Kas yra estetinis dantų plombavimas ir kokiais atvejais jį reikėtų atlikti?

Kas yra estetinis dantų plombavimas ir kokiais atvejais jį reikėtų atlikti?

Estetinis dantų plombavimas– sąlyginai nesudėtinga ir pakankamai greitai atliekama odontologinė procedūra, kurios neretai prireikia įvairaus amžiaus žmonėms. Estetinio plombavimo metu naudojamos aukštos kokybės kompozicinės medžiagos, kurios padeda atkurti pirminį dantų funkcionalumą ir estetinę išvaizdą. Tai veiksminga ir itin saugi procedūra, nes jos metu nepažeidžiami sveiki danties audiniai, neatliekami šlifavimo procesai. Įprastai estetinis plombavimas atliekamas pacientams, kurie susiduria su nudilusių dantų problema. Vis tik, šią odontologinę procedūrą rekomenduojama atlikti ir kitais atvejais. Taigi, kada reikėtų atlikti estetinį dantų plombavimą? Ir kokią naudą dantims užtikrina tokio tipo odontologinė procedūra?

Dantų problemos, kurias efektyviai išsprendžia estetinio plombavimo procedūra

Visų pirma, būtina paminėti, jog estetinis plombavimas, lyginant su kitomis odontologinėmis procedūromis, yra pakankamai nesudėtinga ir nebrangi procedūra. Tinkamu laiku atlikta tokio tipo procedūra efektyviai užkerta kelią sudėtingesnėms dantų ligoms bei suteikia galimybę išvengti ilgo, daug finansinių išlaidų reikalaujančio dantų gydymo. Šio tipo procedūrą rekomenduojama atlikti:

  • Jeigu dantys yra pažeisti ėduonies;
  • Jeigu susiduriama su tam tikromis dantų traumomis;
  • Jeigu dantys yra susidėvėję (nutrupėję, nudilę, nuskilę ir pan.);
  • Jeigu norima šiek tiek koreguoti netaisyklingą danties formą;
  • Norint pakeisti senas, pageltusias, papilkėjusias, gražias estetines savybes praradusias plombas;
  • Norint šiek tiek pakoreguoti neestetiškai atrodančią dantų spalvą;
  • Norint atsikratyti ant danties paviršiaus atsiradusių dėmių;
  • Estetinį dantų plombavimą kartais reikia atlikti prieš ir po sudėtingesnių odontologinių procedūrų;
  • Norint efektyviai apsaugoti krūminius danties nuo sąkandžio sužemėjimo rizikos.

Estetinis dantų plombavimas – viena populiariausių ir dažniausiai atliekamų odontologinių procedūrų. Nors ši procedūra atliekama greitai ir neskausmingai, tačiau atlikus estetinį plombavimą kiekvienas pacientas tikrai pastebi teigiamą dantų būklės bei estetikos pokytį. Todėl šio tipo procedūrą tikrai galima sėkmingai pritaikyti ne tik šiems, bet ir aibei kitų odontologinių atvejų.

Estetinio plombavimo privalumai ir trūkumai

Didelių trūkumų estetinis plombavimas tikrai neturi. Vienintelis estetinio plombavimo trūkumas – ši procedūra yra šiek tiek brangesnė nei įprastas dantų plombavimas. Visgi, lyginant su kitais odontologinio gydymo metodais, estetinio dantų plombavimo tikrai nebūtų galima laikyti daug finansinių išlaidų reikalaujančia procedūra. Atlikus šio tipo procedūrą reikšmingai pagerėja tiek funkcinės, tiek estetinės danties savybės. Šios procedūros metu, naujų plombų medžiagos spalva yra idealiai priderinama prie natūralių dantų spalvos, todėl po procedūros kiekvienas pacientas gali džiaugtis nepriekaištinga, į akis visiškai nekrentančia gydyto danties estetika. Taip pat, tai viena iš saugiausių odontologinių procedūrų, kuri tausoja danties audinius ir nedaro visiškai jokios neigiamos įtakos greta esantiems dantims. Estetinis danties plombavimas yra atliekamas pakankamai greitai, todėl vieno vizito metu, pagal individualų poreikį, odontologas gali sėkmingai atlikti ne vieno, o net kelių dantų estetinį plombavimą. Kitaip nei didžioji dauguma kitų odontologinių procedūrų, šis dantų gydymo metodas nesukelia beveik jokių nemalonių pojūčių nei gydymo metu, nei po jo. Todėl tokio tipo procedūrą drąsiai gali rinktis bet kokio amžiaus žmonės bei itin jautriai į skausmo dirgiklius reaguojantys pacientai. Nors iš pirmo žvilgsnio gali pasirodyti, jog estetinis dantų plombavimas sprendžia tik estetines dantų problemas, tačiau kaip jau supratome, šios procedūros nauda yra ženkliai didesnė. Taigi, jeigu pastebite vienokius ar kitokius neigiamus dantų pokyčius ir norite išvengti sudėtingo, daug finansų reikalaujančio dantų gydymo, būtina reguliariai lankykitės pas odontologą ir, esant poreikiui,  atlikite estetinį dantų plombavimą.

JUMS TAIP PAT GALI PATIKTI