Skausmas po bamba –  7 dažniausios priežastys ir ką daryti

Skausmas po bamba – 7 dažniausios priežastys ir ką daryti

Skausmas žemiau bambos gali atsirasti dėl daugelio priežasčių. Ji dažniausiai pasireiškia moterims menstruacijų metu, gali būti jaučiama dėl mėšlungio. Tačiau skausmas žemiau bambos taip pat gali būti šlapimo infekcija, dubens uždegiminės ligos ar vidurių užkietėjimo požymis. Pacientai, sergantys dirgliosios žarnos sindromu, gali pranešti apie skausmą šioje vietoje, taip pat jis gali būti jaučiamas sergant apendicitu, kuris taip pat bus nuolatinis dešinės pusės skausmas. Pacientai, įtariantys apendicitą, turi nedelsiant vykti į ligoninę, kad būtų pradėtas gydymas ir išvengta komplikacijų. Sužinokite daugiau apie apendicito skausmą ir kaip jį atpažinti. Pastebėjus skausmą žemiau bambos, reikia kreiptis į šeimos gydytoją, gastroenterologą ar ginekologą (moterims), kad įvertintų skausmo priežastį. Patvirtinus diagnozę, galima pradėti gydymą, kuris gali apimti antibiotikus ir (arba) skausmą malšinančius vaistus.

Kas sukelia skausmą žemiau bambos?

Skausmas žemiau bambos gali būti požymis:

Šlapimo takų infekcija

Šlapimo takų infekcija, ypač šlapimo pūslės infekcija, gali sukelti skausmą žemiau bambos, taip pat sunkumą apatinėje pilvo dalyje, deginimą šlapinantis, karščiavimą ir kraują šlapime.

Ką daryti: Svarbu pasikonsultuoti su gydytoju, jei įtariate, kad galite sirgti šlapimo takų infekcija. Gydytojas gali skirti antibiotikų ir kitų priemonių, padedančių pasveikti.

Menstruacijų spazmai

Menstruacijų spazmai yra pagrindinė moterų skausmo žemiau bambos priežastis. Šis skausmas paprastai apibūdinamas kaip aštrus, nors intensyvumas gali skirtis kiekvienai moteriai. Kai kurios moterys taip pat gali pranešti apie apatinės nugaros dalies skausmą ir bendrą negalavimą.

Ką daryti: Norėdami sumažinti mėnesinių mėšlungį, moterys skausmui malšinti gali vartoti priešuždegiminius ar analgetikus, tokius kaip acetaminofenas ar ibuprofenas. Taip pat galite uždėti šiltą kompresą, kad sumažintumėte diskomfortą. Labai stiprus skausmas, pasireiškiantis karščiavimu, stipriais galvos skausmais ir pykinimu, turi būti įvertintas ginekologo, kad būtų paskirtas tinkamesnis gydymas.

Dirgliosios žarnos sindromas

Dirgliosios žarnos sindromas taip pat gali sukelti skausmą žemiau bambos, nors ši būklė taip pat gali sukelti bendrą pilvo diskomfortą. Be to, pacientai dažnai praneš apie pilvo pūtimą, pernelyg didelį dujų susidarymą ir besikeičiančius viduriavimo bei vidurių užkietėjimo periodus.

Ką daryti: Turėtumėte kreiptis į gastroenterologą, jei įtariate, kad Jums gali būti dirgliosios žarnos sindromas. Šios būklės gydymas paprastai apima vaistus, padedančius palengvinti simptomus, taip pat pakeisti mitybos įpročius. Skaitykite daugiau apie IBS dietą, kurią gali rekomenduoti jūsų gydytojas.

Kiaušidžių cistos

Kiaušidžių cistos yra dar viena dažna moterų skausmo žemiau bambos priežastis. Skausmas gali būti jaučiamas abiejose pusėse arba tik vienoje pusėje. Skausmo intensyvumas gali skirtis priklausomai nuo cistos dydžio, o kai kurioms moterims gali pasireikšti papildomi simptomai, pvz., vėluojančios mėnesinės, per didelis nuovargis ir skausmas sekso metu. Skaitykite daugiau apie kiaušidžių cistų simptomus ir užpildykite mūsų internetinį simptomų tikrintuvą, jei įtariate, kad turite tokių cistų.

Ką daryti: Kiaušidžių cistų gydymas priklauso nuo cistos savybių ir nuo to, ar ji auga. Gydytojas gali rekomenduoti tiesiog stebėti, keisti gimstamumą ar net operaciją, kad pašalintų labai dideles, simptomines cistas. Mitybos pokyčiai taip pat gali padėti palengvinti simptomus moterims, turinčioms daugybę cistų, ir pagerinti bendrą gerovę.

Dubens uždegiminė liga

Dubens uždegiminė liga yra būklė, susijusi su lytinių organų infekcijomis, kurios nėra gydomos. Mikroorganizmai lieka išilgai lytinių takų ir dauginasi, sukeldami uždegimą visame dubens regione. Šios būklės simptomai yra skausmas žemiau bambos, karščiavimas, skausmas sekso metu, skausmingas šlapinimasis ir išskyros.

Ką daryti: Pacientams rekomenduojama pasikonsultuoti su gydytoju, kad būtų galima patvirtinti dubens uždegiminę ligą ir nustatyti uždegimą sukeliančias bakterijas. Nustačius, gydytojas gali paskirti tinkamus antibiotikus, kurie gali būti geriami arba švirkščiami į raumenis.

Vidurių užkietėjimas

Skausmą žemiau bambos, susijusį su vidurių užkietėjimu, paprastai lydi diskomfortas pilve, pilvo pūtimas ir per didelis dujų susidarymas. Jei esate nėščia, skaitykite daugiau apie vidurių užkietėjimą nėštumo metu ir simptomus, kurie gali pasireikšti. Ką daryti: Tokiais atvejais reikėtų iš naujo įvertinti mitybos įpročius, kad būtų užtikrintas skaidulų suvartojimas ir vandens suvartojimas visą dieną. Peržiūrėkite vidurius laisvinančių maisto produktų, kuriuos galite įtraukti į savo mitybą, sąrašą, taip pat arbatas nuo vidurių užkietėjimo, kurias galite paruošti, kad paskatintumėte tuštinimąsi.

Apendicitas

Apendicitas yra situacija, kuri gali sukelti skausmą žemiau bambos ir paprastai pastebima apatinėje dešinėje pusėje. Šis skausmas yra ūmus ir stiprus, gali pasireikšti su tokiais simptomais kaip apetito praradimas, pykinimas ir karščiavimas. Skaitykite daugiau apie apendicito simptomus ir užpildykite mūsų internetinį simptomų tikrintuvą, jei įtariate, kad galite sirgti apendicitu.

Ką daryti: Pastebėjus apendicito požymius ir simptomus, svarbu nedelsiant vykti į ligoninę. Jei patvirtinama, gydytojas nurodys chirurginį priedėlio pašalinimą, kad būtų išvengta tolesnių komplikacijų, tokių kaip plyšimas ir generalizuota infekcija.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

JUMS TAIP PAT GALI PATIKTI