Oseltamiviras

Oseltamiviras

Oseltamiviras yra vaistas, vartojamas A tipo gripo (pvz., paukščių gripo) arba B tipo gripo infekcijai gydyti. Simptomai, tokie kaip kosulys, nosies užgulimas, gerklės skausmas, karščiavimas, silpnumas, gali išnykti greičiau arba sumažėti 1-2 dienomis vartojant šį vaistą. Oseltamiviras taip pat vartojamas siekiant apsisaugoti nuo gripo pacientams, kurie neseniai buvo užsikrėtę gripo virusu, sergantiesiems arba aplinka, kuri yra užsikrėtusi šiuo virusu.

Oseltamiviras priklauso antivirusiniam vaistui, kuris slopina viruso aktyvumą. Kaip ir kiti antivirusiniai vaistai, oseltamiviras nėra veiksmingas bakterijų sukeltų infekcijų prevencijai.

Prekės ženklas: Oseltamiviras, Tamiflu

Apie Oseltamivirą

Grupė Antivirusas
Kategorija Receptiniai vaistai
Pranašumai Palengvina gripo simptomus
Vartoja Vaikai suaugusiems
Nėštumo ir maitinimo krūtimi kategorijos C kategorija: tyrimai su gyvūnais parodė šalutinį poveikį vaisiui, tačiau kontroliuojamų tyrimų su nėščiosiomis nėra. Vaistas turėtų būti vartojamas tik tuo atveju, jei laukiamos naudos dydis viršija pavojų vaisiui.

Yra žinoma, kad oseltamiviras šiek tiek absorbuojamas į motinos pieną. Žindančioms motinoms, prieš vartojant šį vaistą, rekomenduojama pasitarti su gydytoju.

Figūra Kapsulė

Įspėjimas:

 • Oseltamiviras nėra vaistas, pakeičiantis gripo vakciną. Skiepai nuo gripo yra labai pageidautina kaip pagrindinė profilaktika nuo gripo.
 • Būkite atsargūs prieš pradėdami vartoti oseltamivirą, jei sergate širdies liga, kepenų liga, sutrikusia inkstų veikla, kvėpavimo sutrikimais, lėtinėmis plaučių ligomis, būklėmis, sukeliančiomis smegenų patinimą arba sutrikimus, imuninės sistemos sutrikimų, cukraus apykaitos sutrikimų (genetinių sutrikimų). , Steveno-Džonsono sindromo ar tiesiog pasiskiepyti nuo nosies gripo greičiau nei per dvi savaites.
 • Pasakykite gydytojui, jei vartojate kitus vaistus, įskaitant vaistažoles ar papildus, kurie, jūsų manymu, gali sukelti nepageidaujamą vaistų sąveiką.
 • Jei pasireiškia alerginė reakcija arba perdozavimas, nedelsdami kreipkitės į gydytoją.

Oseltamiviro dozė

Būklė Dozė
A ir B tipo gripo virusų prevencija Suaugęs: 75 mg vieną kartą per parą mažiausiai dešimt dienų. Pradėti vartoti per 2 dienas nuo pirmojo patekimo į gripo virusu užkrėstą aplinką. Vaistai gali būti skiriami iki 6 savaičių.
0-1 mėnesio kūdikiai: 2 mg/kg kūno svorio
1-3 mėnesių kūdikiai: 2,5 mg / kg
3-12 mėnesių kūdikiai: 3 mg/kg kūno svorio
Kūdikiai, vyresni nei 1 metų, kūno svoris < 15 kg: 30 mg
Kūdikiai nuo 1 metų, kūno svoris 15-23 kg: 45 mg
Kūdikiai nuo 1 metų, kūno svoris 23-40 kg: 60 mg
Vyresniems nei 1 metų kūdikiams, sveriantiems > 60 kg: 75 mg

Kaip vartoti vaikams taip pat, kaip ir suaugusiems.

Sergantiems A ir B gripu Suaugęs: 75 mg du kartus per dieną penkias dienas. Vaistas suvartotas per 2 dienas nuo simptomų atsiradimo.
0-1 mėnesio kūdikiai: 2 mg/kg kūno svorio
1-3 mėnesių kūdikiai: 2,5 mg / kg
3-12 mėnesių kūdikiai: 3 mg/kg kūno svorio
Kūdikiai, vyresni nei 1 metų, kūno svoris < 15 kg: 30 mg
Kūdikiai nuo 1 metų, kūno svoris 15-23 kg: 45 mg
Kūdikiai nuo 1 metų, kūno svoris 23-40 kg: 60 mg
Vyresniems nei 1 metų kūdikiams, sveriantiems > 60 kg: 75 mg

Kaip vartoti vaikams taip pat, kaip ir suaugusiems.

Teisingas oseltamiviro vartojimas

Prieš pradėdami vartoti oseltamivirą, perskaitykite instrukcijas ant pakuotės ir laikykitės gydytojo patarimų. Nedidinkite arba nemažinkite vaisto dozių be gydytojo leidimo.

Norint sumažinti rėmens riziką po vaisto vartojimo, oseltamivirą galima vartoti valgant. Šis vaistas veiks veiksmingai, jei bus vartojamas per dvi dienas po kontakto su gripo virusu.

Pacientams, kuriems sunku nuryti visas kapsules, kapsulę galima atidaryti per dvi dalis. Kapsulės turinį sumaišykite su saldžiais maisto produktais, tokiais kaip pyragaičiai, šokolado sirupas arba javos cukraus sultys. Prieš vartojimą mišinį tolygiai išmaišykite.

Stenkitės vartoti oseltamivirą kiekvieną dieną tuo pačiu metu, kad gautumėte maksimalų gydymą. Pacientams, pamiršusiems išgerti oseltamivirą, patariama tai padaryti iš karto, kai tik prisimins, jei pertrauka pagal kitą grafiką nėra per arti. Kai jis bus arti, nekreipkite dėmesio į tai ir nedvigubinkite dozės.

Vaistų sąveika

Venkite vartoti oseltamivirą kartu su gripo vakcina. Vartojant abu kartu, gali būti slopinamas gripo vakcinos veikimas. Nustojus vartoti oseltamivirą, prieš skiepijant nuo gripo, duokite mažiausiai dviejų dienų pertrauką.

Pasitarkite su gydytoju, jei vartojate oseltamivirą kartu su šiais vaistais, kurie gali sukelti nepageidaujamą vaistų sąveiką:

 • Amoksicilinas – mažina abiejų vaistų poveikį.
 • Probenecidas – padidina oseltamiviro koncentraciją kraujyje.

Pripažinkite oseltamiviro šalutinį poveikį ir pavojus

Be teikiamos naudos, kiekvienas vaistas turi ir šalutinį poveikį jį vartojantiems ar vartojantiems žmonėms. Kai kurie šalutiniai poveikiai, kurie gali atsirasti pavartojus oseltamiviro, yra šie:

 • Blogai jaustis
 • Kosulys ir nosies užgulimas (ypač vaikams)
 • Pilvo skausmas
 • Viduriavimas
 • Pykinimas ir vėmimas
 • Sunku užmigti.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

JUMS TAIP PAT GALI PATIKTI