Kairiosios pusės krūtinės skausmas: 6 pagrindinės priežastys ir ką daryti

Kairiosios pusės krūtinės skausmas: 6 pagrindinės priežastys ir ką daryti

Skausmas kairėje krūtinės pusėje gali būti širdies problemos požymis, todėl daugelis žmonių galvoja, kad juos ištiko širdies priepuolis. Tačiau tokio tipo skausmas taip pat gali rodyti ne tokias rimtas problemas, kaip žarnyno dujų perteklius, refliuksas ar nerimo priepuolis. Kai kairės pusės krūtinės skausmas yra labai stiprus ir susijęs su tokiais simptomais kaip dusulys ir dilgčiojimas kairėje rankoje, arba jei jis nepalengvėja per kelias minutes, turite vykti į ligoninę. Tikėtina, kad iš karto bus užsakyta elektrokardiograma, kad būtų išvengta širdies problemų, ypač vyresnio amžiaus žmonėms arba žmonėms, sergantiems lėtinėmis ligomis, tokiomis kaip aukštas kraujospūdis, diabetas ar didelis cholesterolio kiekis.

 

Kas sukelia krūtinės skausmą kairėje pusėje?

Kairės krūtinės skausmas gali atsirasti dėl daugelio priežasčių, tokių kaip:

1. Dujų perteklius

Dujų kaupimasis žarnyne yra viena iš dažniausiai pasitaikančių kairiojo krūtinės skausmo priežasčių. Šis skausmas dažniau pasireiškia vidurių užkietėjimu sergantiems žmonėms. Jai būdingas lengvas diskomfortas, kuris išlieka kelias minutes ar valandas, bet palengvėja vidurių pūtimas arba tuštinimasis. Kai kurie maisto produktai taip pat gali sukelti daugiau dujų ir pilvo pūtimą. Šio tipo skausmas dažniausiai pasireiškia savaime ir nepasireiškia kartu su kitais simptomais. Tačiau kai kurie žmonės gali pastebėti nedidelį pilvo pūtimą ir žarnyno garsus. Skaitykite apie tai, kas sukelia per daug dujų ir ką galite padaryti.

Ką daryti: Norėdami sumažinti skausmą, galite lengvai masažuoti pilvą, kad paskatintumėte dujų išsiskyrimą. Be to, galite pabandyti gulėti ant nugaros ir priglausti kelius prie krūtinės, kad padidėtų dujų tekėjimas ir diskomfortas. Taip pat galite išbandyti šias namų gynimo priemones, kad sumažintumėte dujų susidarymą.

2. Nerimas arba panikos priepuolis

Situacijos, sukeliančios didelį nerimą ar panikos priepuolius, gali sukelti krūtinės skausmą, kuris labai panašus į širdies priepuolį. Tačiau skausmas skiriasi, nes skausmas dažniausiai būna nestiprus ir aštrus, o ne stiprus ar panašus į spaudimą. Be to, panikos priepuolius ar nerimą patiriantys žmonės dažnai jaučia dilgčiojimą visame kūne, o ne tik vienoje rankoje. Nerimo ar panikos priepuoliai dažniausiai ištinka po didelio streso akimirkų, kaip ginčas, o infarktas gali ištikti dėl bet kokios priežasties.

Ką daryti: Įtarus nerimą ar panikos priepuolį, svarbu ieškoti ramios vietos ir pamėginti atsipalaiduoti. Taip pat galite klausytis muzikos arba gerti raminančią arbatą, pavyzdžiui, pasifloros, valerijono ar ramunėlių. Jei gydotės nuo nerimo, taip pat galite vartoti pagal poreikį arba PRN anksiolitinius vaistus. Jei skausmas tęsiasi ilgiau nei 15 minučių ir įtariate infarktą, vis dėlto turėtumėte kreiptis į gydytoją. Net jei jūs tiesiog patiriate nerimą, ligoninė gali pasiūlyti gydymo būdus, padedančius sumažinti skausmą.

3. Gastroezofaginis refliuksas (GERL)

Kita dažna situacija, sukelianti skausmą kairėje krūtinėje, yra GERL. Šiai būklei būdinga skrandžio rūgšties atsarga iki stemplės, o tai gali sukelti nevalingus skrandžio susitraukimus ir krūtinės skausmą. Be skausmo, galite jausti gumulą gerklėje, rėmenį ar skrandžio deginimą. Sužinokite daugiau apie GERL priežastis ir kitus simptomus, kuriuos galite patirti.

Ką daryti: Geras būdas sumažinti refliukso skausmą yra gerti imbiero arbatą, kuri padeda sumažinti uždegimą. Nepaisant to, refliuksu sergantys žmonės taip pat turėtų pagalvoti apie mitybos pokyčius. Taip pat yra antacidinių vaistų ir skrandžio apsaugos priemonių. Idealiu atveju gydymą turėtų vadovauti gydytojas arba gastroenterologas, patvirtinęs diagnozę atlikdamas tokius tyrimus kaip endoskopija. Jei GERL patvirtinama, galite peržiūrėti mūsų patarimus dėl GERL dietos, kad pradėtumėte keisti dietą.

4. Krūtinės angina

Krūtinės angina yra būklė, kuri atsiranda, kai sumažėja kraujo tekėjimas į širdies raumenį, dėl kurio atsiranda skausmas kairėje krūtinės pusėje. Jis gali trukti nuo 5 iki 10 minučių ir spinduliuoti į ranką ar kaklą. Ši būklė dažniau pasireiškia žmonėms, turintiems aukštą kraujospūdį, rūkantiems ir turintiems aukštą cholesterolio kiekį.

Ką daryti: Svarbu pasikonsultuoti su kardiologu, kuris paskirs širdies tyrimus diagnozei patvirtinti. Paprastai krūtinės anginą galima gydyti keičiant gyvenimo būdą ir vartojant vaistus. Jei jis nėra tinkamai gydomas, jis gali sukelti rimtų komplikacijų, tokių kaip infarktas, aritmija ir net insultas.

5. Širdies uždegimas

Širdies raumens uždegimas, taip pat žinomas kaip perikarditas arba miokarditas, taip pat gali sukelti skausmą aplink širdies sritį. Paprastai šios būklės atsiranda dėl netinkamai gydomos kūno infekcijos (kuri gali būti virusinė, grybelinė ar bakterinė) komplikacijų. Kai yra uždegimas bet kurioje širdies struktūroje, be skausmo, taip pat gali pasireikšti kiti simptomai, tokie kaip nereguliarus širdies plakimas, galvos svaigimas ar dusulys. Sužinokite daugiau apie širdies ligos simptomus, kurie gali reikšti širdies problemą.

Ką daryti: Kiekvieną kartą, kai įtariate širdies sutrikimą, svarbu nedelsiant vykti į ligoninę arba apsilankyti pas kardiologą.

6. Širdies priepuolis

Širdies priepuolis arba miokardo infarktas yra nepaprastoji situacija, kuri gali kelti pavojų gyvybei. Dėl šios priežasties, jei įtariate infarktą, turite vykti tiesiai į ligoninę, kad patvirtintumėte diagnozę ir pradėtumėte tinkamą gydymą. Infarktas dažniau suserga nekontroliuojama hipertenzija, nekontroliuojamu diabetu, aukštu cholesterolio kiekiu arba nesveika gyvensena (pvz., rūkantys, mažai ar visai nesportuojantys ar antsvoris) sergantys žmonės. Pažiūrėkite, kas gali sukelti širdies priepuolį ir kaip jo išvengti. Klasikiniai širdies priepuolio simptomai yra stiprus kairiosios krūtinės dalies skausmas, jaučiamas kaip gniuždymas, rankos dilgčiojimas, dusulys, kosulys ir pakitęs sąmonės lygis. Sužinokite daugiau apie dažniausiai pasitaikančius širdies priepuolio simptomus.

Ką daryti: Jei įtariate širdies priepuolį, nedelsdami kreipkitės medicininės pagalbos telefonu 911 arba skubiai važiuokite į ligoninę. Stenkitės išlikti ramūs, kad nepablogėtų jūsų simptomai. Jei manote, kad jus ištiko širdies priepuolis ir nesate alergiškas vaistams, galite išgerti 300 mg aspirino arba 3 ASA tabletes, kad skystintumėte kraują. Jei Jums yra buvę širdies priepuolių, kardiologas galėjo rekomenduoti nitratų preparatus, kuriuos reikia vartoti kritiniais atvejais.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

JUMS TAIP PAT GALI PATIKTI