Ryšys tarp diabeto ir burnos sveikatos

Ryšys tarp diabeto ir burnos sveikatos

Sergantieji cukriniu diabetu, ypač 2 tipo, turi didesnę riziką susirgti dantų ėduonies ir periodonto ligomis. Periodonto liga – tai pažangiausiose stadijose esanti dantenų liga. Lėtinės periodonto ligos stadijoje žmogus gali prarasti dantis palaikančius audinius ir kaulus. Dėl to dantys atsilaisvina ir pradeda laisvai judėti. Periodonto ligos gali sukelti tokias problemas kaip skausmas kramtant, blogas kvapas iš burnos ir, svarbiausia, dantų netekimas. Dėl periodonto ligos taip pat gali būti sunku kontroliuoti gliukozės kiekį kraujyje. Tam tikri vaistai nuo diabeto taip pat gali sukelti dantų ėduonies riziką. Kiti veiksniai, tokie kaip kserostomija ir prasta priežiūra namuose, taip pat yra susiję su diabetu. Kai kuriais atvejais pacientams, sergantiems cukriniu diabetu, gali tekti atidėti dantų gydymą, kad jų gliukozės kiekis kraujyje būtų pakankamai stabilus procedūrai, tačiau geriausia prieš tai pasikonsultuoti su gydytoju, kad užtikrintumėte savo saugumą.

Dantų patarimai sergantiems diabetu

Jei sergate diabetu, yra įvairių būdų, kaip išlaikyti sveiką burną. Žemiau pateikiami keli pasiūlymai, tačiau taip pat turėtumėte kreiptis pagalbos į odontologą, kad nustatytumėte kasdienybę, kuri geriausiai tinka jūsų individualiai situacijai.

  • Stebėkite suvartojamo cukraus kiekį, nes daug cukraus turintis maistas ir gėrimai gali prisidėti prie dantų ėduonies ir periodonto ligų.
  • Valykite dantis du kartus per dieną ir naudokite siūlą kartą per dieną.
  • Du kartus per metus apsilankykite pas odontologą, kad atliktumėte įprastinius tyrimus, ir būtinai pasidalykite visa savo ligos istorija, kad jis galėtų nustatyti jums geriausią priežiūros planą.
  • Informuokite savo paslaugų teikėją, jei jūsų dantų protezai netinka taip, kaip anksčiau; tai gali būti periodonto ligos, susiformuojančios dėl diabeto, požymis.
  • Jei rūkote, pasistenkite mesti rūkyti, nes rūkymas gali pabloginti periodonto ligą.

 

Periodonto ligos ir diabetas

Ir atvirkščiai, yra įrodymų, kad periodonto liga gali padidinti 2 tipo diabeto riziką, o diabetas gali pabloginti periodonto ligą.2 Diabetui gydyti naudojami vaistai, tokie kaip metforminas ir glipizidas, gali sukelti burnos ertmės pakitimų, pvz., kserostomiją, deginimą burnoje, kandidozę, ir gali padidinti periodonto ligų ir ėduonies skaičių. Apskritai geros burnos sveikatos palaikymas gali padėti išvengti kitų sveikatos problemų atsiradimo laikui bėgant.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

JUMS TAIP PAT GALI PATIKTI