Jei anksti ryte nepavalgėte sočių pusryčių, tikėtina, kad jausitės kaip vidurio ryto užkandžiai. Vidurio rytas tiesiog apibrėžiamas kaip ryto vidurys – apie 10 val. – įprastos valandos tarp pusryčių ir pietų. Tačiau taip pat svarbu žinoti apie šalutinį nesveikų pusryčių užkandžių poveikį. Šie persivalgymo seansai gali sukelti nepageidaujamą svorio padidėjimą, jei juose yra daug kalorijų ir blogųjų riebalų, saldumynų ir kitų tuščių kalorijų.
Užkandžiai kurie stambina
Ekspertas išvardija kai kuriuos nesveikus maisto produktus, kurių dažniausiai ryte užsigeriame, ir jie gali trukdyti siekti svorio metimo tikslų.
1. Sausainiai
„Sausainių ar kepinių, tokių kaip sausainiai ir pyragaičiai, neturėtų būti įtraukta į mūsų racioną, nes juose yra nesveikų riebalų ir perdirbtų ingredientų bei per daug cukraus, o tai yra nesveika ir skatina svorio augimą“, – sako ekspertas.
2. Saldūs maisto produktai
Nors saldūs valgiai nėra rytinis dalykas, žmonės, kurių smaližius dominuoja, mielai skanauja saldžių skanėstų ryte kartu su puodeliu arbatos ar kavos. Vartojant per daug maisto produktuose, tokiuose kaip sausainiai, saldainiai ir saldūs dribsniai, gali būti daug tuščių kalorijų, o tai sukelia cukraus šuolius ir svorio padidėjimą. Jei trokštate cukraus, rinkitės ką nors natūraliai saldaus ir mažesniais kiekiais. Dėl didelio cukraus kiekio ir mažo maistinių medžiagų tankio soda ir kiti saldūs / gazuoti gėrimai gali sukelti svorio padidėjimą. Alkis ir troškulys taip pat kartais gali klaidinti, todėl dienos metu svarbu drėkinti kūną.
3. Parathas
Šiaurės Indijos mėgstamiausias parathas yra vartojamas kaip pusryčių produktas įvairiose Indijos vietose. Nors pačios parathos gali būti sveikas pasirinkimas su daržovių ir kviečių mišiniu, pridėjus daug sviesto ir marinuotų agurkų, jie gali tapti nesveika kalorijų bomba.
4. Perdirbtas ir riebus maistas
Ekspertas sako: „Nuolatinis maisto produktų, tokių kaip traškučiai, kepti užkandžiai ir riebus greitas maistas, vartojimas gali sukelti nepageidaujamą svorio padidėjimą, nes tai yra kaloringas maistas. Užkandžiauti galima su sveikomis alternatyvomis, tokiomis kaip vaisiai, daržovės, jogurtas ar nedidelis patiekalas iš migdolų. Taip pat skaitykite: „Kasdien užkandžiaudami migdolais nejausite alkio, sako tyrimas
5. Sūrus maistas
Sūrus maistas gali būti kaloringas ir sukelti vandens susilaikymą, todėl jaučiatės išsipūtę ir apsunkę. Pavyzdžiui, sūdyti migdolai ir kukurūzų spragėsiai su daugybe sviesto ir druskos. Druskos perteklius taip pat gali sukelti uždegimą organizme. „Pagrindinė priežastis, kodėl šie užkandžiai sukelia nepageidaujamą svorio padidėjimą, yra didelis kalorijų, cukraus ir nesveikų riebalų kiekis. Jie dažnai kepami hidrintame aliejuje aukštoje temperatūroje, todėl susidaro laisvieji radikalai, kurie gali padidinti cholesterolio kiekį ir vėžio riziką. Per didelis šių užkandžių kalorijų kiekis gali priaugti svorio ir padidinti įvairių sveikatos būklių, įskaitant aukštą kraujospūdį, diabetą ir sąnarių problemas, riziką“, – sako ekspertas.
Pusryčių užkandžių šalutinis poveikis
Ne tik užkandžių tipas, bet ir dažnumas bei porcijų dydis gali sukelti nepageidaujamą svorio padidėjimą. Dėl per didelio užkandžiavimo galite suvartoti perteklinių kalorijų, sumažinti alkį valgio metu arba net visiškai praleisti maistą. Tai gali sukelti pagrindinių maistinių medžiagų trūkumą ir sutrikdyti bendrą mitybos pusiausvyrą.
Sveikų užkandžių patarimai
Norėdama išgelbėti visus nuo nesveikų mitybos įpročių ryte ar dieną, ekspertė dalijasi keliais itin naudingais patarimais.
- Sutelkite dėmesį į valgymo kiekį: Apskritai, reikia suvalgyti apie 200 kalorijų ir bent 10 g baltymų, kad tai padėtų išlikti sotiems iki kito valgio, bet tuo pačiu nebūtų toks sotus, kad galiausiai praleistumėte pagrindinį valgymą.
- Dažnis: Žmogaus suvartojamų užkandžių ar maisto produktų skaičius priklauso nuo aktyvumo lygio ir valgio dydžio. Jei žmogus yra labai aktyvus, jis gali užkandžiauti 2–3 kartus per dieną, o sėdimas žmogus turėtų užkandžiauti iki vieno karto per dieną.
- Užkandžiai, kurių reikia vengti: Venkite perdirbtų, daug cukraus turinčių užkandžių, kurie gali trumpam suteikti energijos, bet po valandos ar vėliau pasijusti alkani.