Sinusinė infekcija be gleivių: kaip palengvinti?

Sinusinė infekcija be gleivių: kaip palengvinti?

Sinuso infekcija (sinusitas) gali būti viena iš labiausiai varginančių sveikatos būklių; su gleivėmis arba be jų, tai gali sukelti didelį diskomfortą, dirginimą, galvos skausmą ir skausmą. Sinuso infekciją be perkrovos ar gleivių galima diagnozuoti ir gydyti tik sveikatos priežiūros paslaugų teikėjų receptiniais vaistais. Sinusito be gleivių simptomai gali būti įvairūs: dirginimas, galvos skausmas ir karščiavimas, o gydymo galimybės prasideda nuo teisingos diagnozės ir gydymo antibiotikais bei skausmą malšinančiais vaistais. Nereceptiniai vaistai, tokie kaip ibuprofenas ir acetaminofenas, gali padėti sumažinti skausmą ir karščiavimą, o antibiotikai gali padėti susidoroti su pagrindinėmis bakterijomis ar svetimkūniais, sukeliančiais sinusitą.

Sinusinis galvos skausmas be spūsčių

Sinusinė infekcija (sinusitas) – tai veide esančių sinusų ertmės audinių gleivinės uždegimas. Iš viso keturi veido ir kaukolės sinusai yra užpildyti oru. Jie užsikrečia, kai svetimkūnis parazitas užpuola gleivines (bakterijas, virusus ir grybelius), todėl susidaro gleivės ir susidaro spūstis. Paprastai gleivių susidarymas ir užsikimšimas rodo bakterinį ir virusinį sinusitą. Kartais sinusitas atsiranda be perkrovos ir gleivių susidarymo, dėl kurio atsiranda stiprus galvos skausmas ir diskomfortas sinusuose.

Sinuso infekcijos be gleivių priežastys

Pašaliniai objektai, tokie kaip bakterijos, grybeliai ir daugiausia virusai, gali atakuoti sinusą ir sukelti sinusitą, o tai kartais gali sukelti sunkią perkrovą arba minimalią gleivių susidarymą. Kai kurios pagrindinės sinusų infekcijos priežastys, dėl kurių nėra gleivių, yra

1. Virusai

Remiantis neseniai atliktais Nacionalinio sveikatos tyrimų instituto duomenimis, sinusitą paprastai sukelia virusai ir dažnai praeina savaime. Maždaug 90% peršalusių asmenų patiria tam tikro laipsnio virusinį sinusitą. Virusinė infekcija, sukelianti sinusitą be gleivių susidarymo, sukelia nosies ir veido srities dirginimą dėl susiaurėjusios ir užblokuotos tam tikru spaudimu.

Gydymas

Virusinio sinusito gydymo galimybės yra tokios.

  1. Laikytis lovos poilsio 2-3 dienas.
  2. Gerkite daug skysčių, kad išlaikytumėte hidrataciją ir leiskite organizmui kovoti su infekcija.
  3. Sauso sinusito atveju patalpoje pastatykite drėkintuvą, kad pridėtumėte drėgmės.
  4. Nereceptiniai vaistai, tokie kaip acetaminofenas skausmui malšinti.

2. Alerginis sinusitas

Alerginį sinusitą sukelia alergenai, ypač ore esantys išoriniai veiksniai, tokie kaip dulkės, pleiskanos, žiedadulkės ar bet koks aštrus kvapas, kuriam esate alergiškas. Tai gali suaktyvinti imuninę sistemą ir sukelti sinusų infekciją. Labiausiai alerginį sinusitą sukeliantys veiksniai yra išoriniai veiksniai, esantys ore, kurį įkvepiate. To galima išvengti atidžiai stebint aplinką, kurioje būnate.

3. Sausas sinusitas

Sausas sinusitas vadinamas ta pačia sinusine infekcija, kai susidaro mažiau tirštų gleivių, kurias paprastai galima pastebėti esant normaliai sinusų infekcijai. Įvairūs veiksniai gali prisidėti prie sauso sinusito infekcijos, įskaitant

  • Sausa aplinka arba mažiau drėgmės ore
  • Vaistai.
  • Vidinė fiziologija, turėjusi įtakos gleivių gamybai
  • Trūksta stipraus imuniteto ir imuninės reakcijos iš organizmo

Štai sąrašas vaistų, galinčių sukelti sausą sinusitą:

  1. Antihistamininiai vaistai (difenhidraminas, cetirizinas)
  2. Dekongestantiniai nosies purškalai (oksimetazolinas)
  3. Anticholinerginiai vaistai (oksibutininas)
  4. Antidepresantai (amitriptilinas)
  5. Antipsichoziniai vaistai
  6. Vaistai nuo aukšto kraujospūdžio (hidrochlorotiazidas)
  7. Opioidiniai vaistai nuo skausmo (oksikodonas)

4. Lėtinis sinusitas

Lėtinis sinusitas yra ekstremali ir sunki sinusų infekcijos stadija, kuri atsiranda po ilgesnio laikotarpio ir nuolatinio uždegimo sinusų ertmėje dėl virusinių, bakterinių, grybelinių ar alergiją sukeliančių veiksnių. Tai etapas, kai medicininė konsultacija yra būtina norint diagnozuoti ir tinkamai gydyti pagrindinę būklę. Atsižvelgiant į sveikatos priežiūros paslaugų teikėjo diagnozę, gydymo galimybės gali būti antivirusiniai arba antibiotikų receptiniai vaistai.

Sinuso infekcijos simptomai be gleivių

Toliau pateikiami dažniausiai pasitaikantys sinusų infekcijos simptomai, kai gleivių susidaro nuo mažiausios iki nulio.

  • Migrena
  • Karščiavimas
  • Spaudimas veido srityje
  • Kosulys
  • Nuovargis
  • Veido skausmas

Migrena dėl sinuso infekcijos

Ar kartu su sinusine infekcija patiriate migreną? Greičiausiai taip yra dėl sinusinės infekcijos, kuri paveikė jūsų normalią fiziologiją. Toliau pateikiamos visos jūsų patiriamos migrenos priežastys:

1. Sinuso spaudimas

Sinuso spaudimas yra dažnas sinusų infekcijos požymis, kai slėgis susidaro visose keturiose sinusų ertmėse. Šis slėgis ilgainiui paveikia aplinkinius organus, įskaitant kraujagysles ir galvos nervus. Tai paprastai gali sukelti arba pabloginti migreną jautriems asmenims.

2. Uždegiminė reakcija

Organizmo imunitetas tam tikru būdu reaguoja į bet kurį ar visus patekusius svetimkūnius. Sinusų infekcijų atveju organizmas reaguoja gamindamas organizme citokinus, kurie sukelia sinusų uždegimą, galiausiai sukelia galvos skausmą ar migreną. Kraujagyslių funkcijos pokyčiai, išskiriantys citokinus organizme, yra pagrindinė migrenos priežastis sergant sinusine infekcija.

3. Skausmo suvokimas

Sinusinė infekcija gali sukelti gana nemalonius simptomus, įskaitant galvos skausmą, karščiavimą ir sinusų spaudimą veido srityje. Dėl šio spaudimo ir skausmo asmens skausmo slenkstis gali būti labai sumažintas iki tokio laipsnio, kai nedidelis skausmas gali būti jaučiamas intensyviai. Nedideli galvos skausmai tokiu atveju gali būti jaučiami kaip sunki migrena.

Migrenos gydymas sinusų infekcija

Konsultacijos su sveikatos priežiūros paslaugų teikėju yra pirmoji migrenos gydymo galimybė, siekiant tinkamai diagnozuoti pagrindinį migreną sukeliantį veiksnį ir paskirti receptą pagal būklę. Svarbu pažymėti, kad netinkamai gydoma migrena gali vėl pasireikšti tokiu pat ar intensyvesniu su sinuso infekcija arba be jos. Kitos laikino gydymo galimybės gali būti:

  • Įsitaisyti lovą.
  • Nereceptiniai skausmą malšinantys vaistai, tokie kaip Tylenol (acetaminofenas) arba Advil.
  • Nosies užgulimą mažinantys vaistai, tokie kaip oksimetazolinas.
  • Aspirinas.

Kiek laiko trunka migrena su sinusitu?

Priklausomai nuo sinusinės infekcijos, ji gali trukti nuo kelių dienų iki savaičių. Jei sergate ūmine sinusine infekcija, ji užsitęs ir išjungs kelias dienas; lėtinis sinusitas gali tęstis mėnesį. Gerai pasikonsultuoti su gydytoju dėl galvos skausmo ar migrenos sinusito metu arba išbandyti nereceptinius vaistus.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

JUMS TAIP PAT GALI PATIKTI