OKSIKODONAS

OKSIKODONAS

Oksikodonas yra skausmą malšinantis vaistas, priklausantis analgetikų opioidinių vaistų grupei. Šio tipo vaistai vartojami vidutinio ar sunkaus sunkumo skausmui malšinti. Paprastai oksikodonas naudojamas skausmui, atsirandančiam po operacijos, gydyti arba vėžio sukeltam skausmui malšinti. Šis vaistas veikia nervų sistemą ir smegenis, pakeisdamas organizmo reakciją į skausmo pojūčius.

Šis vaistas tiekiamas tabletėmis, kapsulėmis ir injekcijomis. Paprastai gydytojas paskirs oksikodoną kartu su kitais vaistais, tokiais kaip naloksonas. Naloksonas padeda sumažinti vieną iš šalutinių poveikių, kuriuos gali sukelti oksikodonas, ty vidurių užkietėjimą.

Apie oksikodoną

Grupė Analgetikai opioidai
Kategorija Receptiniai vaistai
Pranašumai Vidutinio ar stipraus skausmo mažinimas
Vartoja Suaugęs (vaikai klausia gydytojo)
Vaisto forma Tabletės, kapsulės ir injekciniai vaistai

Įspėjimas:

  • Nėščioms ar maitinančioms krūtimi oksikodono nerekomenduojama vartoti. Prieš pradėdami vartoti šį vaistą, pasitarkite su gydytoju.
  • Jei vartojate kitus vaistus, turite informuoti savo gydytoją, kad išvengtumėte vaistų sąveikos.
  • Tiems iš jūsų, kurie serga astma ar kitais kvėpavimo sutrikimais, taip pat skrandžio ar žarnyno sutrikimais, šio vaisto vartoti nerekomenduojama.
  • Būkite atsargūs vartodami oksikodoną, jei turite širdies, kepenų ar inkstų problemų ir turite priklausomybę nuo alkoholio.
  • Taip pat turite būti atsargūs, jei turite kvėpavimo problemų, tokių kaip astma ar lėtinė obstrukcinė plaučių liga (LOPL), ir žemas kraujospūdis.
  • Pasakykite gydytojui, jei esate alergiškas vaistui, patyrėte galvos traumą ir sutriko kasos, skydliaukės ir antinksčių veikla.
  • Oksikodonas gali sukelti mieguistumą ir galvos svaigimą. Pavartoję šį vaistą, nevairuokite ir nevaldykite mechanizmų.

Oksikodono dozė

Pradinio gydymo metu gydytojas gali skirti gerti oksikodoną 4-6 kartus per dieną (kiekvieną 5 mg), ne daugiau kaip 400 mg per parą. Jei reikia, dozę galima padidinti.

Gydymui intravenine injekcija gydytojas paskirs 1-10 mg dozę, injekcijos trukmę 1-2 minutes. Injekciją galima pakartotinai su mažiausiai 4 valandų pertrauka. Jei gydymas atliekamas į veną, gydytojas skirs 2 mg dozę per valandą ir, jei reikia, dozę gali padidinti.

Šie vaistai yra stiprūs narkotikai ir gali sukelti priklausomybę nuo narkotikų. Todėl būtinai vartokite vaistus taip, kaip nurodė gydytojas, neviršydami ir nemažindami dozės.

Teisingai naudokite oksikodoną

Įsitikinkite, kad suprantate oksikodono vartojimą pagal taisykles, įskaitant kitus vaistus, kurie gali būti arba negali būti naudojami vienu metu. Nevartokite šio vaisto viršijančios dozės arba ilgiau nei nurodė gydytojas, nes tai gali turėti mirtinų pasekmių. Dar vienas dalykas: nesidalykite šiuo vaistu su kitais, nepaisant to, kad turite tą patį atvejį, išskyrus gydytojo patarimą. Jei pamiršote pavartoti šio vaisto, nekartokite šio vaisto vienu metu.

Atpažinkite oksikodono šalutinį poveikį ir pavojus

Pavartojus šį vaistą, gali pasireikšti šalutinis poveikis, pvz., pykinimas, vėmimas, vidurių užkietėjimas, galvos svaigimas ar mieguistumas. Padidinus šio vaisto dozę, gali padidėti kvėpavimo pasunkėjimo ir kai kurių kitų retai pasitaikančių šalutinių poveikių rizika. Paprastai šie šalutiniai poveikiai sumažės gydant. Bet jei jūsų būklė pablogėja, kuo greičiau kreipkitės į gydytoją.

Ypač nėščioms moterims šis vaistas gali būti vartojamas tik tuo atveju, jei jo tikrai reikia, laikantis gydytojo nurodymų. Kadangi šio vaisto vartojimas pirmuosius du nėštumo mėnesius gali padidinti kūdikių anomalijų riziką. Pavyzdžiui, kūdikis yra priklausomas nuo narkotikų, todėl po gimimo jis turi būti papildomai gydomas. Pasakykite gydytojui, jei pastebėjote nenormalių naujagimių simptomų. Norėdami sumažinti šią riziką, gydytojai nėščiosioms paprastai skirs mažiausią dozę.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

JUMS TAIP PAT GALI PATIKTI