Kai kurie darbai gali padidinti tikimybę susirgti demencija

Kai kurie darbai gali padidinti tikimybę susirgti demencija

Dėl to, ką užsiimate pragyvenimui, galite susirgti demencija.

Remiantis tyrimu, paskelbtu 2011 m. Neurologija.

„Dauguma įprastų darbų mūsų imtyje buvo namų tvarkytojai, saugotojai, statybininkai ir pašto vežėjai“, – CNN sakė pagrindinė autorė dr. Trine Edwin, Norvegijos Oslo universiteto ligoninės tyrėja.

Išparduotuvė pranešė, kad tiems, kurie dirbo mažai keičiantį darbą, rizika susirgti lengvu pažinimo sutrikimu buvo 66% didesnė. Po 70 metų jiems buvo 37% didesnė demencijos rizika.

Ir atvirkščiai, dirbant tokį darbą, kuriam reikėjo būti „kognityviai aktyviam“, kaip pasakojo Edvinas Globėjas, gali sumažinti riziką susirgti demencija.

Demencija yra bendras terminas, apibūdinantis „sumažėjusį gebėjimą prisiminti, mąstyti ar priimti sprendimus, trukdančius atlikti kasdienę veiklą“, – teigia Ligų kontrolės centrai, kurie nurodo, kad demencija nėra „normalaus senėjimo“ dalis.

Atrodo, kad švietimas vaidina svarbų vaidmenį, sakė Edvinas Globėjasnes tie, kurie turi aukštesnį išsilavinimą, mažiau linkę susirgti demencija, nes jie dirbo labiau psichiškai stimuliuojančius darbus.

Mokytojų ir universitetų dėstytojų profesijos buvo vertinamos kaip labiausiai psichiškai stimuliuojančios, rašoma leidinyje.

„Tai reiškia, kad išsilavinimas yra labai svarbus, bet taip pat tai, ką tu darai po to: tai, kaip tu naudoji savo smegenis dirbdamas. Būdami kognityviai aktyvūs, jūs kuriate savo pažintinį rezervą darbe“, – sakė Edvinas.

Tačiau ji perspėjo, kad jūsų išsilavinimo lygis automatiškai nereiškia, kad susirgsite demencija, nors jų tyrimas parodė, kad lankymas koledže sumažino jūsų pasikartojančio darbo riziką 60%, praneša CNN.

„Tai nereiškia, kad esi pasmerktas ar ne“, – sakė Edvinas Globėjas. „Mes galime suteikti žmonėms galių jų vėlesnei pažinimo sveikatai, ugdydami ir atlikdami užduotis, kurios skatina pažinti.”

„Mūsų rezultatai rodo, kad verta turėti profesiją, reikalaujančią sudėtingesnio mąstymo, kaip būdą išlaikyti atmintį ir mąstymą senatvėje“, – CNN sakė Edvinas.

„Darbo vieta yra tikrai svarbi skatinant pažinimo sveikatą.

Pasaulio sveikatos organizacijos skaičiavimais, visame pasaulyje demencija serga daugiau nei 55 milijonai žmonių, pridurdama, kad kiekvienais metais registruojama 10 milijonų naujų šios ligos atvejų.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

JUMS TAIP PAT GALI PATIKTI