmas jaučiamas dėl padidėjusio spaudimo gimdai dėl dubens organų. Be to, dėl padidėjusios progesterono gamybos šlapimo pūslė tampa labiau atsipalaidavusi. Kartu su padidėjusiu spaudimu šlapimo pūslei tai gali sukelti diskomfortą ar skausmą šlapinantis arba visą dieną. Kaip gydyti: norėdami sumažinti ar išvengti šlapimo pūslės skausmo nėštumo metu, gerkite daug vandens ir dėvėkite patogius medvilninius drabužius. Kad išvengtumėte streso, visą dieną turėtumėte laikytis tinkamos lytinių organų higienos ir ilsėtis.

Kitos šlapimo pūslės skausmo priežastys

Dubens organų uždegimas gali sukelti pilvo skausmą, kuris plinta į kitas sritis, įskaitant šlapimo pūslę. Kai kurios pagrindinės šio reiškinio priežastys yra>

  • Dubens organų uždegiminė liga, kurią sukelia gimdos ar makšties infekcijos
  • Endometriozė kituose dubens organuose, pvz., kiaušintakiuose, kiaušidėse, žarnyne ir pilvaplėvėje
  • Žarnyno ligos, tokios kaip uždegiminė žarnyno liga ir dirgliosios žarnos sindromas
  • Pilvo mėšlungis, kurį sukelia menstruacijos ar nėštumas
  • Raumenų ar sąnarių uždegimas dubens viduje

Į šias priežastis reikia atsižvelgti, jei buvo atmestos kitos labiau tikėtinos sąlygos (pvz., UTI ar inkstų akmenys). Jūsų šeimos gydytojas turėtų nukreipti jus pas urologą ar ginekologą tolesniam tyrimui.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

JUMS TAIP PAT GALI PATIKTI