Kodėl man skauda gerklę, bet nekarščiuoju?

Kodėl man skauda gerklę, bet nekarščiuoju?

Esant alergijai ar virusinėms infekcijoms, gali skaudėti gerklę be karščiavimo. Reta bakterinė infekcija kartais gali sukelti gerklės skausmą be karščiavimo. Jūsų gerklė vaidina lemiamą vaidmenį perduodant viską, ką valgote, geriate ir kvėpuojate. Taigi gali būti sunku nekreipti dėmesio į diskomfortą, kai jis tampa skausmingas ar uždegimas. Nors dažniausiai tai siejama su karščiavimu kaip infekcijos požymiu, ne visi gerklės skausmai atsiranda kartu su kūno temperatūros padidėjimu. Gerklės skausmas be karščiavimo gali būti vienodai nemalonus ir turėti įvairių priežasčių. Panagrinėkime išsamią informaciją apie gerklės skausmą, kuris atsiranda be karščiavimo, išsiaiškinkime galimas priežastis, jų simptomus ir kaip juos veiksmingai valdyti.

8 Gerklės skausmo be karščiavimo priežastys

Gerklės skausmą, žinomą kaip faringitas, dažniausiai sukelia virusai arba bakterijos. Dažnai tai lydi tokie simptomai kaip karščiavimas, kosulys ir sloga. Tačiau yra atvejų, kai gerklės skausmas atsiranda nepriklausomai nuo karščiavimo, o tai gali būti siejama su įvairiais veiksniais.

Virusai

Virusai yra pagrindinė gerklės skausmo priežastis, sukelianti daugelį atvejų. Pagrindinės priežastys yra koronavirusas, adenovirusas, koksaki virusas, rinovirusas, gripas ir Epstein-Barr – dažnos virusinės padermės, kurios gali sukelti gerklės skausmą, vadinamą faringitu, maždaug 50–80 % suaugusiųjų. Šios infekcijos taip pat gali turėti papildomų simptomų, tokių kaip nosies užgulimas ir kosulys. Virusai taip pat sukelia peršalimą ir yra plačiai paplitusi gerklės skausmo priežastis, kurią dažnai lydi tokie simptomai kaip nosies užgulimas. Gydant su peršalimu susijusį gerklės skausmą, pagrindinis dėmesys skiriamas simptomų palengvinimui ir komfortui, o ne gydymui.

Bakterinės infekcijos

Nors bakterinės infekcijos paprastai yra susijusios su karščiavimu, kai kurios bakterijos, tokios kaip A grupės streptokokai, gali sukelti gerklės skausmą be padidėjusios temperatūros. Antibiotikai, kartu su palaikomuoju gydymu, paprastai rekomenduojami gydant bakterines infekcijas, kurios sukelia gerklės skausmą. Be to, tokios bakterijos kaip chlamydia pneumoniae, mycoplasma pneumoniae, haemophilus influenzae, neisseria meningitidis, neisseria gonorrhoeae, cyanobacterium haemolyticum, fusobacterium necrophorum ir corynebacterium diphtheria taip pat gali sukelti gerklės skausmą iš esmės be karščiavimo.

Tonzilitas

Tonzilitas, kuris pirmiausia paveikia vaikus, gali atsirasti dėl bakterinių ir virusinių priežasčių. Simptomai gali būti raudonos arba patinusios tonzilės, skausmingas rijimas ir halitozė. Dėl bakterinio tonzilito gali prireikti gydymo antibiotikais. Pagrindinė tonzilito funkcija yra padėti išvalyti atliekas ir infekcijas iš organizmo kaip limfinės sistemos dalies.

Alergijos

Oru sklindantys alergenai, tokie kaip žiedadulkės ir dulkės, gali sukelti alergiškiems asmenims gerklės skausmą. Veiksmingas alergijų ir su ja susijusių simptomų valdymas yra labai svarbus siekiant išvengti pasikartojančių gerklės skausmų. Dažniausi alerginės reakcijos simptomai yra varvėjimas po nosies, gerklės skausmas, čiaudulys, kosulys, sloga, ašarojančios akys ir niežulys. Alergija negali būti išgydoma, bet gali būti veiksmingai valdoma naudojant antihistamininius ir kitus vaistus nuo alergijos.

Lytiniu keliu plintančios infekcijos

Tam tikros lytiniu keliu plintančios infekcijos gali pasireikšti gerklės skausmu kaip simptomas, dažniausiai perduodamas per oralinį seksą. Saugi seksualinė praktika yra būtina norint užkirsti kelią tokiems reiškiniams. Tai gali būti ne pirmasis simptomas sergant LPI. Tačiau šie infekciją sukeliantys virusai ir bakterijos gali kolonizuoti burną ir po kelių dienų pasireikšti simptomais, ypač oralinio sekso atveju.

Lašinimas po nosies

Gleivių perteklius, nutekėjęs į gerklės nugarą dėl lašinimo po nosies, gali sukelti nuolatinį gerklės skausmą. Simptomai gali būti gerklės skausmas, halitozė ir nuolatinis poreikis išvalyti gerklę arba nuryti.

Rūgšties refliuksas

Gastroezofaginio refliukso liga (GERL) gali sudirginti gerklę, kai skrandžio rūgštys patenka į stemplę. Rūgšties refliukso valdymas dažnai apima gyvenimo būdo koregavimą ir vaistus. Jei ši būklė užsitęsia, ji gali sudirginti skrandžio gleivinę ir sukelti nuolatinius stemplės audinio pokyčius.

Vėžiai

Nors gerklės vėžys yra rečiau paplitęs, jis gali pasireikšti kaip nuolatinis gerklės skausmas, paveikiantis 31 000 žmonių Jungtinėse Valstijose. Papildomi simptomai apima rijimo sunkumus, balso pokyčius ir kraujavimą iš nosies. Rizikos veiksniai yra tabako vartojimas, nesaikingas alkoholio vartojimas, ŽPV infekcija ir prasta burnos higiena.

Per kiek laiko paprastai praeina gerklės skausmas su karščiavimu?

Gerklės skausmo trukmė priklauso nuo pagrindinės jo priežasties. Nors dauguma virusinių gerklės skausmų praeina per 3–10 dienų, bakterinės infekcijos ar alergijos gali pailginti simptomų trukmę. Gydytojas gali skirti nesteroidinių vaistų nuo uždegimo (NVNU), tokių kaip naproksenas, acetaminofenas ir ibuprofenas, kad palengvintų simptomus. Dėl bakterinės infekcijos, tokios kaip amoksicilinas ir penicilinas, jums reikia antibiotikų kurso, kuris kartais trunka apie dešimt dienų ar ilgiau. Todėl trukmė gali skirtis priklausomai nuo sukėlėjo. Ūminio faringito atveju pasveikimo laikas yra kelios dienos. Tačiau lėtinių ligų atveju visiškas pasveikimas gali užtrukti ilgiau. Bet kuriuo atveju vaistai gali sumažinti infekcijos trukmę ir pagerinti simptomus, tokius kaip skausmas, įbrėžimas ir rijimo sunkumas.

Kada kreiptis į sveikatos priežiūros paslaugų teikėją

Jei gerklės skausmas tęsiasi arba pablogėja arba jaučiate tokius simptomus kaip karščiavimas, gerklės patinimas, vėmimas ar kosulys, pasunkėjęs kvėpavimas, svorio kritimas ar stiprus skausmas, būtina pasikonsultuoti su sveikatos priežiūros paslaugų teikėju. Be to, esant tokiems simptomams kaip gerklės patinimas, kvėpavimo pasunkėjimas ar kosulys krauju, būtina nedelsiant kreiptis į gydytoją. Jei kyla abejonių, patartina kreiptis į medicinos specialistą dėl tikslios diagnozės ir tinkamo gydymo.

DUK apie gerklės skausmą, bet ne karščiavimą

Kada turėčiau nerimauti dėl gerklės skausmo?

Jei gerklės skausmas trunka ilgiau nei penkias dienas, o simptomai nepagerėja, kreipkitės į gydytoją dėl tinkamos diagnozės ir gydymo. Be to, jei jus lydi kiti gerklės skausmo simptomai, pavyzdžiui, 101 laipsnio Celsijaus ar aukštesnė karščiavimas, nedelsdami kreipkitės į gydytoją.

Kodėl gerklės skausmas paūmėja naktį?

Jei jūsų miegamasis yra sausas, jūsų gerklė gali pablogėti naktį. Geriausias būdas sudrėkinti orą, kuriuo kvėpuojate, yra naudoti drėkintuvą naktį, kad subalansuotumėte drėgmę, o tai taip pat gali padėti sumažinti gerklės skausmą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

JUMS TAIP PAT GALI PATIKTI