Ar vyrai turėtų jaudintis dėl sauso orgazmo?

Ar vyrai turėtų jaudintis dėl sauso orgazmo?

Sausas orgazmas? Vyrams tai skamba kaip prieštaravimas, ar ne? Vyrai ejakuliuoja spermą patyrę orgazmą. Ar dėl to orgazmai, pagal apibrėžimą, nėra šlapi?

Atsakymas yra: ne visą laiką. Kai kurie vyrai pasiekia orgazmą – ir jaučia nuo to didelį malonumą – tačiau visiškai neišskiria spermos. Arba jie gali ejakuliuoti labai nedidelį kiekį. Štai ką turime omenyje sakydami „sausas orgazmas“. Nors jie gali atrodyti šiek tiek neįprasti, sausi orgazmai paprastai nėra ko jaudintis. Jie gali būti iššūkis poroms, kurios nori pastoti, tačiau paprastai tai nekelia pavojaus sveikatai.

Kas sukelia sausą orgazmą?

Vyrai gali patirti sausą orgazmą dėl įvairių priežasčių. Retkarčiais jas gali patirti jaunesni vyrai, kurių refrakterinis laikotarpis yra trumpas. Ugniai atsparus laikotarpis yra laikotarpis po orgazmo, per kurį vyro kūnas atsigauna ir nereaguoja į seksualinę stimuliaciją. Jaunesniems vyrams šie intervalai dažnai netrunka. Tiesą sakant, gali praeiti kelios minutės, kol vyras vėl bus „pasiruošęs eiti“. Ir jis gali pasiekti kulminaciją kelis kartus per vieną seksualinį susitikimą. Tačiau galiausiai šulinys išsenka. Vyras turi ribotą kiekį spermos ejakuliacijai ir, jei jis tęsis, tos atsargos bus išeikvotos. Tačiau tai nėra priežastis nerimauti. Per dieną ar dvi vyro organizmas pasigamins spermos, kuri pakeis ejakuliaciją, ir vėl bus pilna. Tam tikros sveikatos būklės taip pat gali sukelti sausą orgazmą, ypač vyresnio amžiaus vyrams. Vyrai, kuriems buvo atlikta prostatos vėžio operacija arba padidėjusi prostata (gerybinė prostatos hiperplazija), dažnai patiria sausą orgazmą. Taip pat ir vyrai, kuriems buvo pašalinta šlapimo pūslė. Kitos galimos priežastys yra vaistai (pvz., vaistai nuo aukšto kraujospūdžio ar padidėjusios prostatos), spindulinė terapija, nervų pažeidimas, mažas testosterono kiekis ir nugaros smegenų pažeidimas. Kai kuriais atvejais vyrams išsivysto retrogradinė ejakuliacija. Kai tai atsitiks, sperma iš varpos galiuko nepasišalina. Vietoj to, jis patenka atgal į šlapimo pūslę. Tačiau tai nėra kenksminga. Sperma išeina iš kūno, kai vyras šlapinasi.

Kaip sausi orgazmai veikia vaisingumą?

Vyrams, kurie reguliariai patiria sausą orgazmą, sunku pastoti savo partnerę per lytinius santykius. Tačiau jiems vis tiek gali būti įmanoma pagimdyti vaikus. Pavyzdžiui, vyrams, kuriems yra retrogradinė ejakuliacija, spermos ląstelės gali būti pašalintos iš šlapimo. Tos ląstelės gali būti naudojamos kiaušinių ląstelėms apvaisinti. Galiausiai embrionas gali būti perkeltas į moters gimdą.

Ar vyrams, patyrusiems sausą orgazmą, vis dar reikia praktikuoti saugų seksą?

Sausą orgazmą patiriantys vyrai vis tiek turėtų naudoti prezervatyvus, jei nori sumažinti neplanuoto nėštumo ar lytiniu keliu plintančių infekcijų riziką. Kai kurie vyrai ejakuliuoja nedidelį kiekį spermos, todėl saugus seksas vis dar svarbus.

Ką vyrai gali padaryti dėl sauso orgazmo?

Jei sausas orgazmas jums kelia problemų, būtinai kreipkitės į gydytoją. Jei priežastis yra vaistas, sprendimas gali būti vaistų keitimas. (Pastaba: niekada nereikėtų koreguoti vaistų be gydytojo patarimo.) Jei jūs ir jūsų partneris norite pastoti, gydytojas gali nukreipti jus pas vaisingumo specialistą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

JUMS TAIP PAT GALI PATIKTI