Kardio ar jėgos treniruotės yra naudingesnės norint numesti svorio?

Kardio ar jėgos treniruotės yra naudingesnės norint numesti svorio?

Ar kardio ar jėgos treniruotės geriau numesti svorio? Nors abu metodai gali duoti įspūdingų rezultatų, ar vienas veiksmingesnis už kitą, jei tikitės sumažinti kūno masės indeksą (KMI)? Norėdami atsakyti į šį klausimą, turėsime šiek tiek pasigilinti į kiekvieno iš jų mechaniką ir susijusią naudą. Jei esate „ant tvoros“ pasirinkdami teisingą treniruočių režimą arba norėtumėte daugiau sužinoti apie tai, kaip kūnas reaguoja į fizinį krūvį, būtinai skaitykite toliau.

Pagrindiniai skirtumai tarp širdies ir kraujagyslių sistemos ir svorio treniruočių

Nors jėgos treniruotės ir svorio metimas dažnai sujungiami kaip atskira tema, paprastas faktas yra tas, kad šis režimas yra labiau susijęs su lėto trūkčiojimo raumenų skaidulų vystymu, dėl kurio galiausiai padidėja mechaninė galia. Pavyzdžiui, asmuo, norintis padidinti savo kojų jėgą, paprastai atliks pratimus, susijusius su santykinai nedaug pakartojimų (pvz., pritūpimai arba mirties trauka). Priešingai, širdies ir kraujagyslių pratimai yra skirti padidinti širdies ir plaučių veiksmingumą, todėl ištvermė ir padidės bazinis metabolizmas (BMR). Dėl to galiausiai suvartojama daugiau kalorijų, todėl ilgainiui mažėja svoris. Įprasti pavyzdžiai yra bėgimas, plaukimas ir aerobika. Dabar matome, kad nors abu metodai yra sveiki, širdies ir kraujagyslių veikla, atrodo, suteikia galimybę pasiekti savo svorio mažinimo tikslus. Vis dėlto tai iš tikrųjų tik pradžia.

Ar jėgos treniruotės ar kardio treniruotės yra naudingesnės norint numesti riebalus?

Atsižvelgiant į veiksnius, aptartus ankstesniame skyriuje, tampa aišku, kad širdies ir kraujagyslių sistemos yra labiau tinkamos tiems, kurie tikisi numesti svorio. Tačiau bet kuri mąstysena gali sumažinti jūsų KMI. Ar jėgos treniruotės ar kardio treniruotės yra naudingesnės norint numesti riebalus? Nors kiekvienas iš jų suteikia pastebimų rezultatų, dauguma ekspertų sutinka, kad didelio intensyvumo širdies ir kraujagyslių sesijos sudegins daugiau kalorijų, todėl laikui bėgant KMI sumažės.

Savo tikslų apibrėžimas

Ko tikitės pasiekti? Draudžiama kardio ir jėga svorio netekimui diskusijose, liesa raumenų masė yra tokia pat svarbi bendrai sveikatai. Svarbiausia yra tai, kad tie, kurie nori numesti svorio per palyginti trumpą laiką, greičiausiai pasieks daugiau rezultatų, jei laikysis mankštos, kuri kelia daugiau streso širdies ir kraujagyslių veiklai, o ne vien tik jėgos treniruotėms. Štai kodėl labai svarbu nuo pat pradžių išsikelti aiškius tikslus.

Laikas ir kantrybė duoda rezultatų

Deja, daugelis vadinamųjų internetinių „ekspertų“ reklamuoja savo sistemas ir žada rezultatus per stebėtinai trumpą laiką. Realybės dozė yra tinkama. Net tie, kurie ištveria sudėtingą širdies ir kraujagyslių sistemos veiklą, per naktį nepajus pokyčių. Pažanga yra laiko ir atsidavimo rezultatas. Subalansuotas požiūris, be abejo, yra vienas iš efektyviausių būdų įgyvendinti trumpalaikes ir ilgalaikes vizijas. Kodėl gi ne į savo savaitės rutiną įtraukus tam tikrą kardio treniruočių kiekį kartu su treniruotėmis su svoriais, kad padidintumėte raumenų masę deginant riebalus? Dėl šiuolaikinės medicinos ir vien tik naujovių yra kitų galimybių pasinaudoti, jei kamuoja alkio priepuoliai arba sunku apriboti suvartojamų kalorijų kiekį. Vienas gerai žinomas pavyzdys yra lankstus ir patogus naudoti reguliuojamo skrandžio baliono Spatz3 pobūdis. Galų gale, kodėl gi nepasinaudojus visomis jūsų turimomis galimybėmis? Prieš klausdamas „ar kardio ar jėgos treniruotės yra geresnės svorio metimui?“, atsižvelkite į tai, kad naudodami kartu galite patirti geriausius iš abiejų pasaulių.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

JUMS TAIP PAT GALI PATIKTI