Staph infekcija nosyje: simptomai, priežastys ir gydymas

Staph infekcija nosyje: simptomai, priežastys ir gydymas

Staphylococcus aureus, dažniausiai randamas odoje ir nosyje, gali sukelti nosies stafilokokinę infekciją, jei pažeidžiamas odos vientisumas. Kai žmogaus nosyje pažeidžiama oda, Staphylococcus aureus bakterijos gali sukelti infekciją. Jei nosies viduje atsiranda virimas, paraudimas ar patinimas ir pluta, tai gali būti stafilokokinė infekcija. Šiame tinklaraštyje bus nagrinėjamos tokių infekcijų priežastys, simptomai ir gydymas, taip pat galimos komplikacijos, siekiant geriau suprasti jūsų simptomus.

Kas yra staph infekcija nosyje?

S. aureus bakterijos pirmiausia sukelia stafilokokines infekcijas nosyje. Maždaug 20–80 % žmonių S. aureus nešiojasi nosies ertmėje, ir dažniausiai šios bakterijos išlieka nekenksmingos. Tačiau jei nosies oda yra pažeista, šios bakterijos gali prasiskverbti į žaizdą ir sukelti infekciją. Odos pažeidimo mastas lemia stafilokokinės infekcijos sunkumą. Nedidelė žala paprastai sukelia lengvą ar vidutinio sunkumo infekciją, o didesnė žala gali sukelti sunkią ar gyvybei pavojingą infekciją.

Kaip sužinoti, ar jūsų nosyje yra stafilokokinė infekcija?

Asmenys, sergantys nosies stafilokokine infekcija, gali patirti šiuos simptomus:

  • Nosies paraudimas ir patinimas
  • Verda vienos ar abiejų šnervių viduje
  • Aplink šnerves pluta
  • Veido patinimas
  • Karščiavimas
  • Skausmas

Kaip aš užsikrėtiau stafilokokine infekcija nosyje?

Įvairūs veiksniai gali prisidėti prie nosies stafilokokinės infekcijos. Kai kurios pagrindinės priežastys paaiškinamos taip:

1. Odos pažeidimas

Staphylococcus aureus (S. aureus) yra bakterija, dažniausiai randama ant odos ir daugelio žmonių nosies ertmėse. Paprastai šios bakterijos nedaro jokios žalos. Tačiau jei nosies oda yra pažeista, tai gali būti patekimo taškas šioms bakterijoms patekti ir sukelti infekciją. Odos pažeidimas yra pagrindinė nosies stafilokoko infekcijų priežastis.

2. Nosies paėmimas

Viena iš dažniausių nosies stafilokokinių infekcijų priežasčių yra nosies skynimas. Kai kas nors kraunasi nosį nešvariais pirštais ar aštriais daiktais, į šnerves gali patekti S. aureus bakterijų. Tai gali sudirginti ir pažeisti odą, sudaryti tinkamą aplinką infekcijai.

3. Per didelis nosies pūtimas ar trynimas

Dažnas ir stiprus nosies pūtimas ar trynimas taip pat gali sukelti odos sudirginimą ir sužalojimą. Ši nuolatinė trintis ir spaudimas ant odos gali pažeisti jos apsauginį barjerą, todėl S. aureus gali patekti ir sukelti infekciją.

4. Nosies plaukelių pešimas arba sutraukimas

Nosies plaukelių pašalinimas pešiojant ar suspaudžiant gali būti dar viena nosies stafilokoko infekcijų priežastis. Dėl šių procedūrų gali atsirasti nedidelių įpjovimų ar įbrėžimų nosies ertmėse, todėl bakterijoms lengviau prasiskverbti į odą ir sukelti infekciją.

5. Asmeninė higiena

Prasta asmeninės higienos praktika gali padidinti nosies stafilokokinės infekcijos riziką. Nesugebėjimas išlaikyti švarių rankų ir nosies takų gali palengvinti S. aureus bakterijų pernešimą iš užterštų paviršių ar daiktų į nosį. Liečiant nosį neplautomis rankomis, gali atsirasti bakterijų ir sukelti infekciją.

6. Aplinkos veiksniai

Aplinkos veiksniai taip pat turi įtakos nosies staph infekcijoms. Užterštų daiktų, paviršių ar medžiagų poveikis gali patekti į S. aureus į nosies ertmes. Šie teršalai gali būti bendri daiktai, nešvarūs rankšluosčiai arba nešvari aplinka.

7. Sutrikusi imuninė sistema

Asmenys, kurių imuninė sistema susilpnėjusi, yra labiau linkę į nosies stafilokokines infekcijas. Didesnė rizika yra tokioms ligoms kaip autoimuninės ligos arba tie, kuriems taikoma chemoterapija, taip pat organų transplantacijos recipientai. Dėl susilpnėjusios imuninės sistemos gali nepavykti veiksmingai kontroliuoti S. aureus augimo, todėl infekcijos tikimybė yra didesnė.

8. Esamos odos būklės

Esamos odos ligos ar ligos, kurios paveikia nosies sritį, taip pat gali padidinti nosies stafilokoko infekcijų riziką. Odos ligos, tokios kaip egzema, psoriazė ar dermatitas, gali sutrikdyti natūralų odos apsauginį barjerą, todėl bakterijos gali lengviau įsiskverbti ir sukelti infekciją.

9. Nepakankama žaizdų priežiūra

Jei žmogus turi atvirą žaizdą ar pjūvį ant nosies ar aplink ją ir jos tinkamai nevalo bei neprižiūri, tai gali būti S. aureus bakterijų patekimo taškas. Netinkama žaizdų priežiūra gali sukelti infekciją, kuri dažnai atsiranda dėl aplaidumo gydant pradinį sužalojimą. Šių pagrindinių priežasčių supratimas gali padėti asmenims imtis prevencinių priemonių, kad sumažintų nosies staph infekcijų riziką. Geros higienos praktikos palaikymas, veiksmų, kurie gali pažeisti odą, vengimas ir prireikus kreipimasis į gydytoją yra pagrindinės strategijos, kaip sumažinti tokių infekcijų riziką.

Kaip gydyti stafilokokinę infekciją nosyje?

Nosies stafilokokinės infekcijos gydymas priklauso nuo jos sunkumo. Kai kurios infekcijos gali išnykti savarankiškai, o kitoms gali prireikti medicininės intervencijos. Esant nedidelėms infekcijoms, namų gynimo priemonės gali būti veiksmingos. Tai gali apimti pažeistų vietų užtepimą švariu, šiltu, drėgnu skudurėliu, kad sumažėtų opos ir susidarytų pluta. Būtina kruopščiai nuplauti audinį, kad išvengtumėte bakterijų plitimo. Tais atvejais, kai šnervių viduje atsiranda pūlingų furunkulų, būtinas medikamentinis gydymas. Gydytojas gali skirti geriamųjų antibiotikų arba vietinių antimikrobinių vaistų, tokių kaip cefaleksinas ir mupirocinas.

Kokios komplikacijos sukelia stafilokoką nosyje?

Staph infekcija gali sukelti didelių komplikacijų, jei bakterijos patenka į kraują ar smegenis. Štai keletas pagrindinių komplikacijų:

1. Veido celiulitas

Veido celiulitas – tai bakterinė infekcija, pažeidžianti gilesnius odos sluoksnius. Nesant laiku gydymo, ši būklė gali tapti pavojinga gyvybei. Simptomai gali būti veido jautrumas ir skausmas, odos paraudimas, karščiavimas, šaltkrėtis, žandikaulis ir apetito praradimas.

2. Kaverninė sinusų trombozė (CST)

Tai reta, bet sunki komplikacija, kai kaverniniuose sinusuose, tuščiaviduriuose tarpuose tarp smegenų ir akiduobių, susidaro kraujo krešulys. Kaverninė sinuso trombozė gali išsivystyti, kai infekcija iš veido ar kaukolės plinta į šiuos sinusus. CST simptomai gali būti karščiavimas, stiprus galvos skausmas, patinimas aplink akis, akių raumenų silpnumas, dėl kurio nusvyra vokai arba gali atsirasti dvigubas regėjimas, ir stiprus akių skausmas.

3. Endokarditas

Endokarditas reiškia infekciją, kuri plinta į vidinį širdies kamerų ir vožtuvų pamušalą. Endokardito simptomai yra karščiavimas, šaltkrėtis, nuovargis, raumenų ir sąnarių skausmai, pasunkėjęs kvėpavimas, pykinimas, vėmimas ir kartais kraujas šlapime.

4. Plaučių uždegimas

Pneumonija yra uždegiminė būklė, pažeidžianti vieną ar abu plaučius, paprastai atsirandanti dėl infekcijos. Sergant pneumonija, plaučių oro maišeliai (alveolės) prisipildo skysčiu arba pūliais, todėl sunku kvėpuoti. Dažni pneumonijos simptomai yra greitas arba paviršutiniškas kvėpavimas, dusulys, krūtinės skausmas, kurį apsunkina kvėpavimas ar kosulys, dažnas širdies plakimas, karščiavimas, šaltkrėtis, bendras negalavimas ir apetito praradimas.

5. Sepsis

Sepsis yra potencialiai pavojinga gyvybei būklė, kai organizmo imuninė sistema per daug reaguoja į infekciją, todėl kraujyje kaupiasi toksiškos cheminės medžiagos. Sepsio simptomai yra greitas kvėpavimas, padažnėjęs širdies susitraukimų dažnis, karščiavimas, šaltkrėtis, sumišimas ar dezorientacija ir kiti sisteminio sutrikimo požymiai.

6. Toksinio šoko sindromas (TSS)

Tai reta ir sunki būklė, kurią sukelia stafilokokinės bakterijos, išskiriančios kenksmingus toksinus į kraują, ir paveikia 0,80–3,4 iš 100 000 JAV. TSS simptomai gali atsirasti staiga ir greitai progresuoti, įskaitant karščiavimą, į gripą panašius simptomus (galvos, kūno skausmus, gerklės skausmą), pykinimą, vėmimą, viduriavimą, plačiai išplitusį odos bėrimą, panašų į saulės nudegimą, lūpų, liežuvio ir akių paraudimą. -balta, pasunkėjęs kvėpavimas, alpimas ir sumišimas.

7. Kitos galimos komplikacijos

Nors pirmiau minėtos komplikacijos yra labiausiai pastebimos, svarbu pripažinti, kad nosies stafilokoko infekcija taip pat gali sukelti kitų vietinių ar sisteminių problemų, ypač jei jos negydomos arba jei infekcija plinta į kitas kūno dalis. Todėl budrumas ir neatidėliotina medicininė pagalba yra labai svarbūs siekiant išvengti tolesnių komplikacijų. Todėl svarbu suprasti šias komplikacijas ir ankstyvos diagnostikos bei tinkamo gydymo svarbą, kad būtų išvengta komplikacijų, susijusių su nosies staph infekcijomis. Nors bakterijos dažniausiai randamos ant odos ir nedaro jokios žalos, tačiau patekusios į organizmą gali sukelti gyvybei pavojingas infekcijas. Todėl, norint sumažinti komplikacijų tikimybę, būtina pasitikrinti, jei turite žaizdą ar sužeidimą bet kurioje kūno ar nosies vietoje ir pradėti gydymą antibiotikais. Simptomų atpažinimas, tinkamo gydymo ieškojimas ir geros higienos praktikos palaikymas yra labai svarbūs valdant šias infekcijas ir užkertant kelią komplikacijoms.

DUK apie staph infekciją nosyje

Kiek sunki yra stafilokokinė infekcija nosyje?

Staph infekcija nosyje yra gana sunki dėl jos užkrečiamo pobūdžio ir galimybės išplisti į kitas kūno dalis. Dažnos infekcijos, kurias jis sukelia nosyje, yra nosies folikulitas ir nosies furunkuliozė.

Ar stafilokokinė infekcija nosyje gali išplisti į smegenis?

Staph infekcija nosyje retais atvejais gali išplisti į smegenis ir vadinama stafilokokiniu meningitu. Tai gali sukelti paciento mirtį net išgėrus antibiotikų, nes pažeidžia jautriausią kūno dalį, o išgyvenusių žmonių tikimybė normaliai funkcionuoti smegenyse yra labai maža, nes gali sukelti nuolatinį smegenų pažeidimą.

Ar stafilokokas nosyje yra užkrečiamas?

Staph infekcija nosyje gali plisti per oda prie odos, kosint ar čiaudint arba naudojant bendras asmens priežiūros priemones, pvz., dantų šepetėlius, skalbimo šluostes ar skustuvus. Yra tam tikra infekcijos trukmė, per kurią infekcija išlieka užkrečiama, o infekcijos plitimo tikimybė yra didesnė. Užkrečiamuoju infekcijos laikotarpiu geriau sumažinti kontaktinius taškus.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

JUMS TAIP PAT GALI PATIKTI