Moterų ir vyrų kūno indekso skirtumas

Moterų ir vyrų kūno indekso skirtumas

Ar skiriasi vyrų ir moterų KMI? Tikėkite ar ne, palyginti nedaug žmonių gali tiksliai atsakyti į šį klausimą. Todėl gana ironiška, kad KMI (kūno masės indekso) matavimai yra vieni iš svarbiausių kintamųjų, kuriuos reikia įvertinti, jei tikitės numesti svorio. Norint visiškai suprasti šios analizės ir lyties ryšį, pirmiausia išmintinga trumpai apžvelgti KMI matavimo tikslą, kaip jis matuojamas ir ką jis iš tikrųjų reiškia. Tada bus daug lengviau diskutuoti, ar tai vienodai taikoma vyrams ir moterims.

Kas yra kūno masės indeksas ir kaip jis matuojamas?

Kūno masės indekso rodmuo naudojamas norint nustatyti, kiek esate sveikas, remiantis dviem pagrindiniais kintamaisiais:

  • Aukštis
  • Svoris

Tačiau yra ir šiek tiek daugiau, nei gali pasirodyti iš pirmo žvilgsnio. KMI rodmenys dažnai susiję su kitais kintamaisiais, tokiais kaip jūsų kūno forma ir medžiagų apykaita. Tai padeda gauti tikslesnius rezultatus. Pačiam apskaičiuoti savo KMI yra gana paprasta. Kūno masės indeksas yra jūsų svorio (kilogramais) ir ūgio (metrais kvadratu) santykis. Pavyzdžiui, KMI rodmuo 35 reiškia 35 kilogramus/m2. Taip pat yra daug internetinių išteklių, kurie leis jums per kelias sekundes įvesti savo ūgį ir svorį prieš pateikdami tikslų KMI.

Ar šis KMI skaičiuotuvas vyrams ir moterims skiriasi?

Anksčiau daugelis mokslinių tyrimų skelbė, kad moterų kūno masės indeksas buvo didesnis dėl natūralaus polinkio išlaikyti šiek tiek daugiau kūno riebalų. Tačiau pastaruoju metu šis įsitikinimas iš esmės buvo išsklaidytas. Dauguma tyrėjų dabar mano, kad vyresni nei 20 metų suaugusieji gali naudoti tuos pačius KMI rodmenis; nepriklausomai nuo lyties. Be to, patys skaičiavimai yra visiškai vienodi (pagal svorio ir ūgio santykį). Tačiau reikėtų pažymėti vieną išimtį. Kai kurie tyrimai rodo, kad vyrų KMI yra žymiai didesnis nei moterų. Iš pirmo žvilgsnio atrodo, kad tai prieštarauja viskam, kas aprašyta ankstesniame skyriuje. Pagrindinis skirtumas yra tas, kad vyrai taip pat linkę išlaikyti daugiau liesos raumenų masės. Kadangi raumenys yra tankesni už riebalus, neretai vyrai gauna „klaidingai teigiamą“ KMI, nors iš tikrųjų jie yra gana sveiki. Pavyzdžiui, Olimpiniai sportininkai ir jėgos treneriai gali būti siejamas su KMI, kuris prilygsta asmeniui, turinčiam techniškai antsvorio. Štai kodėl reikia atsižvelgti į kūno masės indeksą kartu su kitais veiksniais, tokiais kaip kūno riebalų procentas ir gyvenimo būdas.

Kas laikomas sveiku vyrų ir moterų KMI?

Dabar, kai turime adreso KMI pagal lytį ir potencialiai klaidinančius kintamuosius, trumpai pažvelkime į skirtingų lygių suskirstymą ir kaip jie interpretuojami:

  • KMI mažesnis nei 18,5: nepakankamas svoris.
  • KMI nuo 18,5 iki 24,9: vidutinis (sveikas) svoris.
  • KMI nuo 25,0 iki 29,9: antsvoris.
  • KMI virš 30: Nutukimas.

Prisimink tai Vaikų ir paauglių KMI vis tiek atsižvelgs į lytį dėl hormoninių pokyčių, vykstančių šiais laikotarpiais.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

JUMS TAIP PAT GALI PATIKTI