Kaip vėžio tyrimai keičia Laimo ligos gydymą

Kaip vėžio tyrimai keičia Laimo ligos gydymą

Fibroblastų augimo faktoriaus receptorių inhibitoriai, anksčiau tirtas vaistas nuo vėžio, rodo pažadą sumažinti uždegimą ir ląstelių mirtį smegenų ir nervų audinių mėginiuose, užkrėstuose Borrelia burgdorferi. Tulane universiteto mokslininkai nustatė naują perspektyvų požiūrį į nuolatinių neurologinių simptomų, susijusių su Laimo liga, gydymą, suteikiantį vilties pacientams, kenčiantiems nuo ilgalaikių bakterinės infekcijos padarinių, net ir po gydymo antibiotikais. Jų rezultatai buvo paskelbti m Imunologijos ribos. Laimo liga, kurią sukelia Borrelia burgdorferi bakterija ir perduodama per erkių įkandimus, gali sukelti daugybę simptomų, įskaitant tuos, kurie paveikia centrinę ir periferinę nervų sistemas. Nors antibiotikai daugeliu atvejų gali veiksmingai pašalinti infekciją, dalis pacientų ir toliau jaučia tokius simptomus kaip atminties praradimas, nuovargis ir skausmas – būklė, dažnai vadinama po gydymo Laimo ligos sindromu.

Proveržis gydymo srityje

Pagrindinis tyrėjas Geetha Parthasarathy, PhD, Tulane nacionalinio primatų tyrimų centro mikrobiologijos ir imunologijos docentas, atrado, kad fibroblastų augimo faktoriaus receptorių inhibitoriai, anksčiau tirtas vaistas nuo vėžio, gali žymiai sumažinti uždegimą ir ląstelių mirtį. smegenų ir nervinio audinio mėginiuose, užkrėstuose Borrelia burgdorferi. Šis atradimas rodo, kad taikymas FGFR keliams gali pasiūlyti naują įdomų terapinį metodą, kaip gydyti nuolatinį neurouždegimą pacientams, sergantiems Laimo ligos sindromu po gydymo. „Mūsų išvados atveria duris naujiems mokslinių tyrimų metodams, kurie gali padėti mums padėti pacientams, kenčiantiems nuo ilgalaikių Laimo ligos padarinių”, – sakė Parthasarathy. „Sutelkdami dėmesį į pagrindinį uždegimą, kuris prisideda prie šių simptomų, tikimės sukurti gydymo būdus, kurie pagerintų šios sekinančios būklės paveiktų žmonių gyvenimo kokybę.

Pasekmės tolesniam gydymui

Tyrėjai nervinį audinį gydė gyva arba inaktyvuota Borrelia burgdorferi, o po to panaudojo FGFR inhibitorius. Tyrimo rezultatai atskleidė reikšmingą uždegiminių žymenų ir ląstelių mirties sumažėjimą. Nors reikia atlikti tolesnius tyrimus, kad šios išvados būtų paverstos klinikiniu gydymu, tyrimas yra svarbus žingsnis į priekį siekiant suprasti ir galbūt valdyti sudėtingas Laimo ligos pasekmes.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

JUMS TAIP PAT GALI PATIKTI