Kokia sekso nauda sveikatai?

Kokia sekso nauda sveikatai?

Dažnai žmonės girdi apie su seksualine veikla susijusią riziką, pvz., lytiškai plintančias infekcijas (LPI) ar neplanuotą nėštumą. Tačiau bendru sutikimu seksas taip pat turi daug naudos sveikatai, kurią patvirtina moksliniai įrodymai. Toliau pateikiami tik keli su seksu susiję privalumai sveikatai.

Psichikos sveikatos nauda

Lytinis aktas išskiria geros savijautos hormonus, tokius kaip dopaminas, endorfinai ir oksitocinas. Šie hormonai aktyvina smegenų malonumo ir atlygio centrus, pagerina žmogaus nuotaiką, mažina stresą ir įtampą, palaiko meilės, pasitikėjimo ir intymumo jausmus. Tuo pačiu metu seksas sumažina kortizolio ir adrenalino, žinomų kaip „streso hormonai“, kiekį organizme. Kadangi šis hormoninis poveikis skatina žmonių laimės ir gerovės jausmą, reguliarus seksualinis aktyvumas gali apsaugoti nuo depresijos ir nerimo. Tiesą sakant, tyrimai parodė, kad asmenys, kurie dažniau užsiima seksu bendru sutarimu, yra labiau patenkinti savo psichine sveikata nei tie, kurie to nedaro.

Natūralus skausmo malšinimas

Sekso metu išsiskiriantys endorfinai veikia kaip natūralūs kūno skausmą malšinantys vaistai. Kai šie hormonai prisijungia prie opiatų receptorių smegenyse, jie blokuoja skausmo suvokimą. Tai yra tas pats mechanizmas, kuris veikia, kai žmogus mankštinasi ir jaučia „aukštumą“, kuris pranoksta skausmo jausmą ar raumenų skausmus. Daugelis asmenų praneša apie sumažėjusį skausmo lygį po seksualinės veiklos, įskaitant skausmą dėl menstruacijų skausmų, migreną ir kai kurias lėtines skausmo sąlygas.

Geriau miegok

Sekso metu išsiskiria ir prolaktinas – hormonas, padedantis žmogui atsipalaiduoti. Šio hormono išsiskyrimas gali padėti pagerinti miegą po lytinių santykių. Kita vertus, nuolatinis pakankamai miegas gali palaikyti žmogaus seksualinį potraukį ir seksualinį funkcionavimą. Intymių santykių kokybė Seksas yra puikus būdas ugdyti intymumą ir artumą su romantišku partneriu. Galbūt nenuostabu, kad žmonės, kurie teigia esą patenkinti savo seksualiniu gyvenimu, dažniau praneša, kad yra patenkinti savo santuoka ar santykiais. Oksitocinas skatina ryšį (ar romantišką ryšį, ar motinos ir kūdikio ryšį). Šis hormonas organizme išsiskiria ne tik sekso metu, bet ir dideliais kiekiais moters organizme, kai ji gimdo, ir yra neatsiejama mamos ir jos kūdikio ryšio dalis.

Širdies ir kraujagyslių sveikata

Reguliarus seksas taip pat gali turėti naudos žmogaus širdies ir kraujagyslių sveikatai. Tyrimai parodė, kad reguliarus seksas gali prisidėti prie geresnio širdies ritmo kintamumo, sumažinti kraujospūdį ir netgi sumažinti širdies ligų riziką.

Esmė

Seksas turi daug naudos žmogaus sveikatai, tačiau vis tiek svarbu praktikuoti saugų seksą bendru sutarimu, siekiant apriboti LPI perdavimo galimybę. Jei neturite seksualinio partnerio, masturbacijos metu vis tiek galite mėgautis skausmo mažinimo, geresnio miego ir kraujospūdžio mažinimo privalumais.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

JUMS TAIP PAT GALI PATIKTI