Alergijos sezonas: kaip stebėti žiedadulkių kiekį šalia jūsų

Alergijos sezonas: kaip stebėti žiedadulkių kiekį šalia jūsų

Alergijos sezonas gali atnešti nelaimę daugumai žmonių. Medžiai, žolė ir kitos žiedadulkės gali sukelti slogą, akių niežėjimą, kosulį ir čiaudulį. Tai, kur gyvenate ir kam esate alergiškas, gali labai pakeisti kokios blogos jūsų alergijos, bet yra daug dalykų, kuriuos galite padaryti, kad jaustumėtės geriau. Štai keletas ekspertų patarimų, kaip apsisaugoti nuo alergijos – galbūt net tiek, kad galėtumėte mėgautis poilsiu lauke.

Kurios žiedadulkės sukelia alergiją?

Yra trys pagrindinės žiedadulkių rūšys. Anksčiau pavasarį medžių žiedadulkės yra pagrindinė kaltininkė. Po to apdulkina žolės, o vasaros pabaigoje ir ankstyvą rudenį – piktžolės. Pasak Amerikos astmos ir alergijos fondo, kai kurios iš labiausiai paplitusių medžių žiedadulkių, sukeliančių alergiją, yra beržas, kedras, medvilnė, klevas, guobos, ąžuolas ir graikinis riešutas. Žolės, sukeliančios simptomus, yra Bermudai, Džonsonai, rugiai ir Kentukio mėlynažolė.

Stebėkite žiedadulkių kiekį

Geriausias ir pirmasis žingsnis kovojant su alergijomis yra vengti sąlyčio. Tai lengviau pasakyti nei padaryti, kai malonu. Pradėkite nuo uždarų langų namuose ir automobilyje, neišeikite į lauką, kai žiedadulkių kiekis yra didžiausias, ir nepersirenkite grįžę namo. Tos pačios kaukės, kurios mus išgyveno per pandemiją, gali apsaugoti jus nuo alergijos, nors jos nepadės nuo akių simptomų.

Kaip sumažinti alergijos simptomus?

Jūs negalite kovoti su priešu, kurio nepažįstate. Kadangi daugelis amerikiečių yra alergiški keliems dalykams vienu metu, pirmiausia reikia išsiaiškinti, kam konkrečiai esate alergiškas, sakė daktarė Nana Mireku. alergologas Dalaso-Fort Verto rajone. Nereceptiniai nosies purškalai gali padėti palengvinti simptomus, tačiau jie užtrunka šiek tiek laiko, kol jie įsigali, todėl geriausia juos pradėti naudoti sezono pradžioje, sakė gydytoja alergologė ir Novosidijos direktorė Rachna Shah. Lojolos vaistų alergijos skaičius. Kitas variantas yra antihistamininiai vaistai. Shah sakė, kad ji matė, kad kai kuriems pacientams būtų naudinga pereiti prie panašaus prekės ženklo, jei vienas nustoja veikti, tačiau teigė, kad nėra daug platesnių duomenų, patvirtinančių rekomendaciją. Mažiems vaikams ir žmonėms, kurie turi vartoti daug įvairių vaistų nuo alergijos, imunoterapijos injekcijos ir geriamieji lašai gali padėti sumažinti imuninės sistemos jautrumą alergenams ir gydyti simptomus nuo jų šaknų.

Ar keičiasi alergijų sezonas?

Jei galvojote, kad tai prasidėjo anksčiau, o šiemet atrodo ilgiau, jūs kažko siekiate. Šahas paprastai pradeda žiūrėti į žiedadulkių skaičių Čikagos rajone balandžio mėnesį. Tačiau šiais metais ji pažvelgė į savo duomenis vasario viduryje, o medžių žiedadulkės jau buvo „vidutinio“ lygio. „Šis sezonas buvo toks beprotiškas“, – sakė ji. „Žiema, žinoma, buvo gana švelni, bet nesitikėjau, kad ji bus taip anksti. Shah sakė mananti, kad šis sezonas bus ilgesnis nei kiti metai, darant prielaidą, kad orai išliks šilti. Ekspertai teigia, kad klimato kaita lėmė ilgesni ir intensyvesni alergijos sezonai.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

JUMS TAIP PAT GALI PATIKTI