Mirtina erkių platinama liga patvirtinta Maso mieste

Mirtina erkių platinama liga patvirtinta Maso mieste

Viename Masačusetso mieste buvo patvirtinta reta mirtina erkių platinama liga.

Sharon sveikatos departamentas patvirtino pirmąjį Powassan viruso atvejį, teigiama pranešime. Ir jie įspėja gyventojus imtis atsargumo priemonių.

Powassan virusas, kaip ir Laimo, perduodamas per užsikrėtusias erkes. Virusas laikomas retu, tačiau sveikatos departamentas teigė, kad pastaraisiais metais užregistruotų žmonių, sergančių Powassan virusu, skaičius išaugo.

Remiantis Ligų kontrolės ir prevencijos centrų duomenimis, 2023 m. JAV buvo 44 atvejai, įskaitant 10 Masačusetso valstijoje.

Pasak CDC, nėra vakcinų, kurios apsaugotų nuo viruso. Taip pat nėra jokių vaistų jai gydyti.

Sveikatos apsaugos departamentas teigė, kad dauguma žmonių, kurie buvo paveikti, nesijaus blogai. Tačiau kiti gali sunkiai susirgti praėjus savaitei ar mėnesiui po erkės įkandimo. Tai apima meningitą, apimantį galvos ir nugaros smegenų dangalo uždegimą, arba encefalitą, apimantį smegenų uždegimą.

Požymiai ir simptomai yra karščiavimas, galvos skausmas, vėmimas, silpnumas, sumišimas, koordinacijos praradimas, kalbos sunkumai ir traukuliai, pranešė sveikatos departamentas.

Siekiant išvengti erkių įkandimų, pareigūnai siūlo nešioti erkes atbaidančius preparatus su DEET, į kojines ar batus įsisegti kelnes, likti take, po kontakto nusiprausti po dušu ir pasikalbėti su veterinarijos gydytoju apie erkių kontrolės galimybes naminiams gyvūnėliams.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

JUMS TAIP PAT GALI PATIKTI