Menopauzės simptomai: Kaip valdyti karščio bangas ir sausą odą naudojant Ajurvedos priemones

Menopauzės simptomai: Kaip valdyti karščio bangas ir sausą odą naudojant Ajurvedos priemones

Menopauzė yra natūralus ir reikšmingas moters gyvenimo etapas, žymintis jos reprodukcinių metų pabaigą. Šio perėjimo metu hormoniniai pokyčiai gali sukelti įvairius fizinius ir emocinius simptomus. Į savo gyvenimo būdą įtraukdamos Ajurvedos priemonių magiją, moterys gali veiksmingai valdyti menopauzės simptomus ir skatinti bendrą gerovę. Išnagrinėkime kai kurias Ajurvedos priemones menopauzei, kaip rekomendavo ekspertas, kad padėtų moterims įveikti menopauzės simptomus.

Menopauzės simptomai

Menopauzė yra natūralus fiziologinis perėjimas, signalizuojantis apie moters reprodukcinės fazės pabaigą. Kai kiaušidės palaipsniui gamina mažiau hormonų, organizme vyksta reikšmingi hormoniniai pokyčiai, dėl kurių atsiranda įvairių menopauzės simptomų. Kai kurie bendri simptomai: * Karščio blyksniai, kurie yra staigūs ir intensyvūs karščio pojūčiai, dažnai kartu su prakaitavimu ir odos paraudimu. * Šioje fazėje taip pat būdingas prakaitavimas naktį, miego sutrikimai ir nuotaikų kaita. * Nereguliarus mėnesinių ciklas ir galiausiai visiškai nutrūksta menstruacijos.

Laikotarpio stebėjimo priemonė

Stebėkite savo menstruacinį ciklą naudodami „HealthShots“ laikotarpio stebėjimo priemonė. Stebėjimo laikotarpis * Makšties sausumas ir diskomfortas lytinių santykių metu gali atsirasti dėl sumažėjusio estrogenų kiekio. * Kai kurios moterys gali patirti pažinimo pokyčius, pvz., atminties sutrikimus ir susikaupimo sunkumus. * Svorio padidėjimas ir plaukų bei odos struktūros pokyčiai. Taip pat skaitykite: Kasdien valgydami pienišką šokoladą, mamos pomenopauzės simptomus galite išvengti

Ajurvedos priemonės menopauzei

1. Ašvagandha (Withania Somnifera)

Ashwagandha, taip pat žinomas kaip indiškas ženšenis arba žieminė vyšnia, yra stipri adaptogeninė (stresą mažinanti) žolė, turinti jauninančių savybių. Tai gali padėti sumažinti stresą ir nerimą, kurie dažnai būna šiame etape. Vartojant Ashwagandha miltelių pavidalu arba kaip priedą, galima palaikyti organizmo gebėjimą susidoroti su hormoniniais pokyčiais, skatinant emocinę pusiausvyrą.

2. Šatavari (Asparagus Racemosus)

Shatavari yra gerbiama žolė moterų sveikatai, ypač menopauzės metu. Tai padeda reguliuoti hormonų disbalansą ir palaiko moterų reprodukcinę sistemą. Shatavari įtraukimas į savo mitybą miltelių arba kapsulių pavidalu gali padėti palengvinti menopauzės simptomus.

3. Brahmi (Bacopa Monnieri)

Pasak daktaro Prasado, brahmi yra puiki žolė, gerinanti pažinimo funkcijas ir atmintį. Menopauzės metu gali atsirasti kognityvinių pokyčių, o brahmi įtraukimas į kasdienę rutiną gali padėti išlaikyti protinį aiškumą ir susikaupimą.

4. Saldymedis (Glycyrrhiza Glabra)

Saldymedis arba muletis pasižymi priešuždegiminėmis savybėmis, kurios gali palengvinti karščio bangas – dažną menopauzės simptomą. Tačiau jį reikia vartoti atsargiai, ypač turintiems aukštą kraujospūdį, nes per didelis jo vartojimas gali sukelti kalio disbalansą.

5. Triphala

Triphala, trijų vaisių – amlos, haritaki ir bibhitaki – derinys padeda palaikyti virškinimą ir skatina detoksikaciją. Kadangi menopauzė yra laikas, kai organizme vyksta reikšmingi pokyčiai, Triphala vartojimas gali padėti išlaikyti virškinimo sveikatą.

6. Alavijas

Aloe vera vėsinančios ir raminančios savybės leidžia valdyti karščio bangas ir odos sudirgimus menopauzės metu. Alavijų gelio ar sulčių įtraukimas į dietą gali palengvinti šiuos nemalonius simptomus.

7. Šafranas

Šafranas arba kesaras, žinomas dėl savo nuotaiką gerinančių savybių, gali būti vertingas sąjungininkas menopauzės metu, padedantis kovoti su nuotaikų svyravimais ir depresijos jausmu. Šafrano vartojimas nedideliais kiekiais gali pakelti nuotaiką ir pagerinti emocinę savijautą.

8. Meditacija ir joga

Ajurveda pabrėžia psichinės ir emocinės gerovės svarbą menopauzės metu. Šiuo etapu meditacija ir joga gali sumažinti stresą, pagerinti miegą ir pagerinti bendrą gyvenimo kokybę. Kvėpavimo pratimai ir sąmoningumo praktika taip pat gali būti naudingi.

9. Aliejaus masažas

Reguliarus savimasažas su šiltu sezamo ar kokosų aliejumi gali padėti sumažinti odos ir sąnarių sausumą, atsipalaiduoti ir pamaitinti menopauzės metu.

10. Mitybos pokyčiai

Menopauzės metu labai svarbu laikytis subalansuotos ir maistingos mitybos. Daug šviežių vaisių, daržovių, nesmulkintų grūdų ir sveikųjų riebalų įtraukimas į maistą palaiko bendrą sveikatą ir gerovę. Kita vertus, aštraus, kepto ir perdirbto maisto vengimas gali padėti išvengti menopauzės simptomų paūmėjimo. Kaip visada, prieš įtraukiant bet kokias naujas priemones į savo kasdienybę, būtina pasitarti su ajurvedos gydytoju. Taikydamos šias Ajurvedos praktikas, moterys gali valdyti menopauzės simptomus ir priimti šį transformuojantį gyvenimo etapą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

JUMS TAIP PAT GALI PATIKTI