Bet kokių vaistų vartojimas nėštumo metu nėra paprastas dalykas, nes tai daroma labai atsargiai, akivaizdu, kad nenorime turėti įtakos nei sau, nei kūdikiui (vaisiui). Būdamos atsargios, nėščios moterys dažnai pykina, vargina rėmenį ir, svarbiausia, diskomfortą skrandyje. Nereceptiniai vaistai, tokie kaip bismuto subsalicilatas arba „rožinė medžiaga“, vadinama Pepto-Bismol, gali būti lengvai vartojami vaistai, tačiau kliniškai neįrodyta, kad jie yra saugūs. Supainioti? Pasinerkime į išsamias žinias apie Pepto-Bismol vartojimą nėštumo metu.
Ar Pepto-Bismol saugu vartoti nėštumo metu?
Vieno žodžio atsakymas į klausimą yra „Ne“. nes kai susiduriame su neaišku klinikinių tyrimų atsakymu, pasirenkame saugesnį variantą. Kas yra „geriau vengti, nei susižaloti ar paveikti savo kūdikį“. Pati pagrindinė ir dažna priežastis, kodėl negalima naudoti bismuto subsalicilato, yra salicilato, esančio Pepto-Bismol formulėje, kuris yra „antikoaguliantas“ arba kraują skystinantis agentas, panašus į aspiriną. Pagrindinis Pepto-Bismol poveikis yra tas, kad jis paveikia skrandžio gleivinę, jei vartojamas nuolat, ir sukelia vidinį kraujavimą, jei jis vartojamas trečiąjį trimestrą (netoli gimdymo). Jūsų kasdienė mityba taip pat turi didelį poveikį vaistams, nesvarbu, ar jie yra nereceptiniai, ar receptiniai. Salicilatai gali sukelti šalutinį poveikį, jei jie nuolat vartojami tuščiu skrandžiu arba nevalgius.
Ar saugu vartoti Pepto-Bismol maitinant krūtimi?
Po nėštumo eros. Žindymo metu vartoti pepto bismolį nėra saugu, nes nėra pakankamai klinikinių įrodymų, patvirtinančių jo vartojimo mintį, ir tai nedaro jokios įtakos kūdikiui. Vėlgi, bus naudinga rinktis saugesnius variantus. Galbūt 9 mėnesių laikotarpį būtume įveikę saugiai, bet vis tiek nesaugu vartoti jokių vaistų be konsultacijos. Jei netyčia paėmėte Bismol ir po to perskaitėte straipsnį, kuo greičiau susisiekite su gydytoju arba savo sveikatos priežiūros specialistu.
Ar galima vartoti Pepto kramtomąjį preparatą nėštumo metu?
Pepto-Bismol galite vartoti bet kokia dozavimo forma, nesvarbu, ar tai yra kramtomosios tabletės arba minkštos želatinos tabletės, kurias lengva nuryti. Jam vis dar trūksta pakankamai įrodymų, patvirtinančių jo receptą ar naudojimą. Priežastis, kodėl mes neturime pakankamai įrodymų, yra ta, kad nėščią moterį sunku arba beveik neįmanoma įtraukti į pepto bismolio klinikinius tyrimus. Geriau rinktis alternatyvas, kurios yra prieinamos esant tokioms sąlygoms kaip diskomfortas skrandyje ar viduriavimas, įskaitant loperamidą (Imodium), arba natūralias priemones, įskaitant imbiero arba pipirmėčių arbatą nuo skrandžio problemų.
Ką galima gerti nuo skrandžio sutrikimo nėštumo metu?
Skrandžio sutrikimas apima mėšlungį, nereguliarų skausmą ar viduriavimą. Jūsų sveikatos priežiūros paslaugų teikėjas gali paprašyti jūsų laikytis BRAT dietos (bananų, ryžių, obuolių padažo, skrebučio ar arbatos) dėl skrandžio sutrikimų nėštumo metu. Dažniausiai kaip alternatyva Pepto Bismol skiriamos natūralios priemonės.
Pepto Bismol alternatyvos
Natūralios priemonės yra pipirmėčių ar imbiero arbata, kuri ne tik palengvina skrandžio sutrikimus, bet ir pajusite gaivumo jausmą. Dėl viduriavimo: Loperamido (Imodium) receptas labai padeda nėštumo metu. Dėl skrandžio nudegimo ar rūgšties refliukso: vaistai, tokie kaip omeprazolas, famotidinas ar cimetidinas, bus skiriami dozėmis, atsižvelgiant į jūsų amžių, svorį ir gydymo istoriją. Dietos pakeitimas ir padalijimas į kelis valgymus per dieną taip pat labai padeda sumažinti nėščių moterų rytinį pykinimą, pykinimą ir vėmimą.
Pasikalbėkite su savo gydytoju
Galite gauti paprastą receptą iš mūsų gydytojų, atsižvelgdami į savo amžių, svorį ir ligos istoriją. Pradėkime ir gaukime profesionalias konsultacijas internetu naudodami mūsų programėlę ir svetainę vienu spustelėjimu.
DUK apie Pepto-Bismol vartojimą
Ką galima gerti nuo pykinimo nėštumo metu?
Su nėštumu susijusį pykinimą galima gydyti tokiais vaistais kaip dimenhidrinatas (formulė) ir difenhidraminas, nes juos paprastai skiria sveikatos priežiūros paslaugų teikėjai ir jie yra saugūs. Nors pykinimas ir vėmimas nėštumo metu laikomi įprastais simptomais, jie gydomi imbiero arba pipirmėčių arbata.
Ar bismuto subsalicilatas gali sukelti persileidimą?
Dėl medicininių įrodymų trūkumo neaišku, ar jis gali sukelti persileidimą, tačiau trečiąjį trimestrą gali sukelti vidinį kraujavimą. Geriau vengti salicilatų, kad nėštumas būtų saugus ir sumažėtų komplikacijų.
Ar Pepto-Bismol prasiskverbia per placentą?
Tyrimai parodė, kad jis gali prasiskverbti per placentą ir pakenkti kūdikiams, tačiau nėra pakankamai klinikinių tyrimų, kurie tai įrodytų. Saugu nenaudoti salicilatų kaip aspirino ir visiškai jų vengti, ypač trečiąjį trimestrą, kad būtų saugesnė.
Kas atsitiks, jei netyčia pavartosiu Pepto nėštumo metu?
Geriau kuo greičiau pasikonsultuoti su savo sveikatos priežiūros paslaugų teikėju, kad gautumėte medicininę konsultaciją, nes tai gali sukelti įvairius padarinius, pvz., vidinį kraujavimą ir skrandžio skausmą. Vienu spustelėjimu užsisakykite greitos konsultacijos internetu laiką.