9 dažniausiai pasitaikančių burnos sveikatos ligų

9 dažniausiai pasitaikančių burnos sveikatos ligų

Išsiaiškinti, kurios galimos dantų problemos yra dažniausios ir jų priežastys gali būti puiki pagalba jų profilaktikai. Pateikiame dešimties dažniausiai pasitaikančių burnos sveikatos ligų sąrašą:

  1. Blogas kvapas
  2. Dantų ėduonis
  3. Dantenų liga
  4. Burnos vėžys
  5. Burnos opos
  6. Dantų erozija
  7. Jautrūs dantys
  8. Dantų traumos
  9. Netinkamas sąkandis

Blogas kvapas iš burnos

Taip pat vadinamas halitoze. Maždaug 85 % žmonių, kuriems nuolat blogas kvapas yra dantų skundas. Dantenų ligos, dantų ėduonis, burnos vėžys, burnos džiūvimas ir bakterijos ant liežuvio yra kai kurios dantų problemos, galinčios sukelti blogą kvapą iš burnos.

Dantų ėduonis

Antra pagal dažnumą liga po peršalimo. Atsiranda, kai bakterinės apnašos derinamos su cukrumi ir (arba) krakmolu maiste. Šis derinys sukelia rūgštį, kuri atakuoja dantų emalį.

Dantenų liga

Taip pat žinomas kaip periodonto liga. Tai yra dantenų, kurios supa dantis, infekcijair tai yra viena iš pagrindinių suaugusiųjų dantų netekimo priežasčių.

Burnos vėžys

Sunki mirtina liga, kuria serga milijonai žmonių. Pagrindinė rizika veiksniai yra tabako ir alkoholio vartojimas. Reguliarus apsilankymas pas odontologą gali padėti anksti nustatyti burnos vėžį.

Burnos opos

Jie žinomi kaip aftos ir atsiranda burnoje, o ne ant lūpų. Jie nėra užkrečiami ir gali atsirasti dėl daugelio skirtingų veiksnių.

Dantų erozija

The dantų struktūros praradimas sukelia rūgštis, kuri puola emalį. Dantų erozijos požymiai ir simptomai gali būti įvairūs – nuo ​​jautrumo iki rimtesnių problemų, tokių kaip įtrūkimai.

Jautrūs dantys

Tai dažna problema, susijusi su skausmu ar dantų diskomfortas dėl saldumynų, šalto oro, karštų gėrimų, šaltų gėrimų ar ledų. Kai kurie žmonės, turintys jautrius dantis, net jaučia skausmą valydami šepetėlį ir naudodami siūlą.

Dantų traumos

Nelaimingas atsitikimas gali sukelti nuo mažos žymės iki sudėtingo danties lūžio. Pasirinktas gydymas priklausys nuo traumos sunkumo ir gali svyruoti nuo sulaužytos dalies atstatymo užpildymo derva iki vainiko uždėjimo. Jei minkštimas buvo pažeistas, gali būti, kad reikia gydyti šaknies latakus.

Netinkamas sąkandis

Jūsų gydymas – ortodontija – skirtas ne tik vaikams. Išsisukusių dantų ištempimas ir sąkandžio išlyginimas ne tik norint išgauti patrauklią šypseną. Tai gali būti pagrindinė dantų sveikatos gerinimo dalis, palengvinanti tokius simptomus kaip žandikaulio skausmas.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

JUMS TAIP PAT GALI PATIKTI