Rožinė akis naujagimiams: simptomai, priežastys ir gydymas

Rožinė akis naujagimiams: simptomai, priežastys ir gydymas

Ar ne baisu matyti, kaip mažos blizgančios jūsų kūdikio akys rausvos ir ašaroja? Tai neabejotinai priverčia tėvus suglumti pratęsti.

Pradėkime kelionę, kad atskleistume kai kurias nerimą keliančias klaidas ir kitus įsibrovėlių, dėl kurių mažylių akys tampa rausvos, ir kaip jas diagnozuoti ar gydyti. Tai infekcija, skirta bet kokio amžiaus žmonėms – nuo ​​naujagimių iki suaugusiųjų, dėl įvairių priežasčių. Tai gali būti bakterinė, virusinė, alerginė ar aplinkos, bet vėlgi, nesijaudinkite, tai nėra nieko, ko negalima gydyti.

Kas yra Pinkeye naujagimyje?

Rožinė akis, dar vadinama konjunktyvitu, yra akių paraudimas/uždegimas. Tai yra tada, kai junginė, baltoji akies dalis, tampa raudona ir ašaroja. Priežastis gali būti bakterijos, virusai ar cheminės medžiagos. Naujagimiams užsikimšę ašarų latakai taip pat yra labai dažna junginės priežastis ir turi būti gydoma pagal paskirtą medicininį režimą.

Kas sukelia rožines akis kūdikiams?

Bakterinės priežastys

Bakterija „Chlamydia trachomatis“ yra inkliuzinio konjunktyvito, kuris negydomas gali būti perduodamas iš motinos vaisiui, priežastis. Nėštumo metu verta nepastebėti makšties išskyrų ir šlapimo nudegimo, nes tai gali tapti potencialia inkliuzinio konjunktyvito priežastimi jūsų kūdikiui. Tai taip pat gali turėti įtakos žindomiems kūdikiams, o kitas dalykas, kurį žinosite, yra jūsų kūdikio akys ašarojančios, uždegusios ir patinusios. Simptomai pasireikš per savaitę ar dvi po gimimo.

Kita bakterija „Neisseria gonorrhoeae“ gali būti viena iš bakterinio konjunktyvito, dažnai vadinamo gonokokiniu konjunktyvitu, priežasčių. Šios bakterijos gali sukelti gonorėją, lytiškai plintančią ligą motinai ir gali būti lengvai perduodamos besivystančiam vaisiui nėštumo metu. Kūdikiai gali pasigauti šią bakteriją gimdami iš makšties ir iškart po jo gali pasireikšti simptomai, kurių akyse yra stora pūlių danga.

Virusinės priežastys

Herpes simplex virusas arba lūpų pūslelinė nešiojančioms moterims gali užsikrėsti kūdikiui per gimdymo kanalą, o tai sukelia HSV (Herpes simplex viruso) konjunktyvitą. Simptomai gali skirtis nuo pūslių ar bėrimo ant akies voko iki odos aplink akis patinimu ir vandeningumu.

Adenovirusas yra viena iš dažniausiai pasitaikančių rausvų akių priežasčių, atsirandančių palietus arba liečiant užterštą paviršių ir palietus jį atgal į akis. Kūdikis gali užsikrėsti, jei žmogus, užsikrėtęs šiuo virusu, kosėja ir čiaudi šalia jo. Kai adenovirusas užkrečia junginę, jis sukelia uždegimą, dėl kurio atsiranda būdingi konjunktyvito simptomai, įskaitant paraudimą, niežėjimą, ašarojimą ir išskyras iš akių.

Cheminės priežastys

Alergiją sukeliančios medžiagos gali būti viena iš dažniausių naujagimių konjunktyvito priežasčių, įskaitant ambrozijos žiedadulkes, žolę, gyvūnų pleiskanas ir dulkių erkes. Paprastai tai praeina be gydymo ne vėliau kaip per 36 valandas, kitu atveju geriau kreiptis į gydytoją dėl oftalmologinių akių lašų recepto jūsų mažyliui.

Jei naujagimiai ar kūdikiai pateks į dūmus ar užterštumą, gali lengvai pasireikšti konjunktyvito simptomai ir jie praeis savaime per kelias valandas. Geriau vengti tokio poveikio naujagimiams ir mažiems vaikams.

Rožinės akies simptomai kūdikiams:

Būdingi rožinių akių simptomai yra šie:

  • Rausvos akys / paraudimas: Sklera (balta akių dalis) ir vidinės vandens linijos gali pasirodyti raudonos ir gali rodyti konjunktyvitą.
  • Ašarojančios akys: nuolat ašarojančios akys ir pūlingos gleivinės vokuose gali būti rausvų akių simptomas.
  • Gelsvos / žalsvos išskyros: pūlingos išskyros iš akių su vandeniu, ypač pabudus po miego, yra aiškus infekcijos požymis akyse.
  • Niežtinčios akys: išskyrus įprastą naujagimių akių trynimą ir dirginimą, tai rodo infekciją ir medicininę pagalbą.
  • Patinę arba sudrėkinti akių vokai: patinusios vandens linijos su žvyneliais akių vokų kampučiuose gali būti lengvai matomos ir rodo įvairių tipų konjunktyvitą.
  • Miego ir apetito trūkumas: dėl blogos savijautos kūdikiai gali būti irzlūs, o užmigus paprastai gali sumažėti apetitas.

Kaip gydyti rožines akis kūdikiams?

Specialus rožinės akies gydymo režimas naujagimiams priklausys nuo infekcijos priežasties.

Dirginančių medžiagų/teršalų gydymas: paprastai rausvos akys nuo dirginančių medžiagų, pvz., teršalų ir dulkių, gali išnykti savaime be tinkamo gydymo. Kad išvengtumėte dirglumo, kartkartėmis gerai nuvalykite ašaras ir susikaupusias apnašas švaria šlapia servetėle. Medicininė pagalba reikalinga tik tuo atveju, jei bet kuris simptomas išlieka ilgiau.

Naujagimių konjunktyvito gydymas: Daugumoje šalių ir valstijų teikėjai kūdikiui skiria eritromicino lašus per 2–3 valandas nuo gimimo. Jei sergate gonorėja ar chlamidioze, prieš gimdymą arba ankstyvo nėštumo metu verta pasitikrinti, kad jos neperduotų kūdikiui.

Gydymas naudojant skirtingus vaistus: Antibiotikus, tokius kaip eritromicinas, taip pat antivirusiniai akių lašai, vartoja ir skiria paslaugų teikėjai. Jis skirtas tiesiogiai lašinti kūdikiams į akis kelis kartus per dieną.

Kaip kūdikių konjunktyvitas yra užkrečiamas?

Rožinė akis (konjunktyvitas), kurią sukelia bakterijos ir virusai, gali būti užkrečiama.

Bakterinis konjunktyvitas yra užkrečiamas, kai tik pradeda ryškėti simptomai, o pradėjus gydymą, jis tampa mažiau užkrečiamas.

Virusinis konjunktyvitas yra užkrečiamas tik tol, kol nepraeina besimptomių simptomų, o pasireiškus simptomams, pradeda silpnėti.

Asmuo, kuris yra atsakingas už kūdikį, dažniausiai mama, turėtų rūpintis kūdikiu, laikydamasis tinkamo atsargumo, kad neužkrėstų savo akių. Rankų dezinfekavimas izopropilo alkoholiu bus naudingas norint būti atsargiems, nes jie veiksmingai naikins mikrobus.

Kaip išvengti perdavimo?

Gera higiena: „Prevencija yra geriau nei gydymas“, – sakė Desiderius Erazmusas. Gera naujagimių higiena ir jų laikymas saugiu atstumu nuo bet kokios užterštos vietos išgelbės jus ir jūsų kūdikį nuo didelių rūpesčių ir dirglumo.

Šilto audinio suspaudimas: Kai kuriais atvejais šiltų kompresų naudojimas ant užmerktų kūdikio akių vokų gali padėti sumažinti diskomfortą ir atlaisvinti visas išsausėjusias išskyras.

Izoliavimas, jei užkrečiamas: Tais atvejais, kai konjunktyvitas gali būti labai užkrečiamas, todėl būtina imtis atsargumo priemonių, kad infekcija neplistų kitiems kūdikiams ar globėjams.

DUK apie Pink Eye kūdikiams

Ar rožinė akis yra rimta kūdikiams?

Bakterijų ar virusų sukelta rožinė akis yra rimta ir užkrečiama. Tai nėra rimta tik tuo atveju, jei priežastis yra išorinė ir aplinka, pvz., žiedadulkės ar dulkės, ir išnyks savaime.

Ar motinos pienas gali išgydyti rožines kūdikių akis?

Ne, negali. Motinos pienas neturi nieko bendra su rausvos akies ar konjunktyvito gydymu.

Kiek laiko trunka naujagimio akies išskyros?

Išskyros iš akies gali trukti priklausomai nuo konjunktyvito priežasties.

Ar normalu, kad kūdikiai serga konjunktyvitu?

Kūdikiams visiškai normalu susirgti konjunktyvitu, jei kūdikį veikia išoriniai veiksniai. pvz., dulkės ar žiedadulkės. Jei ne, o naujagimio akys yra rausvos, verta kuo greičiau kreiptis į gydytoją, kad būtų galima atitinkamai gydyti.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

JUMS TAIP PAT GALI PATIKTI