Šis tempimas padeda sumažinti padų fascitą ir kulnų skausmą

Šis tempimas padeda sumažinti padų fascitą ir kulnų skausmą

Pėdų problemos yra dažnas reiškinys, ypač turint omenyje, kad beveik 80 % dienos būname ant kojų.

Pėdos skausmas gali būti susijęs su bet kuria pėdos sritimi, įskaitant pirštus, kulnus, lankus ar padus.

Jei jaučiate pėdų skausmą – atėjote į reikiamą vietą. Šis ruožas, kurį ketinau atskleisti, gali padėti sumažinti padų fascitą, blauzdų įtvarus, Achilo skausmą, kulno skausmą ir dar daugiau!

Bet pirmiausia, kas sukelia jūsų patiriamą pėdų skausmą?

Kokie yra skirtingi pėdų skausmo tipai?

Yra daug priežasčių, kodėl galite jausti pėdos ar kulkšnies skausmą. Pirmas dalykas, kurį reikia apsvarstyti, yra jūsų skausmo vieta.

Kulno skausmas: Padų fascitas

Jei skausmas yra kulno srityje, gali būti, kad turite padų fascitą. Taip atsitinka, kai audinio juosta, jungianti kulno kaulą su kojų pirštais, užsidega ir sudirgsta. Skausmas dažniausiai būna stipriausias ryte. Jį galite pajusti ant kulno ar lanko(1✓)✓ Patikimas šaltinisPubMed CentralLabai gerbiama Nacionalinių sveikatos institutų duomenų bazėSkaityti šaltinį.

Kulkšnies skausmas: Achilo tendinitas

Achilo sausgyslės uždegimas atsiranda, kai Achilo sausgyslė yra per daug pripratusi iki traumos. Ši sausgyslė jungia blauzdos raumenis blauzdos gale su kulno kaulu. Skausmas dažniausiai prasideda kaip lengvas skausmas kojos gale arba virš kulno po bėgimo ar kitos sportinės veiklos. Taip pat gali būti jautrumas ar sustingimas, ypač ryte(2✓)✓ Patikimas šaltinisPubMed CentralLabai gerbiama Nacionalinių sveikatos institutų duomenų bazėSkaityti šaltinį.

Blauzdos skausmas: Blauzdų įtvarai

Blauzdų įtvarai dažniausiai atsiranda dėl fizinio krūvio, ypač tiems, kurie užsiima intensyvia sportine veikla arba tiems, kurie tik pradeda treniruotis. Skausmas atsiranda palei vidinę blauzdikaulio sieną, kur raumenys prisitvirtina prie kaulo. Plokščios pėdos arba neįprastai standūs lankai taip pat gali būti veiksnys, skatinantis blauzdos įtvarus(3✓)✓ Patikimas šaltinisPubMed CentralLabai gerbiama Nacionalinių sveikatos institutų duomenų bazėSkaityti šaltinį.

Kitos pėdų skausmo priežastys gali būti arba ne:

 • Užpakalinis blauzdikaulio tendinitas: dažniausia skausmo vieta yra išilgai užpakalinės blauzdikaulio sausgyslės (geltonos linijos), kuri eina išilgai pėdos ir kulkšnies nugaros bei vidinės pusės.
 • Tarsalinio tunelio sindromas: kulkšnies, pėdos ir kartais kojų pirštų skausmas, kurį sukelia kulną ir padą maitinančio nervo suspaudimas arba pažeidimas.
 • Bunions: bunionas yra skausmingas kaulinis guzas, atsirandantis vidinėje pėdos pusėje ties didžiojo piršto sąnariu.
 • Hammertoe: kojos pirštas, kurio vidurinis sąnarys yra nenormaliai sulinkęs, todėl pirštas lenkiasi žemyn, kad atrodytų kaip plaktukas.
 • Metatarsalgija: būklė, kai pėdos rutulys tampa skausmingas ir uždegimas.
 • Velėnos pirštas: sužalojimas, pažeidžiantis didžiojo piršto sąnarį. Taip atsitinka, kai per daug ar per stipriai sulenkiate didįjį pirštą.
 • Mortono neuroma: skausminga būklė, pažeidžianti pėdos rutulį, dažniausiai tarp trečiojo ir ketvirtojo pirštų.

Šiame ruože ir straipsnyje mes sutelksime dėmesį į pirmiausia aprašytas sąlygas: padų fascitą, Achilo skausmą ir blauzdų įtvarus.

Tempimas padų fascitui, Achilo skausmui malšintiir Shin Splints

Jei mankštinatės, tikėtina, kad patyrėte vieną ar daugiau iš šių dalykų:

 • Blauzdų įtvarai
 • Achilo sausgyslės uždegimas
 • Padų fascitas
 • Skyriaus sindromas (kai per didelis slėgis susidaro uždaroje kūno raumenų erdvėje – šiuo atveju blauzdose)
 • Randų audinio susikaupimas dėl anksčiau patemptų ar lūžusių kulkšnių
 • Ribotas judesių diapazonas kulkšnių srityje

Dauguma minėtų problemų kyla dėl įtemptų blauzdų raumenų, taip pat dėl ​​per didelio pėdų krūvio. Nors galite manyti, kad norint išvengti šių problemų, pakanka ištempti blauzdas prieš ir po treniruotės, tačiau dažnai taip nėra.

Tačiau toliau pateikta tempimo technika gali padėti išspręsti šias problemas (pvz., padų fascitą, kulno skausmą, Achilo skausmą, blauzdos įtvarus ir kt.), kurias sukelia įtempta, suvaržyta blauzdų fascija. Tai vienas geriausių sprendimų, kurį kada nors rasite, be to, jis yra greitas ir sutaupo jūsų laiką tiek kojos šonai.

Atlikdami šį tempimą kartą per dieną, kol problemos išsispręs, jūsų pėdos, kulnas ir kulkšnys jausis žymiai geriau.

Faktinės tempimo instrukcijos vaizdo įraše prasideda 1:35:

Kiti patarimai ir atsargumo priemonės

1. Jei esate aistringas bėgikas ar šokėjas, gali tekti pailsinti koją (bent jau tol, kol uždegimas nurims). Siūloma užtrukti apie dvi savaites, o per tą laiką patariama daug tempti (kaip parodyta aukščiau esančiame vaizdo įraše) ir apledėti pėdos bei kulno sritį. Priešuždegiminių žolelių, tokių kaip ciberžolė ir imbieras, vartojimas taip pat padės ilgainiui!

2. Užgijus kulnų ir pėdų skausmams, negrįžkite į bėgimą ar šokius. Lėtai grįžkite į savo veiklą, dirbdami tokiu tempu, kokiu anksčiau mankštinotės.

3. Įsitikinkite, kad ilsitės ir reguliariai tempiate, kad blauzdos raumenys nenukristų ir nebūtų įtempti. Taip pat įsitikinkite, kad gerai palaikote batus, kad jūsų kūnas nebūtų sužeistas. Batai basomis kojomis yra patys natūraliausi, o aš juos naudoju, kad nesusižeisčiau!

Esmė

Mūsų pėdos palaiko mūsų kūno svorį visą dieną ir veikia kaip būtini amortizatoriai mankštos metu. Todėl nesunku suprasti, kodėl mūsų pėdos yra labai jautrios traumoms.

Trys dažniausiai pasitaikantys nusiskundimai dėl pėdų ir blauzdų yra Achilo skausmas, padų fascitas ir blauzdos įtvarai. Šios problemos kyla dėl pernelyg didelio raumenų, kurie palaiko pėdas ir blauzdas, krūvio. Jei nebus tinkamai elgiamasi, skausmas gali tęstis kelis mėnesius.

Jei norite palengvinti padų fascitą ir kitas pėdos problemas, šis tempimas daro stebuklus. Kai tai daroma teisingai ir nuosekliai, galite sumažinti skausmą ir spaudimą pėdose, kulnuose ir blauzdose.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

JUMS TAIP PAT GALI PATIKTI