Septynios gudrybės stiprinti dantis ir dantenas

Septynios gudrybės stiprinti dantis ir dantenas

Mūsų burnoje yra daug elementų, kad mūsų dantys būtų geros būklės. Šių barjerų priežiūra leidžia kuo ilgiau išlaikyti sveikus dantis ir dantenas bei išvengti ligų, tokių kaip dantų ėduonis, periodontitas ir dar rimtesnių komplikacijų. Vienas iš pagrindinių apsaugos elementų slypi jų išoriniame sluoksnyje – emalyje, kuris padeda apsaugoti juos nuo dantų ėduonies. Emalio nusidėvėjimas laikui bėgant yra normalus reiškinys, tačiau yra keletas dalykų, kuriuos galime padaryti, kad šis natūralus barjeras būtų sveikas ir stiprus. Pateikiame septynias gudrybes, kaip sustiprinti dantis:

  1. Ribokite saldžių maisto produktų ir gėrimų vartojimą Jūsų burnoje esančios bakterijos maitinasi cukrumi iš maisto ir gėrimų. Vėliau jis virsta rūgštimis, kurios suminkština ir nusidėvi emalį. Gaivieji gėrimai su dirbtiniais saldikliais yra protingesnis pasirinkimas nei tie, kuriuose yra cukraus, tačiau juose taip pat yra rūgščių, kurios laikui bėgant nualins emalį.
  2. Valgykite maistą, kuris apsaugo emalį Maiste esantis kalcis neutralizuoja rūgštį burnoje, kuri sukelia dantų ėduonį. Tai taip pat padeda išlaikyti kaulus ir dantis tvirtus. Maistas, pavyzdžiui, pienas, sūris ir kiti pieno produktai, padeda apsaugoti ir sustiprinti emalį.
  3. Energingai nevalykite dantų Emalis gali nusidėvėti, jei valysite per greitai ir energingai. Patartina naudoti šepetį su minkštais šereliais maždaug 45 laipsnių kampu dantenų krašto atžvilgiu. Turėtumėte atlikti trumpus minkštus judesius pirmyn ir atgal.
  4. Naudokite fluoridą Fluoras stiprina emalį ir padeda atstatyti pirmąsias dantų ėduonies stadijas. Taip pat dantys tampa atsparesni maisto rūgštims ir bakterijoms. Rekomenduojame naudoti dantų pastą su fluoru vos išdygus pirmam dantukui, visą gyvenimą.
  5. Gydykite skrandžio rūgštingumą ir valgymo sutrikimus Dėl didelio skrandžio rūgštingumo skrandžio rūgštys išsiskiria ir patenka į burną, kur gali ardyti emalį. Pakartotinis vėmimas taip pat yra dar viena grėsmė emaliui.
  6. Būkite atsargūs su sausa burna Seilės padeda pašalinti maistą ir bakterijas, kurios gali sukelti dantų ėduonį. Jis taip pat kovoja su rūgštaus maisto poveikiu. Svarbu dažnai gerti vandenį, kad burna būtų švari ir drėgna.
  7. Venkite griežimo dantimis
  8. Dantų griežimas ar griežimas kaip įprotis, ypač nakties metu, yra žinomas kaip bruksizmas ir ilgainiui gali nusidėvėti emalį ir netgi turėti pasekmių, kurios neapsiriboja burnos sveikata.

Be šių gudrybių, kad jūsų dantys būtų stiprūs ir sveiki, būtina rūpintis dantenomis, nes jos jungiasi dantis su alveoliniu kaulu, t. jie neleidžia dantims pajudėti iš savo vietos. Kad jūsų dantenos būtų kietos ir sveikos, laikydamiesi visapusiškos burnos higienos, svarbiausia, kad nebūtų bakterinių apnašų, kurios yra pagrindinė su dantenomis susijusių ligų priežastis. Galiausiai nepamirškite reguliariai lankytis pas savo odontologą, kad jis patikrintų dantis ir aptiktų galimas problemas, tokias kaip dantų ėduonis ar įprotis griežti dantis, kol tokios problemos nepadarys didesnės žalos.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

JUMS TAIP PAT GALI PATIKTI