Kaip depresija gali paveikti jūsų lytinį potraukį?

Kaip depresija gali paveikti jūsų lytinį potraukį?

Depresija yra visa apimanti ir daugialypė. Nors jos simptomai yra panašūs, jie taip pat gali skirtis priklausomai nuo asmens. Depresijos pasireiškimo būdas yra unikalus ir asmeniškas – panašiai kaip seksas. Depresija gali paveikti visus jūsų gyvenimo aspektus, įskaitant seksualinę funkciją.

Emocijų reguliavimas

Seksas yra natūralus nuotaikos stiprintuvas, todėl gali padėti malšinti depresijos simptomus. Orgazmai užlieja jūsų smegenis oksitocinu, dopaminu, endorfinais ir endokanabinoidais, kurie stimuliuoja jūsų nervus, didina jūsų laimę ir pagerina pažinimo funkciją. Kai kuriems depresija gali atrodyti kaip apsauginis tinklas, nes jie tai žino. Tamsa gali tapti namais po tiek laiko depresijos. Pasirinkimas nuo to nuklysti gali atrodyti beveik kaip išdavystė. Depresija yra tikra psichinė liga, kuri dažnai apima žemos savigarbos jausmą ir gilų liūdesį, todėl emocinis reguliavimas tampa sudėtingas. Kai kurie žmonės, sergantys depresija, jaučiasi gana liūdni arba beviltiški, kai blaškosi apie neigiamas mintis, dėl to sumažėja motyvacija keistis, todėl jie gali vengti sekso ar bet ko, kas skatina laimę. Nors jie nori būti laimingi, jie gali sustiprinti neigiamas emocijas išoriniais elementais, tokiais kaip disforiška muzika ir filmai. Deja, daugelis sergančių depresija mano, kad nenusipelnė patirti džiaugsmo, todėl išlaiko depresiją – galbūt net nesąmoningai.

Susijaudinimas ir emocijos

Seksas yra intymus ir asmeninis fizinis veiksmas, labai susijęs su emocine būsena. Jis gali sustiprinti jūsų jausmus, kurie gali būti didžiuliai teigiami ar neigiami. Seksas sukelia hormonų antplūdį, kuris gali padėti jaustis išsilaisvinusiems ir išlaisvinti įtampą. Arba tai gali priversti jus jaustis pažeidžiamiems ir sukelti nepageidaujamų reakcijų, pavyzdžiui, kaltės jausmą, gėdą ar gėdą. Tai gali iškelti jausmus, kurių galbūt nenorėsite patirti. Galite vengti sekso, nes dar nesate pasiruošę įveikti šias sudėtingas emocijas arba visai nenorite su jomis susidoroti. Arba galite patirti anhedoniją, kai niekuo negalite patirti susidomėjimo ar malonumo. Patirdami šias intensyvias emocijas, galite norėti pabėgti nuo realybės bet kokiomis būtinomis priemonėmis, pradedant santykių palikimu ir baigiant savarankišku gydymu pramoginiais vaistais.

Supratimas ir bendravimas

Depresijos gydymas dažnai gali padėti sumažinti libido ir sustiprinti ryšį tarp jūsų ir sveikesnio bei laimingesnio gyvenimo būdo. Nors antidepresantai kai kuriems gali padėti, deja, jie taip pat gali sumažinti lytinį potraukį arba trukdyti susijaudinimui ir orgazmui. Jūsų partneris gali neatpažinti ar nesuprasti, kas vyksta, o tai gali neigiamai paveikti jų savivertę. Jie gali stebėtis, kodėl tu nebesidomi seksu, ir manyti, kad jie padarė kažką ne taip. Bendravimas yra būtinas sveikiems santykiams. Sekso terapeutai gali padėti suprasti ir apdoroti tai, ką išgyvenate, o tai gali padėti būti sąžiningam su savo partneriu. Sekso terapeutas taip pat gali padėti jums ir jūsų partneriui pertvarkyti patirtį taip, kad jūs abu suprastumėte, jog jūsų mažas lytinis potraukis nėra jų atspindys. Sekso terapeutas taip pat gali padėti jums pasikalbėti su savo partneriu apie tai, kaip jaučiatės. Jei vaistai padeda sumažinti depresijos simptomus, bet neigiamai veikia lytinį potraukį, pasitarkite su gydytoju ir savo partneriu. Galite rasti laimingą terpę. Su savo partneriu galite rasti būdų, kaip įtikti vienas kitam ir kartu sustiprinti tuos geros savijautos endorfinus, pavyzdžiui, iš naujo apibrėžti intymumą atvirai ir nuoširdžiai bendraudami ir tyrinėdami, kas jums labiausiai tinka.

Seksas ir depresija

Kad ir kaip jums atrodytų gyvenimas kartu su depresija, jūs nusipelnėte būti laimingi, o jūsų partneris nusipelno suprasti, ką jūs išgyvenate. Yra išteklių, kurie gali padėti išlaikyti lytinį potraukį ir gyventi sveikesnį bei laimingesnį gyvenimą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

JUMS TAIP PAT GALI PATIKTI