Naujausios išvados gali paaiškinti ryšį tarp vėžio rizikos ir netinkamos mitybos bei kitų įprastų ligų, kurias sukelia netinkamo maisto valgymas.
Tyrimo, kuriam vadovavo profesorius Ashok Venkitaraman ir Singapūro nacionalinio universiteto mokslininkai, rezultatai gali padėti tobulinti vėžio prevencijos strategijas skatinant sveiką senėjimą.
Profesorius Venkitaramanas, CSI Singapūro direktorius, sakė: „Vėžį sukelia sąveika tarp mūsų genų ir aplinkos veiksnių, tokių kaip dieta, pratimai ir tarša.
„Kaip tokie aplinkos veiksniai padidina vėžio riziką, dar nėra labai aišku, tačiau labai svarbu suprasti ryšį, jei norime imtis prevencinių priemonių, padedančių ilgiau išlikti sveikiems.
Pirmiausia buvo tiriamos pacientės, turinčios didelę riziką susirgti krūties ar kiaušidžių vėžiu dėl paveldimos klaidingos BRCA2 kopijos. Tyrėjai išsiaiškino, kad jų ląstelės buvo jautrios metilglioksaliui – cheminei medžiagai, kuri susidaro, kai ląstelės sukuria energiją skaidydamos gliukozę. Jie padarė išvadą, kad metilglioksalis gali sukelti ankstyvus įspėjamuosius vėžio požymius, sukeldamas DNR gedimus.
Prof. Venkitaraman paaiškino: „Mūsų tyrimai rodo, kad pacientams, kurių metilglioksalio kiekis yra didelis, gali būti didesnė vėžio rizika. Metilglioksalį galima lengvai aptikti atliekant HbA1C kraujo tyrimą, kuris gali būti naudojamas kaip žymuo. Be to, didelis metilglioksalio kiekis paprastai gali būti kontroliuojamas vaistais ir tinkama mityba, sukuriant galimybes imtis aktyvių priemonių prieš vėžio atsiradimą.
Tyrimo metu nustatyta, kad panašūs įspėjamieji ženklai, rodantys didelę riziką susirgti vėžiu, gali atsirasti žmonėms, kurie nepaveldėjo klaidingos BRCA2 kopijos, tačiau dėl būklių, susijusių su nutukimu ar netinkama mityba, pavyzdžiui, diabetu, patiria didesnį nei įprastai metilglioksalio kiekį.
Pirmasis tyrimo autorius, daktaras Li Ren Kongas, pridūrė: „Pradėjome tyrimą, siekdami išsiaiškinti, kokie veiksniai padidina riziką susirgti vėžiu sergančiose šeimose, tačiau galiausiai atradome gilesnį mechanizmą, susiejantį esminį energijos suvartojimo kelią su vėžio vystymusi.
„Šios išvados padidina supratimą apie dietos ir svorio kontrolės poveikį vėžio rizikos valdymui.”
Grupės išvados, kad kai kuriuos vėžio prevencijos genus gali laikinai inaktyvuoti metilglioksalis, rodo, kad nuolatinė prasta mityba arba nekontroliuojamas diabetas gali padidinti vėžio riziką.
Grupė siekia tęsti tyrimus, kad ištirtų naujus mechanizmus, kuriais grindžiamas tyrime nustatytas ryšys, kad būtų sukurtas patobulintas požiūris į vėžio ar vėžio prevenciją arba atidėjimą, ir įvertinti, ar medžiagų apykaitos sutrikimai turi įtakos vėžio išsivystymo rizikai Singapūre ir kitose Azijos šalyse. .