Baltos dėmės jūsų išmatose: priežastys, gydymas ir komplikacijos

Baltos dėmės jūsų išmatose: priežastys, gydymas ir komplikacijos

Ar kada nors žvilgtelėjote į savo kakas ir pastebėjote savotiškų baltų dėmių? Dar nepašalinkite to smalsumo! Tie maži balti taškeliai gali turėti nuostabių užuominų apie jūsų sveikatą ir gerovę. Įprastos išmatos atrodytų kaip pusiau kietos, vidutiniškai rudos spalvos darinys ir gali rodyti jūsų savijautą. Geltonų dėmių, stygų ar parazitų atsiradimas išmatose ar išmatose, jei jos išlieka, nėra normalu. Tai gali būti įvairių sveikatos problemų požymis. Aptarkime viską po vieną, kad geriau suprastume visas susijusias sąlygas ir jų priežastis.

Priežastys

Pateikiamos visos galimos baltų dėmių atsiradimo išmatose priežastys:

Nesuvirškintas maistas: Mes niekada negalvojame apie valgymą ir mūsų kūno virškinimą vienu metu. Na, jūsų nuostabai, ne viską, ką valgome, organizmas gali virškinti ir išmatose gali pasirodyti mažų baltų taškelių ar baltų audinių rutuliukų pavidalu. Kartais maisto produktai, tokie kaip sėklos, riešutai ir grūdai, organizme tinkamai nesuyra, o tai savo ruožtu gali pasirodyti išmatose, tačiau tai visiškai nekenksminga ir nereikalauja medicininės pagalbos. Ryžiai kartais taip pat gali pasirodyti, jei nuryjami nevirti, ir gali atrodyti nerimą keliantys.

Parazitinės infekcijos: Parazitinės infekcijos skrandyje ar bet kurioje žarnyno dalyje, pvz. kaspinuočiai arba drungnas išmatose gali atsirasti baltų audinių, panašių į žirnio dydį. Paprastai jis praeina savaime ir išnyksta, bet jei jis išlieka, geriau aptarti tai su savo sveikatos priežiūros paslaugų teikėju.

Vaistai, sukeliantys baltas dėmes išmatose: Vaistai, tokie kaip antacidiniai vaistai ir bismuto subsalicilatas, gali sukelti baltų dėmių jūsų išmatose. Priežastis taip pat gali būti papildoma priežiūra, įskaitant didelio kalcio karbonato turinčius papildus, kurie neabejotinai pasirodys kaip mažytės baltos arba geltonos dėmės išmatų paviršiuje.

Ne maisto objektai prarijus: Kartais ne maisto produktai, tokie kaip popierius, plastikiniai daiktai ar monetos, per klaidą ar tyčia praryti, gali pasirodyti tokie, kokie yra, arba kaip baltos sėklos, kaip išmatose.

Glitimo netoleravimas: Kai kurie žmonės, netoleruojantys glitimo su celiakija arba be jos, gali pakisti išmatų spalva, taip pat gali atsirasti balkšvai gelsvų dėmių išmatose.

Tulžies akmenys (kepenų ar kasos sutrikimai): Sukietėjusios tulžies nuosėdos, susidarančios tulžies pūslėje, vadinamos „tulžies akmenimis“ ir gali prasiskverbti per jūsų išmatą. Pravažiuojant jie taip pat atrodys kaip maži balti audinių rutuliukai.

Bakterinė – gleivinės infekcija: Bakterijų augimas ir gleivinės infekcija gali pasirodyti išmatose su baltomis dėmėmis ir dėmėmis, kurioms būtinai reikia medicininės pagalbos. Jei išmatose pastebėjote baltų dėmių su gleivėmis, kreipkitės į gydytoją.

Steatorėja: Dėl per didelio riebalų kiekio dietoje jūsų išmatos gali būti gelsvos, blyškios su baltomis dėmėmis. Nemalonaus kvapo išmatos su gleivėmis yra aiškus steatorėjos požymis, todėl reikia konsultacijos.

Uždegiminė žarnyno liga (IBD): Tokios būklės kaip Krono liga ar opinis kolitas gali pakenkti žarnynui, dėl to gali pasikeisti išmatų spalva, įskaitant baltas dėmeles.

Baltų dėmių išmatose simptomai:

Simptomai apima: Nemalonaus kvapo išmatos Balkšvai gelsvi į audinį panašūs rutuliukai Baltų dėmių išvaizda Balta gleivinė danga Maži parazitai, pvz., kaspinuočiai Sėklos Skaityti daugiau: Dažnos kraujo krešulių išmatose priežastys

Baltų dėmių išmatose gydymo galimybės

Baltųjų dėmių išmatose gydymo būdas priklauso nuo pagrindinės priežasties. Jei baltos dėmės atsiranda dėl nekenksmingų veiksnių, tokių kaip nesuvirškintas maistas ar tam tikri vaistai, gali prireikti jokio specialaus gydymo ir jis išnyks savaime. Tačiau jei baltos dėmės yra susijusios su pagrindine sveikatos būkle ar infekcija, gali prireikti gydymo.

Vaistai

Sąraše yra keletas vaistų, skirtų baltoms dėmėms išmatose atsirasti, atsižvelgiant į pagrindines priežastis

  1. Anthelmintiniai vaistai: Šie vaistai yra naudojami parazitinėms infekcijoms, tokioms kaip kaspinuočiai ar pinworms, gydyti. Pavyzdžiui, mebendazolas ir albendazolas.
  2. Antacidiniai vaistai: Jei taškuotų išmatų priežastis yra nesuvirškintas maistas, dažniausiai skiriami tokie vaistai kaip aliuminio hidroksidas arba kalcio karbonatas.
  3. Antibiotikai: Tais atvejais, kai baltos dėmės atsiranda dėl per didelio bakterijų augimo ar infekcijos, joms gydyti skiriami antibiotikai.
  4. Priešuždegiminiai vaistai: Ligoms, tokioms kaip uždegiminė žarnyno liga (IBD), skiriami priešuždegiminiai vaistai, pavyzdžiui, kortikosteroidai ir imunosupresantai.
  5. Skausmą malšinantys vaistai: Esant tulžies pūslės akmenligei matomumui išmatose ar išmatų skausmui malšinti, skiriami tik diskomfortui malšinti vaistai.

Skaityti daugiau: Geriausi antibiotikai divertikulitui gydyti

Rizikos veiksniai/komplikacijos

Svarbu pabrėžti, kad vaistus turėtų skirti kvalifikuotas sveikatos priežiūros specialistas, tinkamai įvertinęs ir diagnozavęs, kad būtų išvengta komplikacijų. Savarankiškas gydymas vien dėl baltų dėmių atsiradimo išmatose nepatartina. Tai gali nepašalinti pagrindinės priežasties ir gali sukelti įvairių komplikacijų. Jei ant išmatų atsiranda kokių nors susijusių simptomų, tokių kaip baltos dėmės ar dėmės, verta kreiptis į gydytoją ir nustatyti tinkamą diagnozę.

Ar galima išvengti baltų dėmių atsiradimo išmatose?

Ne. Jų negalima visiškai išvengti. Gali būti, kad laikotės geriausios dietos ir vis tiek pastebite baltų dėmių savo išmatose. Kai kurie yra nekenksmingi, o kai kurie yra ligų požymiai. Jei kuris nors iš susijusių simptomų išlieka šiek tiek ilgiau, pravartu žinoti tikrąją priežastį, kodėl jų reikia vengti ir išgydyti.

DUK apie baltas dėmeles kaktoje

Ar reikia ištirti baltas dėmes išmatose?

Taip, esant nuolatiniams simptomams, gydytojas gali paprašyti paimti mėginį ir paimti jį diagnostiniam tyrimui bei tinkamam tyrimui, kad padarytų diagnostinę išvadą.

Kodėl mano išmatose yra neaiškių dalykų?

Priežasčių gali būti daug. Tai gali būti nekenksmingų būklių požymis, pavyzdžiui, nevirškinimas prarijus arba kenksmingos sąlygos, pvz., Bakterijos ar gleivinės infekcija.

Kaip atrodo išmatos sergant divertikulitu?

Išskyros iš akies gali trukti. Divertikulitu sergantis kakas gali pasirodyti nenormalus, dažnai būna gleivių ar kraujo, ir gali būti kaspinėlio arba pieštuko plonumo, atsižvelgiant į konjunktyvito priežastį.

Kokios spalvos jūsų išmatos sergant IBS?

Jis gali skirtis, bet paprastai yra rudas.

Kodėl šluostydamas buferį atsiranda į želė panašios gleivės?

Tai gali būti apatinės GIT uždegimo ar infekcijos požymis. Geriau pasitikrinti.

Kaip atrodo jūsų išmatos sergant pankreatitu?

Sergant pankreatitu, jūsų išmatos gali būti blyškios arba pilkos spalvos, nes kasoje nėra tulžies.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

JUMS TAIP PAT GALI PATIKTI