ORLISTATAS

ORLISTATAS

Orlistatas yra vaistas, vartojamas antsvoriui ar nutukimui gydyti. Orlistatas veikia slopindamas fermentus, kurie virškina riebalus, todėl suvalgyti riebalai nėra virškinami ir nepatenka į organizmą.

Orlistatas vartojamas tik kaip gydytojo rekomenduojamas receptinis vaistas. Svorio metimo programos turi būti palaikomos reguliariai mankštinantis ir vartojant sveiką, neriebų maistą, nes šie vaistai tik trečdaliu suvartoto maisto porcijos neutralizuoja riebalų pasisavinimą.

Prekių ženklai: Slimax, Obeslim, Xenical

Apie Orlistatas

Grupė Vaistai nuo nutukimo
Kategorija Receptiniai vaistai
Pranašumai Riebalų pasisavinimo mažinimas
Vartoja Suaugęs
Nėštumo ir maitinimo krūtimi kategorijos X kategorija: Tyrimai su eksperimentiniais gyvūnais ir žmonėmis parodė vaisiaus sutrikimus arba pavojų vaisiui. Šios kategorijos vaistai yra kontraindikuotini moterims, kurios yra arba gali pastoti. Dar nežinoma, ar orlistatas gali patekti į motinos pieną, ar ne. Tačiau maitinančioms motinoms patariama nevartoti šio vaisto.
Vaisto forma Kapsulė

Įspėjimas:

 • Orlistatą turėtų vartoti tik suaugę nutukę žmonės (18 metų ir vyresni).
 • Pasakykite gydytojui, jei sergate tulžies latakų sutrikimais, sutrikusia maisto absorbcija, diabetu ir inkstų funkcijos sutrikimu.
 • Venkite vartoti šį vaistą, jei nevalgėte maisto be riebalų. Tuo labiau, jei nevalgėte jokio maisto. Šis vaistas reaguoja tik į maistą, kuriame yra riebalų.
 • Orlistatas gali trikdyti daugelio vaistų (ypač kontraceptinių) veikimą ir slopina vitaminų A, D, E ir K pasisavinimą, jei jie vartojami kartu. Todėl, jei ketinate vartoti Orlistat kartu su kitais vaistais ar papildais, pirmiausia turite pasitarti su gydytoju.
 • Jei pavartojus Orlistat pasireiškė alerginė reakcija arba perdozuota, nedelsdami kreipkitės į gydytoją.

Orlistato dozė

Turėkite omenyje, kad orlistatą galima vartoti tik gydytojo nurodymu ir nutukusiems 18 metų ir vyresniems žmonėms.

Prieš vartojant orlistatą, patartina išmatuoti savo kūno masės indeksą (KMI). Orlistatas rekomenduojamas tik nutukusiems žmonėms, kurių KMI yra 27 kg/m² ar daugiau.

Apskaičiuojant KMI naudojama formulė yra kūno svoris kilogramais, padalytas iš kūno ūgio metrais kvadratu (m²). Pavyzdžiui, jei žmogaus kūno svoris yra 66 kilogramai, o jo ūgis – 1,65 metro, tada skaičiuojama 66 / (1,65 x 1,65) = 24,24 kg / m². Jei vis dar nesuprantate, kaip apskaičiuoti KMI, kreipkitės į gydytoją.

Nutukusiems žmonėms, kurių KMI yra 27 kg/m² ir daugiau, vaisto dozė skiriama 60–120 mg 3 kartus per dieną, kiekvieno valgio metu. Dozavimas bus nutrauktas, jei nutukusio paciento kūno svoris sumažėjo 5 procentais per 12 savaičių po vaisto vartojimo.

Vartokite Orlistatą teisingai

Vartodami orlistatą, laikykitės gydytojo nurodymų ir perskaitykite informaciją, esančią ant vaisto pakuotės.

Orlistato kapsules reikia gerti užgeriant vandeniu valgant arba ne vėliau kaip per 1 valandą po valgio. Nepaisykite vaisto, jei nevartojote maisto ar maisto produktų, kuriuose yra riebalų. Orlistatas veikia tik tuo atveju, jei į organizmą patenka riebalų su maistu.

Įsitikinkite, kad nuo vienos dozės iki kitos yra pakankamai laiko. Jei pamiršote išgerti vaisto, nekreipkite į tai dėmesio ir kitą valgį vartokite įprastu būdu. Nedvigubinkite orlistato dozės kito valgio metu, kad pakeistumėte praleistą dozę.

Pagrindinis nutukimo gydymo būdas yra gyvenimo būdo pakeitimas siekiant sveikesnio. Rekomenduojama valgyti maistą, kuriame nėra perteklinių kalorijų, mažinti riebalų vartojimą ir maistą, kuriame gausu skaidulų, reguliariai mankštintis.

Orlistatą laikykite vėsioje, sausoje vietoje, venkite tiesioginių saulės spindulių ir laikykite vaikams nepasiekiamoje vietoje.

Vaistų sąveika

Toliau pateikiamos sąveikos, kurios gali atsirasti vartojant Orlistat kartu su kitais vaistais:

 • Padidinkite hipoglikemijos riziką, jei vartojama kartu su vaistais nuo diabeto.
 • Mažina levotiroksino, vitaminų A, D, E, K, joduotos druskos ir beta karotino pasisavinimą.
 • Sumažinti amiodarono ir ciklosporino kiekį kraujyje.
 • Sumažinti vaistų nuo epilepsijos (lamotrigino arba valproato rūgšties), antidepresantų, antipsichozinių vaistų ir antivirusinių vaistų veiksmingumą.
 • Vartojant kartu su varfarinu, padidėja kraujavimo rizika.
 • Kontraceptinių tablečių veiksmingumo mažinimas.

Atpažinkite Orlistato šalutinį poveikį ir pavojus

Šalutinis poveikis, kuris gali atsirasti pavartojus Orlistat, yra:

 • Galvos skausmas
 • Nerimas
 • Menstruacinis ciklas nutrūksta
 • Diskomfortas pilvo apačioje
 • Padidėjęs tuštinimosi dažnis ir sunkumas jį sulaikyti.
 • Riebi išmatų tekstūra
 • Gerklės infekcija
 • Plaučių infekcija

Nustokite vartoti vaistą ir nedelsdami kreipkitės į gydytoją, jei orlistatas sukelia rimtų alerginių reakcijų, patinimą po odos sluoksniu (angioneurozinė edema), vitaminų A, D, E, K trūkumą ir kepenų funkcijos sutrikimų simptomus, tokius kaip sumažėjęs apetitas, gelta, niežulys, niežulys. , tamsus šlapimas, blyškios išmatos arba skausmas dešinėje viršutinėje pilvo dalyje.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

JUMS TAIP PAT GALI PATIKTI