Opos nosyje: 12 dažniausiai pasitaikančių priežasčių ir ką daryti

Opos nosyje: 12 dažniausiai pasitaikančių priežasčių ir ką daryti

Opos nosyje gali atsirasti dėl daugelio priežasčių, tokių kaip alergija, rinitas arba dažnas ir ilgalaikis nosies purškalų naudojimas. Šios opos gali sukelti nedidelį kraujavimą iš nosies ir sausumą šnervėse. Šašai dažnai atsiranda dėl lengvų ligų, kurios nėra rimtos ir gana lengvai gydomos. Jei opos nosyje sukelia skausmą arba gausiai kraujuoja, tai gali būti rimtesnės būklės, pvz., infekcijos, sinusito ar vėžio, požymis. Jei nosyje pastebėjote opas ar žaizdas, kurios laikui bėgant nepagerėja, arba šios opos dažnai atsiranda, turėtumėte kreiptis į gydytoją, kad įvertintų ir gydytų, o tai priklausys nuo pagrindinės opų priežasties.

Kas sukelia šašus nosyje?

Šašai nosyje gali atsirasti dėl šių priežasčių:

1. Sausa aplinka

Klimato pokyčiai, ypač žiemą, kai oras yra sausesnis, gali sukelti opų susidarymą nosyje. Taip pat galite pastebėti, kad veido ir lūpų oda išsausėja ir lupiasi. Ką daryti: Svarbu užtikrinti tinkamą drėgmės lygį jūsų namuose. Tai galite padaryti naudodami drėkintuvą. Taip pat visą dieną turėtumėte gerti daug vandens, kad užtikrintumėte hidrataciją.

2. Ilgas nosies purškalų naudojimas

Ilgą laiką naudojant nosies užgulimą mažinančius purškiklius, gali išsausėti nosies kvėpavimo takai ir atsirasti opų. Per didelis vartojimas taip pat gali turėti atšokimo efektą, kai organizmas gamina dar daugiau nosies sekretų. Tai gali padidinti nosies audinio uždegimą.

Ką daryti: Idealiu atveju vaistinius nosies purškalus turėtumėte naudoti tik iki 5 dienų. Galite juos pakeisti natūraliais, hipertoniniais druskos tirpalais, kurie yra hipertoniniai ir dažnai gaminami iš jūros vandens.

3. Peršalimas arba sinusitas

Sinusitas yra nosies ertmės uždegimas, sukeliantis tokius simptomus kaip galvos skausmas, sloga ir veido skausmas. Pernelyg sloga gali sudirginti nosies kvėpavimo takus ir sukelti šašus vidinėje šnervių dalyje. Tai gali sukelti peršalimo virusas, gripas ar bakterinė infekcija.

Ką daryti: Jus turi įvertinti gydytojas, kad nustatytų geriausią gydymo būdą. Gydytojas gali rekomenduoti antibiotikų, atsikosėjimą skatinančių ir (arba) priešuždegiminių vaistų. Kai kuriais atvejais, pavyzdžiui, sergant lėtiniu sinusitu, gydytojas taip pat gali skirti dekongestantų. Peržiūrėkite kitas namų gynimo priemones nuo sinusito, kurias galite naudoti papildydami gydymą.

4. Alergijos

Alergija yra viena iš dažniausių nosies kvėpavimo takų uždegimo priežasčių. Jie gali atsirasti, pavyzdžiui, susilietus su gyvūnų kailiu, dulkėmis ar žiedadulkėmis, todėl nosies gleivinė gali tapti trapesnė ir jautresnė opų susidarymui. Nuolatinis nosies pūtimas taip pat gali sudirginti odą aplink nosį ir viduje, o tai gali sukelti odos sausumą ir šašus.

Ką daryti: Turėtumėte nustatyti pagrindinį alergiją sukeliantį veiksnį, kad būtų galima to išvengti. Gydytojo paskirti antihistamininiai vaistai gali padėti sumažinti simptomus, taip pat vartoti pakankamai skysčių. Garų inhaliacijos ir buvimas drėgnoje aplinkoje taip pat gali padėti išlaikyti nosies odos hidrataciją ir išvengti tolesnių opų atsiradimo.

5. Dirginančios cheminės medžiagos

Kai kurios cheminės medžiagos, pavyzdžiui, abrazyviniai valymo produktai, pramoninės cheminės medžiagos ar cigarečių dūmai, taip pat gali sudirginti nosį ir sukelti opų. Daugeliu atvejų sąlytis su cheminėmis medžiagomis taip pat gali sukelti kvėpavimo takų simptomus, tokius kaip kosulys ir pasunkėjęs kvėpavimas.

Ką daryti: Tokiu atveju svarbu vengti sąlyčio su dirginančiomis medžiagomis, o nosies oda kiek įmanoma hidratuota. Jei jums sunku kvėpuoti, nedelsdami kreipkitės į gydytoją, kad pradėtumėte gydymą.

6. Spuogai

Opos nosyje gali atsirasti ir dėl spuogų atsiradimo. Spuogai susidaro dėl plauko folikulo uždegimo ir infekcijos, dėl kurių gali atsirasti skausmas ir pūlingos išskyros.

Ką daryti: Venkite spuogų atsiradimo ar išspaudimo, nes tai gali sukelti infekciją ir sukelti papildomų opų. Norėdami atsikratyti spuogų, turite išlaikyti vietą švarią ir hidratuotą. Galite naudoti produktus, kaip rekomendavo dermatologas, pvz., kremą nuo spuogų ar džiovinimo gelį.

7. Traumos

Lengvi sužalojimai, tokie kaip trynimas, įbrėžimas ar smūgis į nosį, gali pažeisti gležną šnervės odą. Tai gali sukelti kraujavimą ir šašų susidarymą. Maži vaikai linkę į nosį kištis smulkius daiktus, todėl gali prasidėti kraujavimas. Ką daryti: Svarbu gydyti sužalojimą ir žaizdas, kad būtų išvengta injekcijos. Opos turi būti švarios vandeniu ir švelniu muilu, taip pat nereikėtų skinti šašų, kad jie tinkamai išgytų.

8. Narkotikų vartojimas

Įkvėpus narkotikų, tokių kaip kokainas ar poppers, gali atsirasti kraujavimas ir rimtai sužaloti vidinę nosį. Šie vaistai gali išsausinti gleivinę, todėl gali atsirasti sunkiai gyjančių opų.

Ką daryti: Reikia vengti vartoti vaistus, o vidinė nosies oda turi būti hidratuota geriant daug vandens ir naudojant drėkintuvą.

9. ŽIV infekcija

ŽIV infekcijos gali sukelti sinusitą ir rinitą – ligas, susijusias su nosies kvėpavimo takų patinimu. ŽIV taip pat gali sukelti skausmingus šašus nosies šone, kurie kraujuoja ir ilgai gyja. Kai kurios įprastos su ŽIV susijusios žaizdos yra nosies pertvaros abscesai, herpeso opos ir Kapoši sarkomos. Sužinokite daugiau apie pradinius ŽIV infekcijos simptomus ir jų gydymą.

Ką daryti: Ar svarbu, kad ŽIV infekcijos gydymas būtų prižiūrimas gydytojo. Gydymas skirtas išlaikyti viruso regresiją, slopinti viruso dauginimąsi ir valdyti simptomus. Norint pasiekti šiuos rezultatus, gydytojas gali paskirti antivirusinių vaistų kokteilį.

10. Herpes

The Herpes simplex virusas gali sukelti opų atsiradimą nosies viduje ir išorėje. Pūslelinės opos dažniausiai atrodo kaip mažos skysčio pripildytos pūslelės, kurias plyšus išsiskiria skaidrus skystis. Kai jis plinta, skystis gali perduoti virusą į kitas kūno dalis, todėl kitose kūno vietose atsiranda pūslelinės pūslelės.

Ką daryti: Turėtumėte vengti plyšti ir net liesti šių pūslių. Galite kreiptis į gydytoją dėl gydymo, kuris paprastai apima geriamųjų arba vietinių antivirusinių vaistų vartojimą.

11. Nepūlingas impetigas

Nepūslinis impetigas yra infekcija, kurią sukelia tokios bakterijos kaip Streptococcus pyogenes ou Staphylococcus aureus. Dėl šios infekcijos ant odos atsiranda mažų opų, kuriose yra pūlių ir pluta iki geltonos arba auksinės spalvos. Šie šašai gali atsirasti ant nosies ir aplink lūpas. Nepūslinis impetigas dažniausiai pasireiškia vaikams ir pacientams, kurių imuninė sistema susilpnėjusi.

Ką daryti: Pastebėję nepūslinio impetigo požymius, turėtumėte kreiptis į dermatologą, kad jis įvertintų ir pradėtų tinkamą gydymą. Gydytojas gali paskirti vietinius antibiotikus.

12. Vėžys

Nuolatinės, negyjančios ir nereaguojančios į gydymą opos nosies ertmėje gali būti vėžio požymis. Piktybinės nosies opos paprastai taip pat kraujuoja ir sukelia slogą, veido dilgčiojimą ar spaudimą ausyse. Sužinokite daugiau apie bendruosius vėžio požymius ir simptomus, kurie gali pasireikšti sergant įvairiais vėžio tipais.

Ką daryti: Svarbu, kad šeimos gydytojas įvertintų Jūsų simptomus ir paskirtų tyrimus diagnozei patvirtinti. Jei yra vėžys, gydymas priklausys nuo vėžio ląstelių savybių, vietos, kurioje jis buvo nustatytas, ir paciento amžiaus. Gydymas gali apimti vaistus ir (arba) chemoterapiją, spindulinę terapiją ir chirurgiją.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

JUMS TAIP PAT GALI PATIKTI